Autor Tema: PITANJA O OBRAZOVANJU  (Posjeta: 27326 vremena)

Offline buba22

• Novi Astronaut
  • *
  • mijauuuuuu
PITANJA O OBRAZOVANJU
« u: Studeni 14, 2012, 21:04:56 poslijepodne »
ZNANJE, PUTOVANJA, SNOVI, FAKULTET [ISPITI]

Pitanja kao :
~ da li ću profitirati od svog znanja?
~ da li ću položiti ispit?
~ da li ovaj san ima neko značenje?
~ koju školu da odaberem?

DA LI MOGU DA PROFITIRAM OD SVOG ZNANJA?

Ovo bi moglo da se veže za pitanje tipa "Da li mogu da zaradim novac baveći se time i time?" IX polje će da nam pokaže da li klijent ima znanja za taj posao o kojem se raspituje, a X polje, kao II polje od IX polja će nam pokazati mogući profit. Obratite pažnju na prirodu znaka u kome se nadje IX polje i njegovog vladara. Onda, obratite pažnju na aplikacije i uzajamne recepcije vladara IX polja i planete sa kojom se aplicira. Profit gledamo kroz X polje i njegovog vladara. Ne moramo da se striktno vežemo za odnos vladara I polja ili vladara IX polja u odnosu na vladara IX polja ~ profit je tu i sigurno ide klijentu/pitaču, jer inače, pitanje ne bi ni bilo postavljeno.

Takodjer, moramo obratiti pažnju i na VIII polje i tog vladara ~ tudj novac ~ jako bitna stvar kod klijentovog profitiranja! Negativna stvar u vezi vladara VIII polja je ako je U VIII POLJU ~ tudj novac ostaje tu gdje jeste, ne ide kod klijenta i on/ona ne profitira od svog znanja, a ako se još i nalazi u fixnom znaku ~ dupli ćorak za našeg pitača...

DA LI ĆU POLOŽITI ISPIT?

Fakultet/viša škola je predstavljena IX poljem, dok je ispit u stvari "profit" od studiranja ~ X polje.

Aspekt izmedju vladara I polja i vladara X polja je od pomoći, ali ako imamo dovoljno recepcija, možemo se snaći i bez toga.

Kvadrat će označiti polaganje, osim ako su recepcije loše.
Opozicija će označiti padanje na ispitu, osim u slučaju IZUZETNO dobrih recepcija, gdje može da se položi ispit ali uz minimalnu ocjenu.

PODSJETITE PITAČA DA BEZ OBZIRA NA POVOLJAN ODGOVOR IPAK MORA I DA SJEDNE I DOBRO ZAGRIJE STOLICU

ODABIR ODGOVARAJUĆE ŠKOLE :

Vrlo često će doći zabrinuti roditelj i pitati vas koju školu njegovo dijete da odabere za više obrazovanje.

1. osnovna škola je predstavljena III poljem,
2. sve ostalo spada u IX polje.

U ovom slučaju, NEMOJTE KORISTITI DERIVANTNE KUĆE da bi ste locirali školu ~ koristite radikalni III i IX kuću, a ne 3/9 od V polja ~ ta škola nije vlasništvo tog djeteta o kome je riječ.

Ako roditelj pita : kako će se moje dijete snaći u školi ~ gledajte horarno V polje [klijentovo dete] i III/IX polje [škola].
Ako sama osoba se interesira kako će se snaći u školi, naravno gledamo Asc' i IX polje.

Dobro proučite situaciju sa vladarom IX polja da bi ste videli kakva je to uopće škola ~ dobra ili loša.
Ovde su recepcije IZUZETNO VAŽNE. Na primjer : vladar IX polja je u egzaltaciji vladara V polja ~ škola misli da je dijete divno i obožava ga, ili vladar IX polja je u padu vladara V polja ~ škola misli da je dete užasno i ne voli ga. Ovo važi i za obrnut slučaj
~ vladar V polja egzaltira vladara IX polja ~ dete je oduševljeno školom i rado ide i ne izostaje sa časova [ovo je zaista RIJETKOST ] ili pak vladar V polja je u padu vladar IX polja ~ dijete mrzi školu, ne ide na satove i ne uči [mnogo vjerojatnija situacija ]

Onda se malo igrajte ~ zamislite vladara V polja da je u IX polju i posmatrajte kako se on oseća tamo. Pogledajte kako je postavljen, egzaltiran, debilitiran, slučajna dostojanstva? Znači, na primer vladar V polja je Jupiter u Jarcu, ali ga sad stavite da je u IX polju koje je u Ribama ~ sad je Jupiter u Ribama. Tu na primer je Jupiter u svom sedištu : znači dete će "plivati ko riba u vodi", ali na primer da je vladar V polja Saturn u Devici u I polju, a IX polje je u Ovnu ~ Saturn u Ovnu je u znaku svog pada ~ dete će jako loše da se snadje, a možda će i "pasti godinu"... itd... Naravno, obratite pažnju na promjenu znaka ~ ako je vladar V polja Jupiter na 25° Riba u IX polju, dijete će se odlično snaći u početku, a poslije, kada Jupiter udje u znak Ovna, biće sve u redu, prirodno će ući u sistem ponašanja i učenja. Ovo važi i za obrnutu situaciju ~ Saturn na 29° je vladar V polja, ako ga stavimo u IX polje koje je u Ovnu ~ on je tu loš, ali uskoro ulazi u znak Bika, a Saturn se tu mnogo bolje snalazi ~ znači početak škole je izuzetno težak za djete, ali kasnije se ono prilagodjava.

Ako pak je izbor izmedju dvije škole, prva opcija pitača se dodeljuje III/IX polju. Zatim se traži signifikator za drugu opciju. NIKAKO NE IDITE KLASIČNIM METODOM 3.polje OD IX! To ovdje nije dobro ~ UZMITE DRUGU ŠKOLU KAO "RIVALA" GLAVNOJ OPCIJI ~ ako je škola vezana za IX polje onda je rivalska škola III polje [i obrnuto] Naravno, najbolje je da vam klijent/pitač OPIŠE te škole, jer će te tako da najbolje primjenite simboliku u horarcu

Kada nadjete signifikatore, usporedite njihove snage i odnos sa vladarem V polja. Ona škola sa najvećim dostojanstvom je "pobjednik".
danas nam je divan dan

Offline Matilda

• Novi Astronaut
  • *
  • Novi Astronaut
Odg: PITANJA O OBRAZOVANJU
« Odgovori #1 u: Prosinac 13, 2012, 21:02:38 poslijepodne »
Poštovani  gospodine Saša,

rodjena sam 05.08.1989. u 9 i 10, u Vinkovcima

sljedeći ponedjeljak 17.12.2012 polažem vozački , pa me zanima kakav je utjecaj planeta.

Zanima me kakav me  period  očekuje u 1 mjesecu što se tiče ispita na fakultetu.

Najljepše zahvaljujem na odgovoru.

Offline Matilda

• Novi Astronaut
  • *
  • Novi Astronaut
« Odgovori #2 u: Prosinac 13, 2012, 21:43:45 poslijepodne »

Offline Saša

• Global Moderator
  • Astronaut Heroj
    • Astro Forum
« Odgovori #3 u: Prosinac 14, 2012, 16:40:07 poslijepodne »
Poštovani  gospodine Saša,

rodjena sam 05.08.1989. u 9 i 10, u Vinkovcima

sljedeći ponedjeljak 17.12.2012 polažem vozački , pa me zanima kakav je utjecaj planeta.

Zanima me kakav me  period  očekuje u 1 mjesecu što se tiče ispita na fakultetu.

Najljepše zahvaljujem na odgovoru.

Moja je želja prvenstveno da se svi osjećamo ugodno, bez formalnosti i opušteno... zato nigdje nisam ni stavljao posebna pravila ponašanja, jer to smatram nepotrebnim...

Eto morao sam kao uvod...

Što se tiče polaganja vozačkog, treba biti vrlo skoncentriran i pažljiv... provjeravati dobro ljevo i desno, jer je takav period da možeš previdjeti nešto i/ili biti dekoncentrirana...

Što se fakulteta tiče smatram da ova godina će biti na razini prethodne ako je prethodna postojala jer nisi navela početak studija

Offline Matilda

• Novi Astronaut
  • *
  • Novi Astronaut
« Odgovori #4 u: Prosinac 14, 2012, 21:04:39 poslijepodne »
Hej ne znam pravila, mislila sam da svi šalju uglavnom privatno ;) ali ok je ovdje, raspravljamo svi, čitamo iskustva..

Sada sam 4 godina; a prošla je bila onako, li-la .....mada mi je ova godina punooo teža; i ovaj 1. mjesec mi je jako važan šo se toga tiče.

Hvala na odgovoru .. za vožnju si skroz upravu ;) sve bude super , ok, savršeno .. a onda pad koncentracija i jedna mala greška .... i :(

Offline Matilda

• Novi Astronaut
  • *
  • Novi Astronaut
« Odgovori #5 u: Prosinac 24, 2012, 19:18:13 poslijepodne »
Evo samo da javim - položila sam vozački.

Razmišljala sam o LIJEVOJ- DESNOJ stranoj ;)  , koncentrirala sam se i sve je bilo ok ;)

Sada planiram kupiti auto, možeš li mi možeš reći; da li postoji neki posebno povoljan/ nepovoljan period koji bih trebala izbjegavati..
Mislila sam nekako sada, oko Nove Godine a ne znam što zvijezde kažu ?

Offline Saša

• Global Moderator
  • Astronaut Heroj
    • Astro Forum
« Odgovori #6 u: Prosinac 26, 2012, 09:48:13 prijepodne »
Evo samo da javim - položila sam vozački.

Razmišljala sam o LIJEVOJ- DESNOJ stranoj ;)  , koncentrirala sam se i sve je bilo ok ;)

Sada planiram kupiti auto, možeš li mi možeš reći; da li postoji neki posebno povoljan/ nepovoljan period koji bih trebala izbjegavati..
Mislila sam nekako sada, oko Nove Godine a ne znam što zvijezde kažu ?

Evo super... baš mi je drago... i tenks na povratnoj informaciji...

Samo naprijed što se auta tiče... slobodno...

Offline Matilda

• Novi Astronaut
  • *
  • Novi Astronaut
« Odgovori #7 u: Prosinac 26, 2012, 10:52:02 prijepodne »
Znaš zašto sam to pitala, gledala sam položaj planeta i vidjela sam da Saturn ulazi u polje škorpiona; moja 2. i 3. kuća  je u škorpionu, tj polje financija i prometa , a Saturn je  planeta ograničenja, odgovornosti, ozbiljnosti i discipline pa bih te  molila za savjet da li će tu biti nekih poteškoća? Kako je aspektovan moj saturn, napominjem da se radi o kupnji polovnog auta ?

Offline zilavka

• Novi Astronaut
  • *
  • Novi Astronaut
« Odgovori #8 u: Siječanj 15, 2013, 23:52:38 poslijepodne »
Dragi Saša,

kad smo se ljetos čuli većinom smo pričali o mom obrazovanju. Kako mi uskoro dolaze ispiti, htjela bih se s tobom sugerirati koji rok da odaberem. Da se razumijemo - učila sam i učim, samo me zanima s astrološke strane - koji dan mi više "odgovara"

moja natalna karta  http://interactive.0800-horoscope.com/cgi-bin/graphic/daisy13?x=720name=jelena&firstname=&birthplace=Ljubuski&lang=de&sex=f&dformat=0&date=4/7/1989&time=15:0&country=387&state=0&adjust=-2.00&long=-17.33&lat=43.12

a datumi ispita :  22.01., 29.01. i 05.02.2013 vrijeme za sva tri datuma je 10 h

hvalaaa :)

Offline Saša

• Global Moderator
  • Astronaut Heroj
    • Astro Forum
« Odgovori #9 u: Siječanj 16, 2013, 00:12:58 prijepodne »
Dragi Saša,

kad smo se ljetos čuli većinom smo pričali o mom obrazovanju. Kako mi uskoro dolaze ispiti, htjela bih se s tobom sugerirati koji rok da odaberem. Da se razumijemo - učila sam i učim, samo me zanima s astrološke strane - koji dan mi više "odgovara"

moja natalna karta  http://interactive.0800-horoscope.com/cgi-bin/graphic/daisy13?x=720name=jelena&firstname=&birthplace=Ljubuski&lang=de&sex=f&dformat=0&date=4/7/1989&time=15:0&country=387&state=0&adjust=-2.00&long=-17.33&lat=43.12

a datumi ispita :  22.01., 29.01. i 05.02.2013 vrijeme za sva tri datuma je 10 h

Cijeli period je dobar... sve do 5 -6 mj su jako dobri periodi... jedino što te može skrenuti s puta su emocije... referiraj se na prvu polovinu 12 mj, a slično tome biti će 4 na 5 mj i 8 na 9 mj

Offline zilavka

• Novi Astronaut
  • *
  • Novi Astronaut
« Odgovori #10 u: Siječanj 16, 2013, 00:21:55 prijepodne »
Dragi Saša,

Cijeli period je dobar... sve do 5 -6 mj su jako dobri periodi... jedino što te može skrenuti s puta su emocije... referiraj se na prvu polovinu 12 mj, a slično tome biti će 4 na 5 mj i 8 na 9 mj

Hmmm misliš da što se emocija u 12 mj tiče - tako će biti i u 4,5,8 i 9 mj? Ne znam baš, al na tom polju nema baš nekih stvari koje me mogu ometati (osim obiteljskih odnosa)

Offline Saša

• Global Moderator
  • Astronaut Heroj
    • Astro Forum
« Odgovori #11 u: Siječanj 16, 2013, 00:26:53 prijepodne »
Dragi Saša,

Hmmm misliš da što se emocija u 12 mj tiče - tako će biti i u 4,5,8 i 9 mj? Ne znam baš, al na tom polju nema baš nekih stvari koje me mogu ometati (osim obiteljskih odnosa)

Neznam... ti znaš bolje što se dešavalo na emocionalnom planu  u 12 mj...

Offline zilavka

• Novi Astronaut
  • *
  • Novi Astronaut
« Odgovori #12 u: Siječanj 16, 2013, 00:30:14 prijepodne »
hvala ti :) Laku noć želim :)

twiggy2310

• Gost
« Odgovori #13 u: Siječanj 28, 2013, 17:43:11 poslijepodne »
evo mene opet  :D ..moja natalna je već na forumu  :D .. ništa,danas sam pala kolokvij i sada moram na ispit u utorak (12.2.)..hoće li sve biti dobro?mislim,hoću li položiti ispit,i to s nekom lijepom ocjenom,ili će biti prolaz?ili neće ni to? :D uglavnom,čemu se mogu nadati?

twiggy2310

• Gost
« Odgovori #14 u: Siječanj 29, 2013, 19:50:53 poslijepodne »
Evo došlo je do neke promjene, rok je stavljen za 31.1. Pa ako budeš mogao odgovoriti na moje pitanje bila bih zahvalna, ako ne nije problem, svejedno sam zahvalna za sve dosad  ;)