Autor Tema: Tranziti Merkura  (Posjeta: 1700 vremena)

Offline wild_rose

• Novi Astronaut
  • *
  • Novi Astronaut
Tranziti Merkura
« u: Veljača 17, 2013, 21:00:21 poslijepodne »
Zdravo moze li mi neko objasniti sta znaci kad tranzitni Merkur pravi trigon s Merkurom i Jupiterom kroz 5 kucu?

Offline Saša

• Global Moderator
  • Astronaut Heroj
    • Astro Forum
Odg: Tranziti Merkura
« Odgovori #1 u: Veljača 19, 2013, 01:34:41 prijepodne »
Zdravo moze li mi neko objasniti sta znaci kad tranzitni Merkur pravi trigon s Merkurom i Jupiterom kroz 5 kucu?
Me sam po sebi nosi informaciju, on je informator...

U tom smislu ako pratimo ovako male aspekte često ga možemo povezati sa nekim informacijama koje čujemo... ponovo se radi o sasvim malom tranzitu koji je bitan na dnevnoj bazi ili može biti povezan sa sitnim upalama koje mogu potrajati ako je u pitanju retro Me... dakle svi ovi manji tranziti bitniji su na dnevnom nivou, po nekoliko dana , znači ništa pretjerano značajno u odnosu na cijeli život osim u momentu kada se dešavaju bitniji veći ( teži tranziti ) , u tom slučaju itekako mogu biti bitni

Znači sami za sebe vrlo malo značajni, dok u kombinaciji sa bitnim i težim tranzitima povećava se drastično njihov značaj...

Offline Bolesna

• Mlađi Astronaut
  • **
  • Novi Astronaut
« Odgovori #2 u: Siječanj 01, 2017, 23:04:20 poslijepodne »
Dobri ljudi, sretna vam i vesela ova nova, 2017. godina. Svima vama, od srca želim da obiluje zdravljem prvenstveno. Sve ostalo, kad je čovjek zdrav, dođe samo po sebi.
Kažem to iz vlastitog iskustva, a obzirom da sam ovog trenutka JAAAKO dobre volje, odlučila sam vam predočiti jedan mali dokaz...
Naime, Merkur je još uvijek retrogradan, a meni je uz to, danas napravio još i egzaktnu opoziciju na natalnu Veneru, vladaricu moje 2. i 9. kuće...
Ja sam inače, tipična Merkurovka. Blizanac podznak Djevica i Merkur je apsolutni vladar mojeg natala. Koga zanima moja natalna, može ju vidjeti na topiću Operacije.
Moj Merkur je (k'o što reče jedna moderatorica na forum.hr-u) uistinu MONSTRUOZAN.
Nema toga što taj neće napraviti. Dovoljno je samo da poželim... :)
Eto, npr., još do jučer sam bila uvjerena da ću biti prisiljena isprodavati svu imovinu da se izvučem iz financijske krize i iz problema u koje sam zbog toga upala.
Međutim...
Problem mi se doslovno preko noći, počeo rješavati gotovo sam od sebe.
Meni je dakle, ova današnja Merkurova opozicija (i još k tome retrogradna...!!!) na natalnu vladaricu 2. kuće, bez da sam uložila ikakav trud, ponudila rješenje.
Ukratko, samo me jutros nazvala jedna draga mi osoba iz bliske mi obitelji (ujak) da mi čestita novu godinu i u razgovoru, u par riječi, ja mu spomenuh svoje probleme...
Ti bokca...
Odjednom me čitava (jako velika) familija, počela zvat' i nudit' pomoć... Nekako je došlo do ušiju i mojoj dugogodišnjoj prijateljici...
Jednostavno ne mogu vjerovati, da mi se nešto takvo događa...
Pripomogao je pritom očito i tranzitni Mars (vladar moje 8. kuće) konjunkcija Neptun (vladar moje 7. kuće) u tranzitu kroz moju 6. kuću, a danas u egzaktnoj opoziciji na moj natalni Uran i u kvadratu na natalni Jupiter.
Uglavnom, eto...
Zahvaljujući mami, ujaku, tetama, prijateljici...
...ili tranzitu retrogradnog Merkura (rodbina, prijatelji, komunikacije) kroz moje 4. polje (obitelj iz koje potječem) i Marsa (akcija) kroz moje 6. polje (svakodnevica)...
...u kombinaciji s Neptunom (koji mi je natalno u 3. polju bliske rodbine i prijatelja), doslovno će mi se ostvariti snovi da riješim financijske probleme, u koje sam upala ni sama ne znam kako, tim više, jer mi Jupiter tranzitira 2. polje.
Eto...
Staru godinu ispratila sam u suzama, al' mi je zato ova Nova, 2017., od ranog jutra zalijepila na facu ogroman osmijeh.
Eh...
Baš je dobro imat' Merkura za saveznika... :))

A bit' će i da sam ja jaaako dobra osoba... ;)

« Zadnja izmjena: Siječanj 01, 2017, 23:06:54 poslijepodne od Bolesna »

Offline Bolesna

• Mlađi Astronaut
  • **
  • Novi Astronaut
« Odgovori #3 u: Siječanj 16, 2017, 20:59:10 poslijepodne »
Evo još malo sočnog materijala a propos Merkurovog tranzita...
Danas mi je naime, ponovo bio u opoziciji na natalnu Veneru. Ovaj puta direktno. I opet mi je usne razvukao u osmijeh... :)
Naime, već sam nekoliko mjeseci na bolovanju. Ništa čudno. 6. kuća mi krcata tranzitima, a danas mi baš iz nje tranzitni Neptun u opoziciji na Uran i u kvadratu na Jupiter.
Ne bi bilo nikakvih problema, da mi nakon 42. dana, liječnik nije na doznakama promijenio šifru dijagnoze. I naravno, obračun naknade za bolovanje, ispao na teret poslodavca, jer se bolovanje vodilo kao "novo" bolovanje.
A onda Merkur danas stupio u akciju. I opet telefonom... :)
Nazove mene nešto iza podneva, neki lik iz HZZO-a, i veli da nema veze što je šifra dijagnoze promijenjena. Bolovanje nije prekidano pa se ne "tretira" kao prekinuto već kao "nastavno", što će reć', da je obračun naknade bolovanja nakon 42. dana, trebao ići na račun HZZO-a.
I tako meni danas javiše, da će mi nadoknaditi, odnosno refundirati isplaćena novčana sredstva za taj period.
Cifra nije mala pa sam zbog toga danas sva happy. Taman će mi lova stići u pravi  trenutak.
I, sad...
Da to sve još malo začinim astrološki, tranzitna Venera mi je danas iz 6. kuće radila egzaktni kvadrat na natalni Merkur na MC-u i egzaktnu opoziciju na natalni Pluton u 12. kući.
I, naravno...
Da se Merkur pokaže vjerodostojnim prirodnim vladarem 3. polja, ništa od toga neće biti realizirano dok ja ne ispravim sve fucking potrebne obrasce i doznake za taj period odnesem u HZZO.
Naravno da sam sve to ispravila već danas, a u HZZO svu papirologiju nosim odmah sutra, jerbo mi tranzitni Mars iz 7. udario egzaktnu opoziciju na natalni Mars u 1.
Budući da mi Mars inače vlada 8. poljem tuđe love. :), stisnuo gas do daske pa nema šanse da tu aktivnost stavim na čekanje... :)

Offline Bolesna

• Mlađi Astronaut
  • **
  • Novi Astronaut
« Odgovori #4 u: Siječanj 26, 2017, 18:24:48 poslijepodne »
Evo mi danas Merkur opalio egzaktni trigon na natalni Pluton... Ja bila uvjerena da će to bit' neki full "mentalni" doping, a kad tamo...
Čitav dan mi se plače iz sasvim nepoznatog razloga. Neka blesava sjeta, nostalgija, bljak...
Udara mi na emocije uglavnom pa sve nešto  žalim za nekim rijetkim, ljepšim vremenima. Valjda zato kaj mi je Pluton natalno u 12.
Tko će ga znat'...
Tol'ko sam bila ujutro u mentalnom off-u, da sam natjerala samu sebe dići dupe, sjest' u auto i opičit' na kavu u Sloveniju. Naravno da sam na taj put povela frendicu.
Ništa mi posebno, dakle, ovaj današnji Merkurov aspekt na Pluton nije priuštio, osim kaj sam na pumpi natankala gorivo do vrha i vozikala se bez cilja preko granice.

Offline Bolesna

• Mlađi Astronaut
  • **
  • Novi Astronaut
« Odgovori #5 u: Siječanj 27, 2017, 08:22:27 prijepodne »
Ljudi moji, evo dodatka...
Dakle, Merkur me opet nije razočarao. Danas izlazi iz egzaktnog aspekta s Plutonom i evo, baš prije 5 minuta mi je opet velikodušno pokazao svoju blagonaklonost.
Naime, sasvim neplanirano, ukazala mi se prilika obavit' jedan jaaako dobro plaćeni posao, zahvaljujući kojemu, ću uspjeti pokrpat' dio rupa u džepu.
Tu se Merkur očito pokazao kao jako velikodušan vladar mojeg 10. polja.
Osim Neptunovog tranzita 6. kućom (poslova i svakodnevice) koji pravi egzaktnu opoziciju na natalni Uran (vl. 6. u 12.-posao snova...) i kvadrat na natalni Jupiter (vl.4 u 9.-ja kod kuće na bolovanju razmišljam o Božjoj pravdi...), trenutno nemam drugih egzaktnih aspekata pa ne mogu procijeniti što još igra ulogu u toj priči,  osim, možda, što mi Venera, vladarica 2. polja (mojih vrijednosti) tranzitira 7. polje (partnerskih odnosa), a Mars (vl. 8. polja tuđe love) iz istog 7., ulazi u aspekt kvadrata na natalnu Veneru, koja mi je natalno u 10. polju karijere, ambicija, autoriteta etc...
Eto...
Joooj, što volim kad mi se Merkur u tranzitu ovako "materijalizira" u cash... :)

I, da...
Zaboravila sam napomenuti, da je taj posao dogovoren ni manje ni više, nego Whatsapp-om...!!! Merkurova posla, oriđiđi...
I da stvar bude još bolja, taj posao mi plaćaju unaprijed, odnosno još danas... :) (I ne, nisam prostitutka... :)

« Zadnja izmjena: Siječanj 27, 2017, 08:41:44 prijepodne od Bolesna »

Offline Bolesna

• Mlađi Astronaut
  • **
  • Novi Astronaut
« Odgovori #6 u: Lipanj 12, 2017, 23:29:43 poslijepodne »
Eh... A o čemu bih ja, nego o Merkuru...
Izgleda da sam ovu temu monopolizirala...  :D
Ajde ljudi, dodajte koju o svojim Merkurovskim iskustvima... O:-)

Meni već smiješno dopisivat se sama sa sobom...
...al' eto, moram nabacit' još koju...
Možda nekome pomogne iskustvo...
Dakle...
Tranzitni Jupiter NAPOKON krenuo direktno kroz moju 2. kuću, dan nakon mog roćkasa. Bože ti hvala... Jedva dočekala. Ta njegova retrogradnost ovaj puta me full iscrpila.
Istovremeno, Merkurček mi baš prek' natalnog Jupitera praši sve u 16...
I naravno...
Sve je to u finom, egzaktnom trigonu na relaciji tik do MC-a/2. kuća.
Da stvar bude još interesantnija, Mars mi baš konjugirao Veneru u tranzitu kroz 10. kuću...

I razmišljam ja tak' posljednjih dana... Razmišljam... Kako iskoristit' te tranzite i zgrnut' pare bez po' muke...
(Među nama, nisam ništa pametnoga uspjela smislit'. Od muke se bacila na krečenje i čišćenje, da mi mozak ne iskipi od silnog razmišljanja... Venera mi je naime, bolesni esteta...)
I maljam ja tak', maljam... Čistim, ribam i poliram...
...a onda mi zazvoni mob...
...i PUF...!!!
U tri konstruktivne rečenice, zgrnem lovu za čitav mjesec bez po' muke...

Joooj što volim cash...  :D

I Jupitera u direktnom hodu...
I Merkura što mi vlada horoskopom...
I Marsa kad mi prči Veneru...  :))
Ups...

« Zadnja izmjena: Lipanj 12, 2017, 23:36:53 poslijepodne od Bolesna »

Offline Bolesna

• Mlađi Astronaut
  • **
  • Novi Astronaut
« Odgovori #7 u: Lipanj 21, 2017, 07:50:39 prijepodne »
Pas mater...  :-X
Baš se ne smijem veseliti unaprijed.

Ona lova iz prethodnog posta naime, još nije sjela na moj račun. Kako stvari stoje, načekat' ću se...
Obavila posao, al' od penezih ništa prije sredine srpnja.
Teško šajze.

E, sad...
Retrogradan je Saturn tranzitom kroz 4. mi polje, znači opozicija na 10. polje, retrogradan je Neptun tranzitom kroz 6. mi polje, znači opozicija na 12. polje i vladara 6. i 3. natalnog i retrogradan je Pluton tranzitom pri kraju mi 4. u egzaktnom trigonu na ASC.

Iskreno, ne znam kojeg od ta tri gada da optužim što mi je priljev love zaštekao. Opet.  ::)

Hm...
Sunce i Merkur u tranzitu mi upravo ulaze u konjunkciju na natalnu Veneru, vladaricu 2. i 9. natalne pa se možda ipak nešto pomakne po tom pitanju...

Javim ishod...

Offline Bolesna

• Mlađi Astronaut
  • **
  • Novi Astronaut
« Odgovori #8 u: Srpanj 14, 2017, 22:27:11 poslijepodne »
Evo da javim ishod...
Niš' od para...  >:(
I Sunce i Merkur i Mars odmaglili mi od Venere već odavno, a meni od prethodnog posta, stiglo samo rješenje od porezne uprave o povratu poreza...
Neka crkavica...
Kako su na poreznoj ažurni, bit' će super ako mi ju isplate do kraja godine.

Bilo bi dost' za kupit' jednosmjernu avionsku do Pariza u ekonomskoj klasi, tri dana jest' sendviče na Champs-Elysees i dvije noći prespavat' ispod Eiffelovog tornja pa onda žicat' novce za povratak kući.  :))

Tak' da eto...
Mer-kurček mi je nekak' skrenuo s putanje unazad mjesec dana...

Derište balavo.  8)