Autor Tema: Inozemstvo,da ili ne?  (Posjeta: 7964 vremena)

Offline Blue valentine

• Mlađi Astronaut
  • **
  • Novi Astronaut
Odg: Inozemstvo,da ili ne?
« Odgovori #60 u: Lipanj 12, 2017, 16:37:16 poslijepodne »
Da, užasno se napeto i nervozno osjećam posljednjih par mjeseci znači to će trajat do proljeća iduće godine. Da, počela sam o tome intezivno razmišljat baš u tom navednom periodu. Kao što sam ti pisala na onoj drugoj temi, upoznala sam nekog iz inozemstva krajem trećeg mjeseca pa me to potaknulo na razmišljanje o tome. 
Naš odnos je još uvijek u nedefiniranoj fazi , ali nadam se da će se to ovaj mjesec usmjeriti negdje pa makar i da odlučimo da ništa od toga jer me to isto tako muči. Znam da si rekao da se može i ne mora razviti taj odnos.Ako se taj navedeni odnos ne pretvori u vezu, onda ću biti manje motivirana za odlazak, ali ideja i dalje stoji.

Da, prije 10 mjeseca ni ne bih išla jer ću tek u 9 mjesecu diplomirati. Dakle, postoji mogućnost da selidba u inozemstvo realizira.
Zanima me bi li to i bila dobra odluka za mene po pitanje karijere i posla. Bih li tamo bila uspješna/uspješnija nego ovdje?

Hvala ti.

Pa realno gledajući ako ti mama i tata nisu među tih 33% rasta milijunera ( u milijunima dolara - najveći postotak rasta broja milijunera na svijetu )  u Hrvatskoj onda bi trebalo svakako biti bolje s obzirom na situaciju u zemlji...

Skoro tri godine sam vani i ne pada mi napamet povratak...

Ma da s tim se definitivno slažem te zato i razmišljam o tome. Samo sam zabrinuta koliko bi to sve uspješno išlo bar na početku, pogotovo uz činjenicu da nemam baš nikog vani, a ni neku profesiju koja je tražena te bih išla sama. Također, i pitanje hoću li imati novaca za početak samu kartu i privremeni smještaj.

Offline mackica

• Novi Astronaut
  • *
Odg: Inozemstvo,da ili ne?
« Odgovori #61 u: Srpanj 14, 2017, 08:17:40 prijepodne »
Pozdrav svima :)  I evo opet nas sa pitamjima :)
E ovako ja sam veliki zaljbljenik u Nemacku, moj prvi pokusaj odlaska i ostanka tamo je bio u 11mj 2012, drugi pokusaj je bio 12mj 2014 i oba puta je bilo bezuspešno.
U međuvremenu sam se udala i evo sada cekamo bebu..al ja sam opet zapela da trebamo sad zajedno pokusati. Ovog puta igrali bi na kartu suprugovog zaposlenja prvensveno jer on ima bolju poziciju.  Plan je da u međuvremenu zavrsimo neke dodatne kurseve sto jezika sto prekvalifikacije i sl i tek onda kroz recimo godinu i po do dve pokusamo da se preselimo u Bavarsku. Zanima me sta kaze karta? Koje su nam sanse za to? DA li treba pokusati ranije il kasnije? Sta su prepreke? Hocemo li uspeti da ostvarimo to? Imamo li sanse il se uzalud nadam? :)

Vjerojatno ni nećeš pokušavati prije 2018...

Cao Saša.. Ja se opet vracam na ovo.. Istina je da pre 2018 nemam mogućnosti da odem negde jer mi je beba mnogo mala.. Ali ja i suprug glavu razbismo koje su nam opcije najbolje.. Pomenula sam ti moju zelju za Nemackom al u zadnje vreme razmatramo kako bi bilo otisnuti se u Ameriku (ja je ne volim nesto al ko zna mozda bi mi se i svidelo :))
 U svakom slučaju moje pitanje je kakvi su nam izgledi konkretno za Ameriku? Dal da uopšte razmisljam o tome?  Ili nemamo sanse? Sta mi vise lezi Evropa ili Amerika ili nesto trece? :D
Pitam te jer je realno lako otici negde u Evropu..nisu to neke pare za put i zivot u prvom momentu ali Amerika hmmm to je veliki zalogaj. Molim te za odgovor :) Hvala!