Autor Tema: Tranziti Plutona  (Posjeta: 5042 vremena)

Offline mihaela11

• Novi Astronaut
  • *
  • Novi Astronaut
Tranziti Plutona
« u: Ožujak 05, 2013, 20:30:55 poslijepodne »
Pozdrav Saša,

zanima me tranziti Plutona  u mojoj šestoj kući.  Najviše me zanima zbog  zamjene sa Saturnom pošto su mi u četvrtoj i šestoj kući. Da li na što trebam pripaziti, kako djeluju u mojoj karti?  što bi to značilo, da li ima kakvog utjecaja na mene ili je to samo na globalno?

hvala puno.

karta: http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=n47filedcxj3d-u1362515431&lang=e&gm=a1&nhor=1&nho2=1&btyp=2&mth=gw&sday=5&smon=3&syr=2013&hsy=-1&zod=&orbp=&rs=0&ast=
« Zadnja izmjena: Ožujak 05, 2013, 20:37:26 poslijepodne od mihaela11 »

Offline Saša

• Global Moderator
  • Astronaut Heroj
    • Astro Forum
Odg: Tranziti Plutona
« Odgovori #1 u: Ožujak 22, 2013, 22:26:24 poslijepodne »
Pozdrav Saša,

zanima me tranziti Plutona  u mojoj šestoj kući.  Najviše me zanima zbog  zamjene sa Saturnom pošto su mi u četvrtoj i šestoj kući. Da li na što trebam pripaziti, kako djeluju u mojoj karti?  što bi to značilo, da li ima kakvog utjecaja na mene ili je to samo na globalno?

hvala puno.

karta: http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=n47filedcxj3d-u1362515431&lang=e&gm=a1&nhor=1&nho2=1&btyp=2&mth=gw&sday=5&smon=3&syr=2013&hsy=-1&zod=&orbp=&rs=0&ast=

Tek ti je na vrhu 6

Pl je vrlo spora plneta i ona kao takva nosi procese, znači ne neki kratki događaj već cijeli proces koji traje mjesecima , dok tranzitira neku planetu u d/r/d hodu ili godinama odnosno desetljećima dok tranzitira određenu kuću ( zavisno od veličine kuće i brzine Pl )
I uvijek nosi transformaciju kroz ono polje koje se kreće no to su vrlo vrlo spori procesi, zato je bitnije kad aspektira neku planetu jer redovito nosi teže stresne periode, ili pritiske autoriteta, i naravno transformaciju kroz neko od polja  života ( zavisno koju planetu tranzitira )

Dakle prvo što ćeš osjetiti od Pl je finanacijski plan od 2014 godine dakle može biti problema sa prihodima ili problem sa firmom ako radiš da firma zapadne u probleme i počne otpuštati radnike, te u tom slučaju spadaš u rizičnu grupu, a prve probleme osjetiti ćeš između 1 i 6 mj 2014

Offline mihaela11

• Novi Astronaut
  • *
  • Novi Astronaut
« Odgovori #2 u: Ožujak 23, 2013, 17:48:02 poslijepodne »
Pozdrav Saša,

hvala puno.

Tek ti je na vrhu 6

Pl je vrlo spora plneta i ona kao takva nosi procese, znači ne neki kratki događaj već cijeli proces koji traje mjesecima , dok tranzitira neku planetu u d/r/d hodu ili godinama odnosno desetljećima dok tranzitira određenu kuću ( zavisno od veličine kuće i brzine Pl )
I uvijek nosi transformaciju kroz ono polje koje se kreće no to su vrlo vrlo spori procesi, zato je bitnije kad aspektira neku planetu jer redovito nosi teže stresne periode, ili pritiske autoriteta, i naravno transformaciju kroz neko od polja  života ( zavisno koju planetu tranzitira )

Dakle prvo što ćeš osjetiti od Pl je finanacijski plan od 2014 godine dakle može biti problema sa prihodima ili problem sa firmom ako radiš da firma zapadne u probleme i počne otpuštati radnike, te u tom slučaju spadaš u rizičnu grupu, a prve probleme osjetiti ćeš između 1 i 6 mj 2014

Saša puno ti hvala i može samo još jedno pitanje?!

Vidjela sam da će mi Pluton biti na natalnom Mjesecu 2016. god, pa me zanima što bi mogla očekivati?

puno ti hvala!!!
« Zadnja izmjena: Ožujak 23, 2013, 18:00:57 poslijepodne od mihaela11 »

Offline Nikolina

• Novi Astronaut
  • *
  • Novi Astronaut
« Odgovori #3 u: Lipanj 19, 2013, 15:06:07 poslijepodne »
i mene to zanima jer me čeka isti tranzit kroz par godina.

Pl donosi transformaciju pa tako preko mjeseca transformaciju onog najdubljeg i najskrivenijeg Ja.
tebi je Mo vladar 12. kuće (podsvijest, skrivene emocije, skriveni strahovi, demoni duboko pokopani). 12 u Raku može označavati nedostatak majčinske ljubavi i potiskivanje negativnih emocija radi toga, nesigurnost i skrivanje pravog lica od drugih, a uz to Mo je u jarcu, zatvoren, na van hladan i emotivno distanciran iako iznutra možda izgara i pati.

s obzirom da je u 6. kući, to je svakodnevica, poslovna okolina, zdravlje... možda s tih područja života nastojiš sakriti pred drugima nešto a tko zna, možda i od same sebe (možda zanemaruješ zdravlje). e kad Pluton nastupi krenuti će sve na površinu i morat ćeš se suočiti s tim koliko god teško i crno bilo da bi zrelija, jasnijeg pogleda, i pročišćena mogla dalje.
ono što znam iz vlastitog iskustva (meni je Pl prešao preko Sunca) je da nema milosti. ako ti sama ne potakneš transformaciju i ne uhvatiš se u koštac dragovoljno, biti ćeš prisiljena. u svakom slučaju će se transformacija dogoditi htjela ti to ili ne. ako imaš nekih neriješenih emotivnih boli i odnosa, počni se sad time baviti da te ne iznenadi kasnije.

neka me Saša ispravi ako lupetam  :)

i jedan savjet, možda bespotreban. ne upuštaj se u tajne veze (možda na poslu) mogla bi izvući deblji kraj i stradati na razini duše...

naravno, jedan sam tranzit nije moguće protumačiti bez ostalih. ovo sve je samo ono kaj mislim da je moguće

btw meni je Mjesec na istom stupnju Jarca  ;)

Offline mihaela11

• Novi Astronaut
  • *
  • Novi Astronaut
« Odgovori #4 u: Lipanj 20, 2013, 22:26:05 poslijepodne »
i mene to zanima jer me čeka isti tranzit kroz par godina.

Pl donosi transformaciju pa tako preko mjeseca transformaciju onog najdubljeg i najskrivenijeg Ja.
tebi je Mo vladar 12. kuće (podsvijest, skrivene emocije, skriveni strahovi, demoni duboko pokopani). 12 u Raku može označavati nedostatak majčinske ljubavi i potiskivanje negativnih emocija radi toga, nesigurnost i skrivanje pravog lica od drugih, a uz to Mo je u jarcu, zatvoren, na van hladan i emotivno distanciran iako iznutra možda izgara i pati.

s obzirom da je u 6. kući, to je svakodnevica, poslovna okolina, zdravlje... možda s tih područja života nastojiš sakriti pred drugima nešto a tko zna, možda i od same sebe (možda zanemaruješ zdravlje). e kad Pluton nastupi krenuti će sve na površinu i morat ćeš se suočiti s tim koliko god teško i crno bilo da bi zrelija, jasnijeg pogleda, i pročišćena mogla dalje.
ono što znam iz vlastitog iskustva (meni je Pl prešao preko Sunca) je da nema milosti. ako ti sama ne potakneš transformaciju i ne uhvatiš se u koštac dragovoljno, biti ćeš prisiljena. u svakom slučaju će se transformacija dogoditi htjela ti to ili ne. ako imaš nekih neriješenih emotivnih boli i odnosa, počni se sad time baviti da te ne iznenadi kasnije.

neka me Saša ispravi ako lupetam  :)

i jedan savjet, možda bespotreban. ne upuštaj se u tajne veze (možda na poslu) mogla bi izvući deblji kraj i stradati na razini duše...

naravno, jedan sam tranzit nije moguće protumačiti bez ostalih. ovo sve je samo ono kaj mislim da je moguće

btw meni je Mjesec na istom stupnju Jarca  ;)

Nikolina, puno ti hvala!!! :)

Offline Saša

• Global Moderator
  • Astronaut Heroj
    • Astro Forum
« Odgovori #5 u: Kolovoz 13, 2013, 20:37:09 poslijepodne »
Pozdrav Saša,

hvala puno.

Tek ti je na vrhu 6

Vidjela sam da će mi Pluton biti na natalnom Mjesecu 2016. god, pa me zanima što bi mogla očekivati?

puno ti hvala!!!

To su redovito emocionalno stresni periodi, odnosno procesi kada mijenjamo u potpunosti jedan dio našeg emocionalnog bića, i možda za tebe  jedan depresivan period, ako si sklonija depresiji...

Offline mihaela11

• Novi Astronaut
  • *
  • Novi Astronaut
« Odgovori #6 u: Kolovoz 15, 2013, 13:52:49 poslijepodne »
Pozdrav Saša,

hvala puno.

Tek ti je na vrhu 6

puno ti hvala!!!

To su redovito emocionalno stresni periodi, odnosno procesi kada mijenjamo u potpunosti jedan dio našeg emocionalnog bića, i možda za tebe  jedan depresivan period, ako si sklonija depresiji...

Saša, hvala na odgovoru. 

Offline lothriel

• Novi Astronaut
  • *
  • Novi Astronaut
« Odgovori #7 u: Prosinac 17, 2014, 21:17:14 poslijepodne »
Kada tranzit plutona koji pravi aspekt na neku planetu djeluje jače.. ako je u direktnom ili retrogradnom hodu, ima li to veze sa time kakav je pluton u natalu? npr. ako je retrogradan u natalu veći efekt će izazvati i tranzitni pluton u retrogradnom hodu ?

Ako je taj period dok pluton tranzitira uvijek stresan, to je  bez obzira o kojem se aspektu radi?

Ako se neka vrsta simbolike mora ostvariti, po čemu se odredi koja točno simbolika bude ostvarena i u kojem postotku? predpostavljam da se nikad ne radi o izričito jednoj stvari

Offline Saša

• Global Moderator
  • Astronaut Heroj
    • Astro Forum
« Odgovori #8 u: Prosinac 19, 2014, 18:48:57 poslijepodne »
Kada tranzit plutona koji pravi aspekt na neku planetu djeluje jače.. ako je u direktnom ili retrogradnom hodu, ima li to veze sa time kakav je pluton u natalu? npr. ako je retrogradan u natalu veći efekt će izazvati i tranzitni pluton u retrogradnom hodu ?

Ako je taj period dok pluton tranzitira uvijek stresan, to je  bez obzira o kojem se aspektu radi?

Ako se neka vrsta simbolike mora ostvariti, po čemu se odredi koja točno simbolika bude ostvarena i u kojem postotku? predpostavljam da se nikad ne radi o izričito jednoj stvari

Uglavnom kad je u retro kretanju je najjači,... zato sam i rekao da slijedi još jači pritisak na polju doma za tebe.. naravno da ima veze kakav je i Ju i Sa natalno položen

Uvijek se radi o simbolici potpune promjene na onom polju života koje je zahvaćeno kroz plutonove transformacije...

Offline ČarobnicaIzOza

• Mlađi Astronaut
  • **
  • Novi Astronaut
« Odgovori #9 u: Prosinac 29, 2016, 18:51:15 poslijepodne »
Je li istina da Plutonu, s obzirom da su tranziti dugotrajni i predstavljaju procese, treba neki brži planet kao okidač za konkretan događaj?

Što ako ga nema? Znači li to da se Plutonov utjecaj odražava samo na psihološkoj razini, a da nekog stvarnog događaja nema?
I može li okidač biti i Mars, ili mora biti neki od sporijih planeta?

Offline Saša

• Global Moderator
  • Astronaut Heroj
    • Astro Forum
« Odgovori #10 u: Prosinac 29, 2016, 20:04:32 poslijepodne »
Je li istina da Plutonu, s obzirom da su tranziti dugotrajni i predstavljaju procese, treba neki brži planet kao okidač za konkretan događaj?

Što ako ga nema? Znači li to da se Plutonov utjecaj odražava samo na psihološkoj razini, a da nekog stvarnog događaja nema?
I može li okidač biti i Mars, ili mora biti neki od sporijih planeta?

uvijek postoji nekakav okidač jer je predugo razdoblje i uvijek se poklopi neki okidač... naravno to može biti i Mars

Offline ČarobnicaIzOza

• Mlađi Astronaut
  • **
  • Novi Astronaut
« Odgovori #11 u: Prosinac 30, 2016, 13:00:55 poslijepodne »
Bilo ih je na početku, Ju i Sa, ali ne mogu se baš pohvaliti nekim događanjima u simbolici Pl trigona na Veneru. Ima opet 2019. :'(
Dobro da može i Mars.

Offline Saša

• Global Moderator
  • Astronaut Heroj
    • Astro Forum
« Odgovori #12 u: Prosinac 30, 2016, 15:29:45 poslijepodne »
Bilo ih je na početku, Ju i Sa, ali ne mogu se baš pohvaliti nekim događanjima u simbolici Pl trigona na Veneru. Ima opet 2019. :'(
Dobro da može i Mars.

Tranzit se smatra aktivnim unutar 1 stupnja gore /dolje.... znači ako je neka planeta na recimo 15 st i 24 min da bi bio egzaktan tranzit pluton mora biti između 14 st i 24 min i 16 st i 24 min

Unutar egzaktng "velikog aspekta" aspekta "mali tranziti " rade najviše štete i to pokazuju kroz egzaktni tranzit također...

dakle na dan nekog zbivanja glavni aspekt daje generalnu sliku dok mali aspekti pojašnjavaju detalje i nosioci su problema...

Znači ako se desi naprimjer kakva prometna nesreća, to je direktno recimo Pl dok mali aspekti pojašnjavaju eventualne ozljede , prirodu , količinu, poziciju ozljeda....

Offline Bolesna

• Mlađi Astronaut
  • **
  • Novi Astronaut
« Odgovori #13 u: Prosinac 30, 2016, 17:51:00 poslijepodne »
Pozdrav Saša...
...možete li napisati nešto o Plutonovom tranzitnom aspektu trigona na ASC...?
Meni naime, krajem siječnja tranzitni Pluton ulazi egzaktno u trigon na ASC u Djevici i to će se događati na posljednjih nekoliko stupnjeva mojeg 4. polja.

Što bih mogla očekivati od toga tranzitnog aspekta...? osobito me to zanima, jer će to ujedno biti i Plutonov "udarac repom" pri izlasku iz 4. polja.

Do sada, njegov tranzitni utjecaj u mojem životu, manifestirao se u mojem:
1. polju na izgradnju mojeg "karizmatičnog identiteta". Kada je u tranzitu stigao na vrh mojeg
2. polja, konjugirao je moj natalni Mjesec i razorio mi obitelj u smislu razvoda braka mojih roditelja i trigonom na natalnu Veneru omogućio da stvorim svoju vlastitu, koja je također razorena kada je stigao na vrh
3. polja u kojem je totalno preokretao sve moje mentalne procese, u globalu. Čim je stigao na vrh mojeg
4. polja, započeo je moju transformaciju u smislu "stvaranja vlastitog doma", do te mjere, da me seljakao po podstanarstvima sve dok nije prošao opoziciju na natalnu Veneru. Tada sam napokon sudskom ovrhom uselila u vlastiti, totalno devastirani stan, nakon dugogodišnjeg parničenja za isti, jer mi je bio uzurpiran dugi niz godina.

Sad eto, treba obavit taj famozni "udarac repom" pri izlasku iz 4. polja pa me naprosto strah, da nešto opet neće okrenuti na zlo, jer mi istovremeno Saturn tranzitira istim poljem, što je dodatno "začinjeno" financijskom krizom u koju sam upala, tim više, jer će nedugo nakon trigona na ASC, napraviti i trigon na natalni Mars, tik pri vrhu 5. kuće.

Jel' može koja na tu temu, pls...?

« Zadnja izmjena: Prosinac 30, 2016, 18:13:57 poslijepodne od Bolesna »

Offline ČarobnicaIzOza

• Mlađi Astronaut
  • **
  • Novi Astronaut
« Odgovori #14 u: Prosinac 30, 2016, 22:43:42 poslijepodne »
Dobro da može i Mars.

Tranzit se smatra aktivnim unutar 1 stupnja gore /dolje.... znači ako je neka planeta na recimo 15 st i 24 min da bi bio egzaktan tranzit pluton mora biti između 14 st i 24 min i 16 st i 24 min

Unutar egzaktng "velikog aspekta" aspekta "mali tranziti " rade najviše štete i to pokazuju kroz egzaktni tranzit također...

dakle na dan nekog zbivanja glavni aspekt daje generalnu sliku dok mali aspekti pojašnjavaju detalje i nosioci su problema...

Znači ako se desi naprimjer kakva prometna nesreća, to je direktno recimo Pl dok mali aspekti pojašnjavaju eventualne ozljede , prirodu , količinu, poziciju ozljeda....

To mi je jasno. Ali imaju li utjecaj i brzi planeti, osim Marsa?
Jer teško mi je zamisliti da npr. Venera nešto potakne...a možda se i varam.