Autor Tema: Operacija u Hrvatskoj ili inozemstvu?  (Posjeta: 1405 vremena)

Offline Bella

• Novi Astronaut
  • *
  • Novi Astronaut
Operacija u Hrvatskoj ili inozemstvu?
« u: Veljača 20, 2013, 18:28:22 poslijepodne »
Dragi Saša, prije svega puno pozdrava. Nadam se da si dobro.

Imam jedno prilično konkretno pitanje koje se tiče zdravlja. Dvije godine mi je trebalo za dobiti dijagnozu koja mi toliko dugo uzrokovala fizičku bol, a i ne baš lijepe osjećaje povezane s tim. Imam herniju (kilu) u desnoj preponi koja mi pritišće živce i moram je što prije izvaditi van. Dijagnozu sam dobila u jednoj njemačkoj klinici i postavio ju je vodeći svjetski ekspert.

Međutim, ima jedan kirurg u Hrvatskoj koji također izvodi sličnu vrstu operacija.

Moje pitanje je: da li ići van na operaciju ili je obaviti u Hrvatskoj i kada je najbolje razdoblje za to? Ova operacija vani nosi sa sobom i poveće financijske troškove, pa me zanima vidi li se i to u natalnoj karti?

Puno hvala!

Edit: upravo sam doznala i datum ove potencijalne operacije u inozemstvu. Bilo bi to 5.3.2013. Je li to povoljno razdoblje za operaciju?

Moja natalna karta:
http://tinypic.com/r/2z4e8a0/6
« Zadnja izmjena: Veljača 21, 2013, 16:28:50 poslijepodne od Bella »

Offline Saša

• Global Moderator
  • Astronaut Heroj
    • Astro Forum
Odg: Operacija u Hrvatskoj ili inozemstvu?
« Odgovori #1 u: Veljača 21, 2013, 23:01:57 poslijepodne »
Dragi Saša, prije svega puno pozdrava. Nadam se da si dobro.

Imam jedno prilično konkretno pitanje koje se tiče zdravlja. Dvije godine mi je trebalo za dobiti dijagnozu koja mi toliko dugo uzrokovala fizičku bol, a i ne baš lijepe osjećaje povezane s tim. Imam herniju (kilu) u desnoj preponi koja mi pritišće živce i moram je što prije izvaditi van. Dijagnozu sam dobila u jednoj njemačkoj klinici i postavio ju je vodeći svjetski ekspert.

Međutim, ima jedan kirurg u Hrvatskoj koji također izvodi sličnu vrstu operacija.

Moje pitanje je: da li ići van na operaciju ili je obaviti u Hrvatskoj i kada je najbolje razdoblje za to? Ova operacija vani nosi sa sobom i poveće financijske troškove, pa me zanima vidi li se i to u natalnoj karti?

Puno hvala!

Edit: upravo sam doznala i datum ove potencijalne operacije u inozemstvu. Bilo bi to 5.3.2013. Je li to povoljno razdoblje za operaciju?

Moja natalna karta:
http://tinypic.com/r/2z4e8a0/6

Pa i nije baš neki datum...

Kao prvo izbor lječnika i mjesta operacije je na tebi...

ono što mogu reći je da se i ovdje se može operirati, jer znam nekoliko slučajeva operacije kile bez nekih problema, ali ako se osjećaš sigurnije otići vani na operaciju samo naprijed...

Ono što mi se ne sviđa je aspekt Ur na Mo Ma u 6  mislim da bi trebalo izbjegavati prilikom operacije bilo kakve aspekte na Mo koji predstavlja tekućine ( u smislu krvarenja ili eventualne infekcije) to je moje mišljenje

Mislim da bi bolji period bio 5 mj ili 8 mj naravno ako uopće možeš utjecati na izbor datuma...

Offline Bella

• Novi Astronaut
  • *
  • Novi Astronaut
« Odgovori #2 u: Veljača 22, 2013, 15:46:52 poslijepodne »
Pa mogu utjecat na datum operacije, ja odlučujem kad ću je obaviti, ali stvar je u tome da mi se više stvarno ne da trpiti bolove povezane s tim (trpim već 2 godine). Najrađe bih je ovoga časa iščupala van... :'(

Offline Bella

• Novi Astronaut
  • *
  • Novi Astronaut
« Odgovori #3 u: Ožujak 27, 2013, 21:11:48 poslijepodne »
Saša, evo da ti dam povratnu informaciju. Operaciju sam ipak obavila 5.3.2013. u inozemstvu i sve je prošlo u redu. Oporavak teče prema očekivanjima, a budući da je jedan živac bio pritisnut 2 godine, još imam  bolove u njegovom području. Doktori kažu da je to normalno i da do potpunog oporavka može proći i do godinu dana.

Offline Saša

• Global Moderator
  • Astronaut Heroj
    • Astro Forum
« Odgovori #4 u: Ožujak 30, 2013, 19:53:26 poslijepodne »
Drago m je da je sve prošlo bez ikakvih problema...