Autor Tema: PItanje oko stanovanja i selidbe  (Posjeta: 4541 vremena)

twiggy2310

• Gost
PItanje oko stanovanja i selidbe
« u: Listopad 25, 2013, 14:42:27 poslijepodne »
Dragi Saša, kako samo ti se često obraćala kad sam imala neku dilemu i kako si mi uvijek pomogao, ponovno ti se obraćam. Naime, već godinu i 4 mjeseca za vrijeme predavanja (jer studiram), dok sam u tom gradu živim u iznajmljenom stanu s još dvije cimerice. Ispčetka se sve činilo super, međutim s vremenom sam shvatila da jedna od njih nije onakva kakvom se "prodaje". Da zaključim stvari, smatram da nije dobra osoba i da jednostavno ne mogu kvalitetno funkcionirati s osobom poput nje. Međutim, stan je izvrstan, na izvrsnoj lokaciji a cijena mu je još bolja. Otići ili ne? Je li dakle dobar trenutak za mene da odem, je li bolje za mene da odem? I vidi li se u mojoj karti uopće ikakva promjena vezana za to? Bilo šta, makar ne bilo dovoljno konkretno bih cijenila, jer ni sama ne znam kako bih dovoljno konkretno postavila pitanje.
Unaprijed zahvalna!

http://tinypic.com/r/210wtpv/5

Offline Saša

• Global Moderator
  • Astronaut Heroj
    • Astro Forum
Odg: PItanje oko stanovanja i selidbe
« Odgovori #1 u: Listopad 26, 2013, 10:44:28 prijepodne »
Dragi Saša, kako samo ti se često obraćala kad sam imala neku dilemu i kako si mi uvijek pomogao, ponovno ti se obraćam. Naime, već godinu i 4 mjeseca za vrijeme predavanja (jer studiram), dok sam u tom gradu živim u iznajmljenom stanu s još dvije cimerice. Ispčetka se sve činilo super, međutim s vremenom sam shvatila da jedna od njih nije onakva kakvom se "prodaje". Da zaključim stvari, smatram da nije dobra osoba i da jednostavno ne mogu kvalitetno funkcionirati s osobom poput nje. Međutim, stan je izvrstan, na izvrsnoj lokaciji a cijena mu je još bolja. Otići ili ne? Je li dakle dobar trenutak za mene da odem, je li bolje za mene da odem? I vidi li se u mojoj karti uopće ikakva promjena vezana za to? Bilo šta, makar ne bilo dovoljno konkretno bih cijenila, jer ni sama ne znam kako bih dovoljno konkretno postavila pitanje.
Unaprijed zahvalna!

http://tinypic.com/r/210wtpv/5

Prva sljedeća mogućnost je 6 mj 2014... da li će to biti tvoje seljenje ili će se iz nekog drugog razloga situacija popraviti, ja neznam...

twiggy2310

• Gost
« Odgovori #2 u: Listopad 26, 2013, 13:40:43 poslijepodne »
Hm... s obzirom na način kako funkcionira promjena stanova kod studenata,rekla bih selidba. Ali vidjet ćemo. Hvala na odgovoru, pomogao mi je :-)

Offline Blue valentine

• Mlađi Astronaut
  • **
  • Novi Astronaut
« Odgovori #3 u: Travanj 22, 2014, 22:53:18 poslijepodne »
Iako je prošlo već, zanima me je li mi prošle godine u 10,11mjesecu bilo pogodno doba za selidbu?
http://tinypic.com/view.php?pic=o8864o&s=5#.U1bj6fl_uwV

I da što se tiče ove godine, znači nikako prije 11mjeseca, ja sam planirala na ljeto selit zapravo bolje još i prije, no baš sad razmišljam da to odgodim za početak sljedeće akademske godine.

Offline Saša

• Global Moderator
  • Astronaut Heroj
    • Astro Forum
« Odgovori #4 u: Travanj 24, 2014, 01:09:09 prijepodne »
Iako je prošlo već, zanima me je li mi prošle godine u 10,11mjesecu bilo pogodno doba za selidbu?
http://tinypic.com/view.php?pic=o8864o&s=5#.U1bj6fl_uwV

I da što se tiče ove godine, znači nikako prije 11mjeseca, ja sam planirala na ljeto selit zapravo bolje još i prije, no baš sad razmišljam da to odgodim za početak sljedeće akademske godine.

Prošle godine samo se mogao pojaviti motiv za seljenje dok je vrijeme za seljenje od 11 mj na dalje... o to je riječ o trajnijem rješenju, tako da ako se želiš seliti ranije , možeš i ranije samo je trajnije rješenje od 11 mj 2014 i 8 mj  2015 znači najranije i najkasnije... vjerojatno će to biti negdje između ovog perioda ili 1 ili 4/5 mj...

Offline Blue valentine

• Mlađi Astronaut
  • **
  • Novi Astronaut
« Odgovori #5 u: Travanj 24, 2014, 23:39:04 poslijepodne »
Ok, hvala ti puno. Voljela bih da to bude nešto trajnije, planirala sam ili na ljeto što zbog financija što zbog veće ponude ili eventualno nakon ljeto 10,11mj 2014. Sad vidjet ćemo:)
Je li se može vidjeti hoće li to biti s još nekom osobom ili ću ostat sama, razmatram obe opcije pa:)

twiggy2310

• Gost
« Odgovori #6 u: Kolovoz 09, 2014, 12:58:52 poslijepodne »
Iselila sam se zadnjeg dana 6og mjeseca (kako si i sam rekao) i sad sam u procesu traženja novog stana, s tim da sam pronašla još dvije prijateljice pa zajedno tražimo nešto za tri osobe. Međutim, obadvije imaju još neku opciju zbog koje mogu u svakom trenutku otići iz potencijalnog stana kojeg pronađemo zajedno. Kako će se to odviti s njima, je li mi onda pametno da uopće tražim s njima ili?
Ne znam ni sama. NIsam mislila da ću imati neke komplikacije oko svega toga, jer barem oko traženja stana nisam nikako imala problema. Međutim, izgleda da su svi drugi oko mene iskomplicirali, svi bi nešto, ali ne znaju što  >:D

Evo i karta: http://tinypic.com/r/nofpzo/8

Offline Saša

• Global Moderator
  • Astronaut Heroj
    • Astro Forum
« Odgovori #7 u: Kolovoz 12, 2014, 11:14:59 prijepodne »
Iselila sam se zadnjeg dana 6og mjeseca (kako si i sam rekao) i sad sam u procesu traženja novog stana, s tim da sam pronašla još dvije prijateljice pa zajedno tražimo nešto za tri osobe. Međutim, obadvije imaju još neku opciju zbog koje mogu u svakom trenutku otići iz potencijalnog stana kojeg pronađemo zajedno. Kako će se to odviti s njima, je li mi onda pametno da uopće tražim s njima ili?
Ne znam ni sama. NIsam mislila da ću imati neke komplikacije oko svega toga, jer barem oko traženja stana nisam nikako imala problema. Međutim, izgleda da su svi drugi oko mene iskomplicirali, svi bi nešto, ali ne znaju što  >:D

naredni period mi ne izgleda bitan po pitanju seljenja... po viđenom u hgoroskopu  tebi je bilo bitno da se iseliš... vjerojatno će drugi odlučiivati o stanovanju jer nevidim da ti je to bitno u cijeloj priči...

twiggy2310

• Gost
« Odgovori #8 u: Kolovoz 27, 2014, 18:14:59 poslijepodne »

Bio si u pravu, izabrala sam stan koji mi nije naročito ni dobar ni loš, pošto mi je bilo gotovo svejedno i nisam imala nekih zahtjeva poput ostalih. Stan je više drugima odgovarao pa i sama vidim da sam se nekako trudila više drugima ugoditi nego sebi samoj. I sad je uplaćena prva rata, a dogodilo se ono čega sam se i pribojavala, jednoj od prijateljica je već sada druga opcija nastupila i vjerojatno će otići gotovo prije nego i uselimo (trebale smo od 1.9.) Kako će se to sada odviti, što me čeka? Hoću li imati problema oko toga? Dosada me nije zamaralo gdje ću i kako živjeti, međutim sad sam se već počela brinuti da ne bih izvisila  :'(

naredni period mi ne izgleda bitan po pitanju seljenja... po viđenom u hgoroskopu  tebi je bilo bitno da se iseliš... vjerojatno će drugi odlučiivati o stanovanju jer nevidim da ti je to bitno u cijeloj priči...

twiggy2310

• Gost
« Odgovori #9 u: Kolovoz 27, 2014, 19:08:40 poslijepodne »
Oprosti, nisam postavila kartu.

http://tinypic.com/r/2zr0o6t/8

Offline Saša

• Global Moderator
  • Astronaut Heroj
    • Astro Forum
« Odgovori #10 u: Rujan 02, 2014, 14:48:32 poslijepodne »
Oprosti, nisam postavila kartu.

http://tinypic.com/r/2zr0o6t/8

I dalje ne vidim ništa značajnije, tako da ostaje ista prognoza kao i zadnji put.

eventualne promjene mogu nastati ili sami kraj ovog 9 mjeseca ili iza 20. 10. do cca 25 10 ...

Offline lothriel

• Novi Astronaut
  • *
  • Novi Astronaut
« Odgovori #11 u: Prosinac 12, 2014, 21:15:35 poslijepodne »
Pozdrav svima, evo da ponovim svoje pitanje.. da li ću izgubiti kuću, hoće li na kući nastati tolike materijalne štete da ću se morati odseliti i ako se to desi da li ću se u budućnosti moći vratiti u nju?
Da pojasnim, " sretnica " sam koja živi na terenu koji je počeo kliziti, proces koji traje godinama ali unatrag godinu dana problem je postao ozbiljniji, unatrag 2 tjedna problem je stigao i do moje kuće , materijalne štete jesu nastale ali ne i na samoj kući ( za sada)
Uz godinu koja je bila izrazito kišna što je naravno utjecalo na pomicanje problem je i u podzemnim vodama, ima je u izobilju , Arapi bi pozavidjeli u svakom slučaju  ;D
Saša spomenuli ste da je će mi sada biti najveći pritisak pa negdje do 2, 3 mj     
Nakon podulje borbe sa politikom radovi koji uključuju odvodnju viška vode  počinju idući tjedan..a baš negdje u proljeće počinje kompletna sanacija,   nakon toga ste spomenuli kritično razdoblje od 6-7 mj pa do 12 mj 2015.
E sad, mene zanima da li će ova sanacija zaustaviti daljnji napredak klizišta i kakav bi krajnji ishod mogao biti? 
I naravno, ako imate još koji savjet ja sam se pretvorila u uho ::)     

Hvala !

karta :

http://tinypic.com/usermedia.php?uo=fNkd6hpTbcO%2F8XQUkbZLHYh4l5k2TGxc#.VItSwMmGMg4
« Zadnja izmjena: Prosinac 12, 2014, 21:22:48 poslijepodne od lothriel »

Offline Saša

• Global Moderator
  • Astronaut Heroj
    • Astro Forum
« Odgovori #12 u: Prosinac 14, 2014, 23:26:19 poslijepodne »
Pozdrav svima, evo da ponovim svoje pitanje.. da li ću izgubiti kuću, hoće li na kući nastati tolike materijalne štete da ću se morati odseliti i ako se to desi da li ću se u budućnosti moći vratiti u nju?
Da pojasnim, " sretnica " sam koja živi na terenu koji je počeo kliziti, proces koji traje godinama ali unatrag godinu dana problem je postao ozbiljniji, unatrag 2 tjedna problem je stigao i do moje kuće , materijalne štete jesu nastale ali ne i na samoj kući ( za sada)
Uz godinu koja je bila izrazito kišna što je naravno utjecalo na pomicanje problem je i u podzemnim vodama, ima je u izobilju , Arapi bi pozavidjeli u svakom slučaju  ;D
Saša spomenuli ste da je će mi sada biti najveći pritisak pa negdje do 2, 3 mj     
Nakon podulje borbe sa politikom radovi koji uključuju odvodnju viška vode  počinju idući tjedan..a baš negdje u proljeće počinje kompletna sanacija,   nakon toga ste spomenuli kritično razdoblje od 6-7 mj pa do 12 mj 2015.
E sad, mene zanima da li će ova sanacija zaustaviti daljnji napredak klizišta i kakav bi krajnji ishod mogao biti? 
I naravno, ako imate još koji savjet ja sam se pretvorila u uho ::)     

Hvala !

karta :

http://tinypic.com/usermedia.php?uo=fNkd6hpTbcO%2F8XQUkbZLHYh4l5k2TGxc#.VItSwMmGMg4

Dobra je vijest da još na kući za sad nema direktne štete, no međutim bilo bi jako dobro da tako i ostane do kraja 2-3 mjeseca, a još je daleko do kraja 3 mj...

Naime kako sam ti napisao na forum hr najteži period očekujem  upravo od 11 d/ 12  pa do 2 / 3 mjeseca  u tom smislu mogu nastati veći problemi, međutim tu upada ova dobra vjest da dosad nije nastalo veće štete...

Naime Radi se o cjelokupnom periodu od otprilike cca 2 godine unutar se mogu potpuno promjeniti pitanje doma... generalno prva dva prolaza plutona jer se o njemu radi bi trebala označavati oko 70 do 90 % promjena koje se ukupno odviju u takvom periodu, i zato je dobra vijest da se zasad nije zbilo nešto tragičnije sa tim klizištem, međutim tu se radi o generalnim načinom odvijanja procesa što znači da može biti odstupanja od tih "pravila" te cijeli period dok ne prođe nema 100% garancije, i jedino što se može decidirano reći je čim više vremena protekne a da ne bude direktne štete na kući povećava šanse da se izbjegne neka katastrofa...

U svakom slučaju neznam koliko je to opasno ali iz predostrožnosti ukoliko imaš gdje se preseliti , na tvom mjestu ja bi se preselio, bar da ne strahujem hoće li se nešto u neko gluho doba dana desiti...

Ukoliko do kraja 3 mj bude ista situacija još više opada mogućnost da se nešto teže desi  i šanse da sve bude dobro dramatično rastu ali samo ako do 3 mj ne bude nikakve direktne štete vidljive na kući...

DAkle sačekajmo 3 mj pa ćemo oda pratiti dalje kad vidimo što se do tad desilo...

Offline lothriel

• Novi Astronaut
  • *
  • Novi Astronaut
« Odgovori #13 u: Prosinac 17, 2014, 21:23:50 poslijepodne »
Mislim da ste spomenuli da je sve počelo sa tim tranzitnim plutonom za mene 24.1.2014.        po meni, počelo je 3 mj ranije, kako je to moguće i da li se to onda ipak odnosi na neku drugu planetu u tranzitu? pošto se radilo o smrti, povezujem to sa plutonom..

ok, vidjet ćemo što će se do kraja 3mj desiti..
« Zadnja izmjena: Prosinac 18, 2014, 00:05:08 prijepodne od lothriel »

Offline Saša

• Global Moderator
  • Astronaut Heroj
    • Astro Forum
« Odgovori #14 u: Prosinac 19, 2014, 18:54:40 poslijepodne »
Mislim da ste spomenuli da je sve počelo sa tim tranzitnim plutonom za mene 24.1.2014.        po meni, počelo je 3 mj ranije, kako je to moguće i da li se to onda ipak odnosi na neku drugu planetu u tranzitu? pošto se radilo o smrti, povezujem to sa plutonom..

ok, vidjet ćemo što će se do kraja 3mj desiti..

Kad se prati horoskop skoro uvijek se radi o više tranzita i naravno samim time više vrsta zbivanja u nekom periodu a najteži tranzit samo označava da je njegov utjecaj najizraženiji u odnosu na sveukupna zbivanja, ali to ne znači da su to i jedina zbivanja pola prošle godine ti je bilo obilježeno sa uranovim tranzitom vezano također uz polje doma te također Sa 180 So ako se dobro sjećam, što opet vezuje događaje  i to nagle na polju doma a aspekt na sunce daje dodatnu težinu, odnosno značaj za tebe... dakle što to za tebe znači, znači puno... ili može označavati već od prije poznate probleme koji su eskalirali u tom periodu ( druga polovina ili jesen 2013 ) i to vezano vjerojatno uz stariju mušku osobu ili uz oca ...