Autor Tema: Operacija  (Posjeta: 1606 vremena)

Offline aarya

• Novi Astronaut
  • *
  • Novi Astronaut
Operacija
« u: Prosinac 29, 2013, 09:23:12 prijepodne »
Bok Sasa :)

Trenutno mi je mars u 12oj i uskoro ce uci u prvu kucu gdje ce se dosta dugo zadrzati. Predstoji mi operacija pa me zanima koliko je to pametno s obzirom da natalno imam mjesec kvadrat mars...u biti onda koji bi mi period u narednih 6mj bio povoljan.
Hvala......

Offline Saša

• Global Moderator
  • Astronaut Heroj
    • Astro Forum
Odg: Operacija
« Odgovori #1 u: Prosinac 29, 2013, 12:20:29 poslijepodne »
Bok Sasa :)

Trenutno mi je mars u 12oj i uskoro ce uci u prvu kucu gdje ce se dosta dugo zadrzati. Predstoji mi operacija pa me zanima koliko je to pametno s obzirom da natalno imam mjesec kvadrat mars...u biti onda koji bi mi period u narednih 6mj bio povoljan.
Hvala......

Nisi navela kakva operacija..

Generalno je dobro izbjegnuti bilo kakav aspekt Ma u trenutku operacije, i bolje je da bude u prvoj kući nego da je u 12 , jer kroz 1 može donijeti dodatnu energiju...

Znači svaki aspekt Ma može u periodu operacije donijeti problem upale ( onog dijelatijela  u značenju planeta kojeg tranzitira ) ili krvarenja ( u tr. aspektu sa Mo ) ili općenito povećanje temperature

Zato nije svejedno što se, odnosno gdje se vrši operacija ( područje tijela )

Offline aarya

• Novi Astronaut
  • *
  • Novi Astronaut
« Odgovori #2 u: Prosinac 29, 2013, 20:11:32 poslijepodne »
Hvala na brzom odgovoru :)
E da zaboravila sam napisat, rijec je o oziljku na licu i madezu na ledima kojih se zelim rijesiti :D
Znaci mars u prvoj bi trebao bit ok..

Offline Saša

• Global Moderator
  • Astronaut Heroj
    • Astro Forum
« Odgovori #3 u: Prosinac 31, 2013, 02:16:44 prijepodne »
Hvala na brzom odgovoru :)
E da zaboravila sam napisat, rijec je o oziljku na licu i madezu na ledima kojih se zelim rijesiti :D
Znaci mars u prvoj bi trebao bit ok..

Ma u 1 bi bio ok, ali da ne radi nikakve aspekte... madež na leđima nebih dirao dok Ur ne odmakne od 90 Ne znači ne prije proljeća... čisto za svaki slučaj...

Offline aarya

• Novi Astronaut
  • *
  • Novi Astronaut
« Odgovori #4 u: Prosinac 31, 2013, 17:10:11 poslijepodne »
Ok hvalaaaaa puno! I sve najbolje za novu, pozzz

Offline Bolesna

• Mlađi Astronaut
  • **
  • Novi Astronaut
« Odgovori #5 u: Prosinac 19, 2016, 20:46:59 poslijepodne »
Pozdrav svima...
...evo, ja sam što se tiče operacija, uistinu jedan specifičan slučaj...
Naime, operirana sam do sada, ukupno 12 puta zbog koječega, od čega 10 puta pod općom anestezijom.
Najbolje da nabrojim redom:
05.08.1970. - strabizam (oči)
22.09.1971. - tonzilektomija (mandule iliti tonzile)
25.03.1988. - discus hernia L5-S1 (kralježnica)
20.02.1996. - discus hernia L5-S1 ponovo (kralježnica)
21.02.2003. - fibrom u ustima na lijevom obrazu i apicotomia (dakle zubi)
28.07.2011. - perforacija čira na dvanaesniku. To je bilo jako gadno, jer se dodatno zakompliciralo difuznim peritonitisom, plućnom embolijom i plućnim infarktom pa mi je još dva puta, odnosno
05.08.2011. - punktiran Douglasov prostor (ginekološki) i
08.08.2011. - također, a zbog slijevanja infektivnog sadržaja nakon operacije perforacije čira.
31.07.2014. - laserska korekcija dioptrije
06.03.2105. - ventrala hernija (iliti trbušna kila)
30.05.2016. - prolaps unutrašnjih organa, odnosno rektokela (uroginekološki)
30.11.2016. - plastična korekcija loše i nestručno sašivenog ožiljka na trbuhu nakon operacija perforacije čira i trbušne kile. (dakle estetika i sanacija defekta na kilnoj vreći prethodno nestručno obavljenih operacija)
Isprika zbog podužeg popisa, ali ću neizmjerno cijeniti, obzirom da sam totalni astrološki početnik, ako mi neki znalac ukaže koji je tranzitni aspekt i između kojih planeta, "glavni krivac" što sam očito "sudbinski" predodređena kirurškim skalpelima...? 
Evo moje natalne:

http://i67.tinypic.com/15myava.gif

iz koje je vidljiv školski primjer problema s očima i kralježnicom (Saturn 90 Sunce) te uroginekoloških problema vjerojatno zbog Saturn 180 Pluton, Uran, Mars etc...

Neizmjerno ću cijeniti svaki odgovor.
« Zadnja izmjena: Lipanj 13, 2017, 12:52:28 poslijepodne od Bolesna »

Offline Saša

• Global Moderator
  • Astronaut Heroj
    • Astro Forum
« Odgovori #6 u: Prosinac 24, 2016, 14:05:30 poslijepodne »
Samo za početak osvrt na sami natal...

So blizanci  dispozitor Me
asc djevica  dispozitor Me

Mo u vagi  Ve u raku međusobna recepcija

Ma na asc dispozitor Me

Dakle najbitnije planete Me, Ma So sve pod teškim aspektima Ur , Pl i Sa

od 4 bitne točke natala ugrožene su tri...

DAkle ne samo da će ovakav tip horoskopa predstavljati problem u kasnijem životu nego to već radi od samog rođenja, kad su se sigurno pojavljivali zdravstvrni problemi naročito u prvim godinama života...

Klasika za osovinu blizanac stijrlac su dišni putevi a za osovinu djevica ribe su crijeva odnosno tanko crijevo ili općenito područje abdomena (Me)

Pored toga za Ma karakteristične upalni procesi ili iscpljenost organizma, ali i podložnost ozljedama i/ili virusno bakterijskim problemima, dakle sve ono što napada tijelo izvana ( Ma vl 8 kuće poslat u prvu)

Dakle bez dublje analize samo na osnovu ovog se objašnjava dobar dio problema koje si imala...

u ovu grupu problema jedino ne spadaju: oči, diskushernija , plastična korekcija, i (eventualno ) kila, no o kili otom potom

za strabizam zavisno što je uzrok... ukoliko je uzrok ozljeda onda i strabizam spada u istu grupu problema ...

kad stignem nastavim...

Offline Bolesna

• Mlađi Astronaut
  • **
  • Novi Astronaut
« Odgovori #7 u: Prosinac 24, 2016, 19:34:34 poslijepodne »
Koristim evo, kratki predah u Badnjoj večeri da natipkam kratak osvrt i ujedno od srca, poželim svima vama, sretan i blagoslovljen Božić...  :-*
Poštovani Saša, zahvaljujem na odgovoru i obzirom da ste mi najavili "nastavak", evo da pojasnim još par sitnica...
Totalni sam astrološki početnik, ali osnove sam apsolvirala (i malo više...) pa sam si natal spreroštala uzduž i poprijeko i uspjela pohvatat končiće natalnih aspekata etc...

Interesantno je, da mi je u prvim godinama života, uglavnom bila "pogođena" glava, u globalu.
Po pričama mame, bake, tete...
...znam da sam navodno, rođena s pupkovinom omotanom oko vrata 3 puta.  O:-)
Potom me rođena baka slučajno zviznula nekakvom ogromnom metalnom posudom u glavu tek što sam prohodala. Kuhala žena zimnicu (ili tako nešto) pa sam joj podletila pod noge...
Onda sam se u 2. godini života, otrovala nekakvim (bakinim) tabletama protiv povraćanja na putovanju (na bazi atropina) misleći da su bomboni. Hitnim ispumpavanjem želuca ispumpano je pola, a pola se rastopilo i ubrzo utjecalo na očne mišiće uzrokovavši razrokost i slabljenje dioptrije što je rezultiralo operacijom 1970. i nošenjem naočala do 15. godine života.
A tonzile su mi odstranili 1971., jer sam nekoliko puta na godinu zaradila gnojnu anginu...

E, tada nastupa zdravstveni mir. Osim klasične rubeole i vodenih kozica, nikakvih drugih "tegoba" nije bilo.

Problemi s kralježnicom počinju istovremeno s prvim porodom 15.08.1986. S drugim porodom 06.01.1988. me dokrajčilo i završila sam pod nožem 25.03.1988. Trudnoće i porodi su bili b.o., ali mi je zbog kralježnice, druga trudnoća bila pakao. Blago rečeno. I odonda, sve gore i gore... Čitava kralježnica ukratko, teška oštećenja da ih sad ne nabrajam. Sad sam u fazi da su mi zbog poremećene statike, stradali i desni kuk (koksartroza, ruptura labruma), lijevo rame (SLOT lezija, kalcifikati) i veliki zglobovi šaka (artroza).

Što se pak tiče pulmoloških problema, izgleda da sam imala sreću što mi je tromb (posljedica operacije na abdomenu) otišao u pluća... Kronični sam pušač i paradoksalno, izgleda da sam plućnu emboliju pobijedila zahvaljujući baš nikotinu. Ali o tome, nekom drugom zgodom...

E, sad...
Sve ovo što si mi napisao a propos planeta i aspekata u natalu, jasno mi je k'o pekmez. Međutim, ono što mene zbunjuje kad analiziram tranzite na dane operacija, je to, što nikako ne mogu odgonetnuti što je triger...
OK... Mars mi vlada 8. iz 1. i samo "to" je dovoljna naznaka da sam sudbinski predodređena skalpelima, ali mi nije jasno, gdje ga i /ili što "okine"...?
Isprintala sam si sve tranzite i jednostavno ne vidim poveznicu...
Očito nešto ne povezujem kako treba, a i simbolika mi je još slaba...
Još sam "astrološki brucoš" pa će mi puno značiti svaka buba u uhu...

...jer, iskreno, trenutno me baš zabrinjavaju ti problemi s kukom i ramenom (već mi je izvjesna artrospkopija, a možda i umjetni kuk za koju godinu ako ju ne obavim uskoro).

Nisam praznovjerna, ali to bi mi trebala biti 13. operacija i to ne baš banalna) pa bi bilo dobro znati kako si "naštimat" tranzite za jedan takav rizik...

Eto...
Ako će trebati još kakav podatak, javim...
Do tada, još jednom, svima vam želim sretan i veseo Božić...

Idem sada kitit bor...  :-*

Offline Bolesna

• Mlađi Astronaut
  • **
  • Novi Astronaut
« Odgovori #8 u: Prosinac 26, 2016, 18:36:42 poslijepodne »
Poštovani Saša,
evo sjetila sam se još jedne "sitnice" iz prvih godina svojeg života... Trovanje razrjeđivačem u dobi od 5 godina. Isto slučajno. Bili smo tada podstanari, a gazda je farbao ogradu balkona i držao razrjeđivač u flaši Radenske...
...a ja bila dijete od 5 godina koje voli gazirano...
Tako da, eto, u tim mojim prvim godinama života, naglasak je očito na trovanju.
Poslije toga, sličnih situacija s trovanjima, više nikada nije bilo.
Što se pak tiče gastroloških problema, oni su počeli negdje oko moje 16., 17. godine gastritisom. Sve do perforacije čira (koja se dogodila točno u minutu 27.07.2011. u 8 sati ujutro), samo Bog zna kako sam uspijevala funkcionirati sve te godine, jer su bolovi, povraćanja, nesanice etc... ...osobito zadnjih 5 godina prije perforacije, bili, usudila bih se reći - neizdrživi.
Eh, da...
Ventralna kila je bila "produkt" nestručno sašivene kirurške rane nakon operacije perforacije čira.
Ako se još nečega sjetim, javim. Lp
P.S. Evo još jedna sitnica... Moja baka, bila je moja OBOŽAVANA baka. Zanimljivo je, da je rođena 15.03.1921. Nažalost, ne znam točno vrijeme njenog rođenja, ali je interesantno, da su mi se na taj dan, uglavnom događali bitni događaji u životu. O njima, na nekom drugom topiću...
« Zadnja izmjena: Prosinac 26, 2016, 19:13:39 poslijepodne od Bolesna »

Offline Saša

• Global Moderator
  • Astronaut Heroj
    • Astro Forum
« Odgovori #9 u: Prosinac 29, 2016, 16:01:31 poslijepodne »
Koristim evo, kratki predah u Badnjoj večeri da natipkam kratak osvrt i ujedno od srca, poželim svima vama, sretan i blagoslovljen Božić...  :-*
Poštovani Saša, zahvaljujem na odgovoru i obzirom da ste mi najavili "nastavak", evo da pojasnim još par sitnica...
Totalni sam astrološki početnik, ali osnove sam apsolvirala (i malo više...) pa sam si natal spreroštala uzduž i poprijeko i uspjela pohvatat končiće natalnih aspekata etc...

Interesantno je, da mi je u prvim godinama života, uglavnom bila "pogođena" glava, u globalu.
Po pričama mame, bake, tete...
...znam da sam navodno, rođena s pupkovinom omotanom oko vrata 3 puta.  O:-)
Potom me rođena baka slučajno zviznula nekakvom ogromnom metalnom posudom u glavu tek što sam prohodala. Kuhala žena zimnicu (ili tako nešto) pa sam joj podletila pod noge...
Onda sam se u 2. godini života, otrovala nekakvim (bakinim) tabletama protiv povraćanja na putovanju (na bazi atropina) misleći da su bomboni. Hitnim ispumpavanjem želuca ispumpano je pola, a pola se rastopilo i ubrzo utjecalo na očne mišiće uzrokovavši razrokost i slabljenje dioptrije što je rezultiralo operacijom 1970. i nošenjem naočala do 15. godine života.
A tonzile su mi odstranili 1971., jer sam nekoliko puta na godinu zaradila gnojnu anginu...

E, tada nastupa zdravstveni mir. Osim klasične rubeole i vodenih kozica, nikakvih drugih "tegoba" nije bilo.

Problemi s kralježnicom počinju istovremeno s prvim porodom 15.08.1986. S drugim porodom 06.01.1988. me dokrajčilo i završila sam pod nožem 25.03.1988. Trudnoće i porodi su bili b.o., ali mi je zbog kralježnice, druga trudnoća bila pakao. Blago rečeno. I odonda, sve gore i gore... Čitava kralježnica ukratko, teška oštećenja da ih sad ne nabrajam. Sad sam u fazi da su mi zbog poremećene statike, stradali i desni kuk (koksartroza, ruptura labruma), lijevo rame (SLOT lezija, kalcifikati) i veliki zglobovi šaka (artroza).

Što se pak tiče pulmoloških problema, izgleda da sam imala sreću što mi je tromb (posljedica operacije na abdomenu) otišao u pluća... Kronični sam pušač i paradoksalno, izgleda da sam plućnu emboliju pobijedila zahvaljujući baš nikotinu. Ali o tome, nekom drugom zgodom...

E, sad...
Sve ovo što si mi napisao a propos planeta i aspekata u natalu, jasno mi je k'o pekmez. Međutim, ono što mene zbunjuje kad analiziram tranzite na dane operacija, je to, što nikako ne mogu odgonetnuti što je triger...
OK... Mars mi vlada 8. iz 1. i samo "to" je dovoljna naznaka da sam sudbinski predodređena skalpelima, ali mi nije jasno, gdje ga i /ili što "okine"...?
Isprintala sam si sve tranzite i jednostavno ne vidim poveznicu...
Očito nešto ne povezujem kako treba, a i simbolika mi je još slaba...
Još sam "astrološki brucoš" pa će mi puno značiti svaka buba u uhu...

...jer, iskreno, trenutno me baš zabrinjavaju ti problemi s kukom i ramenom (već mi je izvjesna artrospkopija, a možda i umjetni kuk za koju godinu ako ju ne obavim uskoro).

Nisam praznovjerna, ali to bi mi trebala biti 13. operacija i to ne baš banalna) pa bi bilo dobro znati kako si "naštimat" tranzite za jedan takav rizik...

Eto...
Ako će trebati još kakav podatak, javim...
Do tada, još jednom, svima vam želim sretan i veseo Božić...

Idem sada kitit bor...  :-*

Prva kuća je glava i sasvim normalno je bilo za očekivati problem na tom području... već rekoh Vl 8 u 1 u upravo taj tip problema je i prevladavao...

Problem kralježnice treba proučit zasebno jer je mogao nastat ili kao urođeni problem ili prilikom rasta, ali nam taj problem ne odgovara području koje je oštećeno... lumbalni dio bi odgovarao području vage/škorpije Najvjerojatnije aspekt Sa 120 Ne, pa da je to područje bilo previše "podmazivano" ili premlohavo i da je to uzrok kukovi ili JU dolaze kasnije na red... i to je način povezanosti među planetama odnosno pozručjima života ili područja na tijelu... samo bi prema tome trebali očekivati i središnji dio leđa ( So ) ukoliko se nije potročio aspekt na oči i to vjerojatno ljevo oko ??? jer je samo jedno svjetlo oštećeno i zbog toga nije otišlo na sredinu leđa...

područje ramena se podrazumijeva radi Me

Offline Bolesna

• Mlađi Astronaut
  • **
  • Novi Astronaut
« Odgovori #10 u: Prosinac 29, 2016, 19:11:53 poslijepodne »
Da... Imam ja problema i sa sinusima (opet valjda krivicom Marsa) kombinirano s bitnom devijacijom septuma ulijevo. Preporučena mi je septoplastika,, koju kanim izbjeć' pod svaku cijenu.  :D

Što se pak tiče kralježnice, kao što sam već napisala, dva puta operirana  discus hernia L5-S1, a nakon toga stradava cijela. Trenutno imam čak 7 protruzija. Neoperabilnih. Svi cervikalni i dva torakalna. Plus još koješta...
E, sad...
Te cervikalne su vjerojatno posljedica "sjedilačkog" načina života i privatno i poslovno.
Ove torakalne protruzije pak i problemi s lijevim ramenom, pretpostavljam da su posljedica pada sa stolca 28.02.2012. (negdje između 17h-18h) kada sam farbajući vrata i štokove zviznula na leđa i slomila lijevu ruku. Višeiverna fraktura palčane kosti lijeve ruke s pomakom. Dva mjeseca gipsa do lakta. Bila je potrebna operacija, ali sam ju glatko odbila, jer sam tada bila na terapiji Martefarinom (antikoagulans) nakon tek preboljene plućne embolije par mjeseci prije.

Što se tiče očiju, lijevo je bilo s većom dioptrijom, ali se meni nošenjem naočala do 15. godine života, vid drastično popravio, tako da sam od 15. do 42. godine imala gotovo savršen vid i nisam imala u tom intervalu s očima nikakvih problema. Tada u roku od mjesec dana (tijekom travnja i svibnja 2007.) vid mi se naglo pogoršavao (staračka dalekovidnost) pa sam 2014. godine bila u fazi da sam imala 3 dioptrije i koristila troje naočale, a da niti na jedne nisam vidjela kako treba, što me natjeralo da se odlučim na lasersko skidanje dioptrije. Skinuli su mi dvije dioptrije i astigmatizam pa od tada nosim samo naočale za čitanje.

BTW glave, posljednjih 7-8 godina suočavam se sa glavoboljama. Uglavnom su podnošljive, ali bilo je nekoliko puta gadno.

Sve u svemu, moram to reći, taj moj stelij Uran/Pluton/Mars na ASC-u, "obdario" me abnormalno visokim pragom tolerancije na fizičku i psihičku bol. Ovo što sam napisala na ovom topiću, odnosi se isključivo na zdravstvenu anamnezu, ali obzirom da znam što me sve u životu "strefilo" i u drugim područjima života, stvarno je fascinantno što sam i kako uspjela "istrpjeti".

Također, taj moj Saturn na DESC-u, istrenirao je moje strpljenje i sposobnost samokontrole gotovo do savršenstva , a tu "umjetnost" trenirala sam zahvaljujući baš Saturnovom trigonu s Neptunom, no to su priče za neki drugi topić.

Balansirati s te tri opozicije u svojem natalu, uspjela sam upravo zahvaljujući steliju Jupiter/Merkur/Sunce na MC-u, svim onim što ta tri planeta i njihov položaj u mojem natalu simboliziraju.

Međutim, s vremenom se dogodilo slijedeće...

Nekad apsurdno društvena, elokventna etc., došla sam u fazu da obožavam - samoću.
Nisam mizantrop, ali se jednostavno više ne mogu zamisliti ni u kakvom "partnerstvu".
Mir, tišina i samoća, su mi postali prioritet broj jedan. I to tako traje od 14.06.2003. kada je završila posljednja veza u mojem životu.
No to nikako ne znači da sam asocijalna, naprotiv.
Problem je u tome, što meni treba netko duševno snažniji od mene, a takvih izgleda nema...  ::)
I naravno, jako tolerantan, jer sam postala užasno "teška" osoba za život u ikakvoj zajednici.  8)
Odnosno, beskompromisna, svojevoljna, tvrdoglava etc...  >:(
Izgleda da čekam "Boga" osobno...  :-[

Da stvar bude još smješnija, izgleda da bi mi se ta željica mogla i ostvariti u dogledno vrijeme, jer će mi uskoro istovremeno (prvi kvartal 2018.) Jupiter prelazit preko Neptuna, Neptun preko Saturna, a progresivni Mjesec preko Plutona koji vlada 3. poljem u kojem je vladar 7.  ::) i pri tom očito aktivirati njihove natalne aspekte...

« Zadnja izmjena: Prosinac 29, 2016, 19:43:15 poslijepodne od Bolesna »

Offline Saša

• Global Moderator
  • Astronaut Heroj
    • Astro Forum
« Odgovori #11 u: Prosinac 31, 2016, 11:53:02 prijepodne »
25.03.1988. - discus hernia L5-S1 (kralježnica)

Naravno da se nemože vidjeti dan operacije odnosno operacija kroz tranzit je uvijek posljedica nečeg od ranije...

Kako si i sama navela to su posljedice kod poroda stoga je bitna 1987 od 1 do 10 mj Sa 90 Sa... i naravno kako Sa djeluje sa kašnjenjem odnosno posljedice dolaze kasnije, nakon 2 ili 5/6 ili 9 mj tako je slučaj i ovdje znači 5 mj nakon prolaska aspekta...

Međutim pretpostaljam da je nešto ranije došlo do problema tijekom 1985 cijela godina je u pitanju i zanima me što se sjećaš iz te 85?

Offline Bolesna

• Mlađi Astronaut
  • **
  • Novi Astronaut
« Odgovori #12 u: Prosinac 31, 2016, 12:45:07 poslijepodne »
Uh... Da ti odgovorim na to pitanje, moram malo otić' off topic... Valjda mi se neće zamjerit'...

Ovak'...
Udala sam se 11.06.1983. za budalu. (čitaj: destruktivnog i agresivnog kroničnog alkoholičara)
Što bi rekli po domaći, pogodila prstom u govno.

Nažalost, kad sam "shvatila" u kakav drek sam upala, već je bilo dvoje djece iza mene...

U međuvremenu, do prosinca 1985., nisam mogla zatrudnjeti. Čak mi je bio dijagnosticiran primarni sterilitet. Kao da je samo Nebo htjelo da u tom braku nema potomstva. Međutim, u tim "ženskim" jadima, poslušala sam svoju mamu, koja mi je savjetovala da se prestanem psihički opterećivati tim problemom i da ću tada ostati trudna kad se budem najmanje nadala.

Nevjerojatno, ali tako je i bilo.

Što se pak tiče 1985., to je bila valjda jedina godina u mojem "bračnom" životu, koja je protekla relativno dobro, općenito gledajući.
Imala sam solidno plaćen posao, brak još relativno friški i uz "uobičajene" bračne trzavice, još nije bilo situacija koje bi panično zabrinjavale, a moj bivši muž je tada još solidno skrivao svoje karakterne i ine osobine i navike. U kolovozu smo godišnji proveli na moru, a na sam Badnjak sam saznala da sam trudna. Teta mi je tada radila u nekom laboratoriju u Plivi pa mi je obavila test taj dan. Dakle, na samom kraju te godine nije bilo kraja mojoj sreći.
Dakle, mogu rezimirati da mi je 1985. bila uglavnom OK u svim aspektima života općenito.
Još samo da dodam, da je moj bivši muž, slavio rođendan istog dana kad i ja. Jedina je razlika što je bio točno 8 godina stariji. (rođen je 08.06.1957. u Zg)
Nažalost, ne znam mu vrijeme rođenja pa ne mogu sa 100%-nom preciznošću uspoređivati naše natale, ali sama činjenica da su nam Sunca u konjunkciji, Venere u konjunkciji, njegov Jupiter na mojem Marsu, njegov Mars sekstil moj Mars, njegov Saturn opozicija moj Jupiter i kvadrat moj Uran, etc...
...govori sama za sebe.

Međutim, svi problemi koji su do tada uglavnom "tinjali", "buknuli" su odmah nakon prvog poroda u kolovozu 1986. i od tada, dakle zadnja četiri mjeseca 1986, a osobito tijekom 1987., sve se doslovno pretvorilo u katastrofu, koja je još dodatno "zapaprena" mojim tada teškim zdravstvenim stanjem.

Još samo da dodam ovo...
Ovih dana naime, Saturn mi tranzitira isto mjesto kao i te 1986/87 godine... Odnosno, nedavno mi je prešao preko IC-a i opalio kvadrat na samog sebe ponovo.
Razlika tada i sad, je u tome, što sam tada živjela u punoj kući ljudi, u totalnom emotivnom kaosu, maltretirana, bolesna i kronično nezadovoljna, a sada sam sasvim sama (što mi fantastično odgovara), imam apsolutni duševni i privatni mir te vlastiti, friško renovirani i potpuno opremljeni stan.
Jedini (i to ogromni) problem mi je posao koji mi već neko vrijeme stravično srlja nizbrdicom zbog čega su mi "vrisnule" financije, a zbog čega sam trenutno došla pred zid i ne vidim izlaz, osim da ću vjerojatno biti prisiljena prodati vrlo brzo sve što imam, a za što sam se parničila 22 godine u 22  parnice kroz koje je prodefiliralo 48 sudaca plus 5 ovršnih.
Uf... Sad sam totalno otišla off topic. Isprika...
« Zadnja izmjena: Prosinac 31, 2016, 13:38:07 poslijepodne od Bolesna »

Offline Bolesna

• Mlađi Astronaut
  • **
  • Novi Astronaut
« Odgovori #13 u: Siječanj 03, 2017, 06:15:50 prijepodne »
Evo pijem prvu jutarnju kavu i baš mi je prozujalo kroz moždane vijuge da mi se još jedan značajan trenutak dogodio 1985.
Naime, 04.02.1985. umro je moj djed po majci. Pogreb je bio u njegovom mjestu rođenja, a ja zbog nečega (ne mogu se sjetiti zbog čega) nisam mogla otputovati na njegov ispraćaj... Mislim da je bilo nešto vezano uz posao ili tako nešto...

Offline Bolesna

• Mlađi Astronaut
  • **
  • Novi Astronaut
« Odgovori #14 u: Travanj 29, 2017, 16:46:57 poslijepodne »
Poštovani Saša...
nije me bilo neko vrijeme, jer mi se život unazad par mjeseci, svodi na obilaženje kojekakvih ambulanti i pretraga.
I, eto...
Prva "novost" je, da mi je MR kralježnice potvrdio da mi je čitava u rasulu. Dvije torakalne diskus hernije i pet cervikalnih plus kojekakva iskrivljenja etc. Začudo, onaj dva puta operirani lumbalni dio, u najboljem je stanju.
Druga novost je da mi je EMNG ekstremiteta otkrio teške kronične neuralne lezije u S1 lijevo i L5S1 desno, te znatne u C6C7 obostrano...
Treća novost je, da mi je od početka godine, ponovo počeo rasti fibrom perineuma koji su mi kirurški odstranili kad sam 30.05.2016. operirana zbog prolapsa unutrašnjih organa, odnosno zbog rektokele.
Četvrta novost je, da mi je ponovo iskočila ventralna (iliti trbušna) hernija. Ovaj puta na desnoj strani abdomena, odmah ispod rebara. Trbušna stijenka još nije puknula do kraja, ali kakve sam sreće i to će se uskoro dogoditi.
Peta novost je, da mi je Helicobacter Pylori ponovo pozitivan...

Dakle...
Specijalist neurokirurg mi je preporučio rehabilitaciju u toplicama pa sad ganjam papirologiju oko toga.
Fibrom perineuma morati će malo čekati, jer fakat nemam sada živaca još se i s ginekolozima gnjaviti.
Što me čeka a propos ventralne hernije, saznati ću u slijedeći petak kad idem na kontrolu, a zbog ponovo prisutnog Helicobactera, morati ću odgoditi planirane pretrage PH-metrije i manometrije, što znači, da mojem kroničnom kašlju (ne sjećam se da li sam prije spomenula da imam i taj problem) do daljnjega neću biti u mogućnosti pronaći lijeka... :(

I sad...
Zanima me, vidiš li što pozitivno u predstojećim mi tranzitima? Ima li ikakve nade da se moja zdravstvena situacija u dogledno vrijeme stabilizira do te mjere da uobičajene probleme ne moram rješavati kirurškim putem ili će me taj Uran u tranzitu kroz 8. polje još pošteno izmesariti na kirurškom stolu dok napokon ne ugazi u 9. kuću...?

Zbog svega toga, plus još hrpa drugih zdravstvenih problema, trenutno sam na bolovanju od početka rujna prošle godine.
Kako stvari stoje, najvjerojatnije će to bolovanje još dugo potrajati.
Ne moram ti govoriti kako se to odražava na moju financijsku i poslovnu situaciju.
Ukratko, ne vidim izlaza u kakvoj sam krizi.
Imam 34 godine i 5 mjeseci radnog staža i nepune 52 godine života. Zaposlena sam kontinuirano od 23.11.1982. na neodređeno. Znači, imam staža, nemam starosti... Katastrofa.
Niti mi je za odlazak u invalidsku, niti mi za je čekati prijevremenu, a o starosnoj mirovini niti ne razmišljam. Od prve naime, neću imati za kruh, drugu možda i doguram s invaliditetom, a starosnu teško da ću dočekati s ovakvom zdravstvenom anamnezom.

Mozak mi se zbog svih tih problema lagano pretvara u kašu pa jednostavno nisam u stanju suvislo analizirati što bi mi i koji tranzit mogao donijeti... Totalna sam blokada.

Stoga te najljepše molim, da kad uhvatiš malo vremena, zaviriš malo u moj natal pa ako ugledaš išta pozitivnoga u tranzitima, progresijama ili nečem' trećem, najljepše te molim da mi na to ukažeš, da se barem imam čemu nadati, makar i uzalud.

Osobito me zanima, da li vidiš ima li ikakvih naznaka da će mi se financijska (tj. poslovna) situacija početi oporavljati...?

Pozdrav iz Zg