Autor Tema: Urinarna infekcija  (Posjeta: 2181 vremena)

Offline natalna

• Novi Astronaut
  • *
  • Novi Astronaut
Urinarna infekcija
« u: Listopad 28, 2013, 16:57:09 poslijepodne »
Dragi Saša,
Imam po drugi put problema sa bakterijama: samo se odjednom pojavi krv u urinu, praćena jakim bolovima, a bez ikakvog upozorenja pre toga. U procesu sam čekanja rezultata. Prvi put avgust 2009, drugi put sad. Možeš li mi reći koliko je opasna situacija, da li će se infekcija zaustaviti na urinarnom traktu, ili prelazi na bubrege? A zanima me koji bi to tranziti bili koji su kod mene izazvali ovo? Pošto mislim da bi za bubrege ipak bila istaknuta Vaga, a za Škorpije urinarni trakt, pa kontam da je kod mene ovo drugo, zbog istaknute Sco?

http://imgur.com/GgNSAel

Offline Saša

• Administrator
  • Astronaut Heroj
    • Astro Forum
Odg: Urinarna infekcija
« Odgovori #1 u: Listopad 29, 2013, 08:02:07 prijepodne »
Dragi Saša,
Imam po drugi put problema sa bakterijama: samo se odjednom pojavi krv u urinu, praćena jakim bolovima, a bez ikakvog upozorenja pre toga. U procesu sam čekanja rezultata. Prvi put avgust 2009, drugi put sad. Možeš li mi reći koliko je opasna situacija, da li će se infekcija zaustaviti na urinarnom traktu, ili prelazi na bubrege? A zanima me koji bi to tranziti bili koji su kod mene izazvali ovo? Pošto mislim da bi za bubrege ipak bila istaknuta Vaga, a za Škorpije urinarni trakt, pa kontam da je kod mene ovo drugo, zbog istaknute Sco?

http://imgur.com/GgNSAel

Ovo nije klasičan horoskop za probleme ovakvog tipa, niti prvo pojavljivanje problema označava tako nešto, već je očito problem u nečem drugom, a to je svakodnevni način života, odnosno svakodnevne navike...

Želim reći da je očito nedovoljno konzumiranje tekućina uz trpljenje mokrenja, što može itekako prouzrokovati ovakav tip problema...??? jer zadržavanje mokraće uzrokuje bujanje većeg broja bakterija koje mogu stvarati probleme... rješenje je u većim količinama tekućine i češće mokrenje koje će spriječiti pretjerano stvaranje bakterija...

Dakle kod početka problema ne vidi se nastanak problema već samo "širenje" problema... u tom smislu znači da je problem kao takav postojao i ranije samo se nije manifestirao na taj način... slično je i ovaj put kad je moguća manja upala koja je sve pokrenula

Offline natalna

• Novi Astronaut
  • *
  • Novi Astronaut
« Odgovori #2 u: Listopad 29, 2013, 15:18:16 poslijepodne »
Hvala puno, jako si me smirio, juče sam bila doslovce na rubu živaca (Me0Ur), još me je doktorka preplašila   >:(

Želim reći da je očito nedovoljno konzumiranje tekućina uz trpljenje mokrenja,
Tačno! Mada nikad nisam bila svesna tog problema. Kao da sam navikla da ne unosim tečnost! Jarac i njegova potreba da ništa ne pusti u sebe i da ništa iz sebe ne izbaci  :o. Najčudnije je što se sve desi odjednom, bez ikakve naznake problema, i naravno da me preplaši.
Citat:
Dakle kod početka problema ne vidi se nastanak problema već samo "širenje" problema... u tom smislu znači da je problem kao takav postojao i ranije samo se nije manifestirao na taj način... slično je i ovaj put kad je moguća manja upala koja je sve pokrenula
Pijem više vode ubuduće!
Hvala puno još jednom" ;D

Offline natalna

• Novi Astronaut
  • *
  • Novi Astronaut
« Odgovori #3 u: Studeni 07, 2013, 09:16:42 prijepodne »
Neki simtomi su prestali, izgleda da je prošla infekcija (još primam antibiotike, pa ne mogu da proverim urin), ali imam sindrom iritirane bešike i hoću da poludim   :'( Ne mogu uopšte da funkcionišem normalno.
Simptomi iziritiranosti su počeli sad kad je Ju bio stacionaran, nije valjda da moram da čekam polovinu sl. godine da izađe iz mog 6. polja da bi me konačno to prestalo?

Offline Saša

• Administrator
  • Astronaut Heroj
    • Astro Forum
« Odgovori #4 u: Studeni 11, 2013, 13:41:16 poslijepodne »
Neki simtomi su prestali, izgleda da je prošla infekcija (još primam antibiotike, pa ne mogu da proverim urin), ali imam sindrom iritirane bešike i hoću da poludim   :'( Ne mogu uopšte da funkcionišem normalno.
Simptomi iziritiranosti su počeli sad kad je Ju bio stacionaran, nije valjda da moram da čekam polovinu sl. godine da izađe iz mog 6. polja da bi me konačno to prestalo?

Ne vidi se više karta...

Offline natalna

• Novi Astronaut
  • *
  • Novi Astronaut
« Odgovori #5 u: Studeni 11, 2013, 14:28:59 poslijepodne »
Stanje se opet pogoršalo, pri čemu mi je juče bilo dobro, ali počinju bolovi kao kad je infekcija nastupila...

http://i.imgur.com/W6WEsgy.jpg

Offline Saša

• Administrator
  • Astronaut Heroj
    • Astro Forum
« Odgovori #6 u: Studeni 14, 2013, 23:06:08 poslijepodne »
Moguće je da je problem već postao kroničan, jer i 2009 pokazuje širenje vjerojatno već postojećeg problema, a slična situacija je se ponovila ( astrološki ) u 5 mj 2012 i također 5 mj 2013, tako da su ovo  "samo" posljedice, uz jednu dodatnu upalu samim krajem 9 mj odnosno sami početak 10 koja je samo okidač takvog stanja.... tu treba tražiti uzrok sadašnjem stanju...

treba pregledati urin ustanoviti vrstu i količinu bakterija i dati odgovarajući lijek, to moraš riješiti sa lječnicima... savjetuj se sa drugim ako nemaš povjerenja u sadašnjeg, jer  to treba rješavati da se bakterije ne prošire dalje...

Offline natalna

• Novi Astronaut
  • *
  • Novi Astronaut
« Odgovori #7 u: Studeni 20, 2013, 16:34:07 poslijepodne »
Evo stiže feedback, kasnim malo.
Neću mu dozvoliti da postane hroničan  >:(. To 2009. je bilo posledica sedenja na hladnom kamenu, odmah sutradan krv u urinu.
Što se 5. meseca 2012/13. tiče, tad se dešavalo nešto vezano za simboliku 6. polja, ali se odnosilo na posao. Tad sam počela da radim na dva nova projekta.

Ne znam da li si pomešao mesece, ili te nisam razumela, ali meni je upala počela baš krajem 10., a ne 9. meseca. U 9. sam pila nenormalno puno vode, tako da tad nije ni mogla da se desi:). U 9. sam imala drugi zdravstveni problem (tačnije, oporavak od njega), nevezano za ovo.

Trenutno nema upale, ali imam masu NOVE, neke druge bakterije, pri čemu je prva iskorenjena (dakle, ima mnoštvo bakterija, ali nije upala, jer su leukociti ok).

Ipak bih rekla da se radi o tome da kad god mi Ju prelazi preko nekog polja, uvek donese haos u simbolici tog polja. I kad je u 12./1. bio, jedva sam živu glavu izvukla, a bolest je sama od sebe prošla, lekari nisu uspeli da utvrde šta je.

Offline Saša

• Administrator
  • Astronaut Heroj
    • Astro Forum
« Odgovori #8 u: Studeni 20, 2013, 23:42:13 poslijepodne »
Evo stiže feedback, kasnim malo.
Neću mu dozvoliti da postane hroničan  >:(. To 2009. je bilo posledica sedenja na hladnom kamenu, odmah sutradan krv u urinu.
Što se 5. meseca 2012/13. tiče, tad se dešavalo nešto vezano za simboliku 6. polja, ali se odnosilo na posao. Tad sam počela da radim na dva nova projekta.

Ne znam da li si pomešao mesece, ili te nisam razumela, ali meni je upala počela baš krajem 10., a ne 9. meseca. U 9. sam pila nenormalno puno vode, tako da tad nije ni mogla da se desi:). U 9. sam imala drugi zdravstveni problem (tačnije, oporavak od njega), nevezano za ovo.

Trenutno nema upale, ali imam masu NOVE, neke druge bakterije, pri čemu je prva iskorenjena (dakle, ima mnoštvo bakterija, ali nije upala, jer su leukociti ok).

Ipak bih rekla da se radi o tome da kad god mi Ju prelazi preko nekog polja, uvek donese haos u simbolici tog polja. I kad je u 12./1. bio, jedva sam živu glavu izvukla, a bolest je sama od sebe prošla, lekari nisu uspeli da utvrde šta je.

Za feedback nikad nije kasno... nemora značiti da je početak u 10 mj ... moglo je nešto ranije biti a da se ne iskaže u punom problemu , zato i mislim da je bio 9 , i možda zahvaljujući većoj količini vode se nije ispoljio u 9 ??

Offline natalna

• Novi Astronaut
  • *
  • Novi Astronaut
« Odgovori #9 u: Studeni 21, 2013, 13:52:40 poslijepodne »
Razmišljam sad... nemam pojma. Kako rekoh, imala sam drugi problem zravstvene prirode (povreda) u 9. mesecu. Jedino ako je to...
Nisam imala nikakve tegobe pre pojave krvi. Ali nekoliko dana ranije, gotovo da nisam pila tečnost i bila sam pod stresom, a sad...je li to bio okidač, ili uzrok, ne znam.