Autor Tema: Tranzitni Uran  (Posjeta: 435 vremena)

Offline b_od_arabije

• Novi Astronaut
  • *
  • Novi Astronaut
Tranzitni Uran
« u: Ožujak 03, 2017, 16:28:03 poslijepodne »
Hej, sasa, sta ima? Nismo se dugo culi preko skype, ali sigurno ces prepoznati moju natalnu.

Slijedi mi kvadrat Urana na najosjeljiviju tacku moje natalne - konjukciju Marsa i Saturna u Raku. Uzasno sam nervozna, Uran je u desetoj kuci, pa se uglavnom sve na poslu desava. Imam novu menadzericu s kojom nikako na zelenu granu. Nadam se da cu ostati na poslu.

Kad mi je 2008. Uran pravio trigon na istu tacku, onda sam dobrovoljno dala otkaz, preselila se na drugi kontinent (zbog partnera). Ta je odluka bila, manje vise, dobra. Ali nije bila nimalo laka. Sad se bojim da ce se slicno ponoviti, ali protiv moje volje, jer se radi o kvadratu. A znas da sam prosle godine izgubila posao, pa sad ne bih opet kroz svu tu neizvjesnost opet prolazila.

Ako ti ista znaci za analizu, kad je 2012. Saturn iz cetvrte kuce kvadrirao tu konjukciju, to je bila jedna od najtezih godina ikad. Uglavno se o radilo onekim nepovoljnostima po partnera, ali sa velikim posljedicama i po mene.

Sta bi mi ovaj Uran mogao donijeti?

http://tinypic.com/r/2m51a2h/9

Zaboravih reci - na ovom poslu sam od aprila / maja 2016. Radi se o povratku u isti centar za koji sam radila od februara 2012 do februara 2014, s nesto boljom pozicijom i platom. Vazno mi je da ostanem na poslu ovu godinu, jer bez posla ostajem bez radne vize za ovu zemlju. Osim posla, radim i nesto sa strane, sto mi je vaznije od posla, i u julu / augustu moram imati priliku biti ovdje. Ne bih da mi se to ugrozi.

A ko zna na cemu ce se sve tranzit odraziti.

« Zadnja izmjena: Ožujak 06, 2017, 07:03:14 prijepodne od b_od_arabije »

Offline Saša

• Global Moderator
  • Astronaut Heroj
    • Astro Forum
Odg: Tranzitni Uran
« Odgovori #1 u: Ožujak 27, 2017, 13:05:41 poslijepodne »
Hej, sasa, sta ima? Nismo se dugo culi preko skype, ali sigurno ces prepoznati moju natalnu.

Slijedi mi kvadrat Urana na najosjeljiviju tacku moje natalne - konjukciju Marsa i Saturna u Raku. Uzasno sam nervozna, Uran je u desetoj kuci, pa se uglavnom sve na poslu desava. Imam novu menadzericu s kojom nikako na zelenu granu. Nadam se da cu ostati na poslu.

Kad mi je 2008. Uran pravio trigon na istu tacku, onda sam dobrovoljno dala otkaz, preselila se na drugi kontinent (zbog partnera). Ta je odluka bila, manje vise, dobra. Ali nije bila nimalo laka. Sad se bojim da ce se slicno ponoviti, ali protiv moje volje, jer se radi o kvadratu. A znas da sam prosle godine izgubila posao, pa sad ne bih opet kroz svu tu neizvjesnost opet prolazila.

Ako ti ista znaci za analizu, kad je 2012. Saturn iz cetvrte kuce kvadrirao tu konjukciju, to je bila jedna od najtezih godina ikad. Uglavno se o radilo onekim nepovoljnostima po partnera, ali sa velikim posljedicama i po mene.

Sta bi mi ovaj Uran mogao donijeti?

http://tinypic.com/r/2m51a2h/9

Zaboravih reci - na ovom poslu sam od aprila / maja 2016. Radi se o povratku u isti centar za koji sam radila od februara 2012 do februara 2014, s nesto boljom pozicijom i platom. Vazno mi je da ostanem na poslu ovu godinu, jer bez posla ostajem bez radne vize za ovu zemlju. Osim posla, radim i nesto sa strane, sto mi je vaznije od posla, i u julu / augustu moram imati priliku biti ovdje. Ne bih da mi se to ugrozi.

A ko zna na cemu ce se sve tranzit odraziti.

Naravno da sam se sjetio...

Nie dobro da stalno sve bude  u nekakvoj kolotečini... s vremena na vrijemesu dobrodošle promjene iako ih ne doživljavamo kao takve...  ;D   

Malo šale...

Ur uglavnom donosi nemir, stres, promjene...  mora malo poremetiti situaciju...  uglavnom je to period nalik na razdoblje od 1994 do 1997 godine.  Naravno nemogu biti isti događaji ali osjećaj će biti sličan tom razdoblju. Znači način na koji ćeš proživljavati naredni period će biti sličan ali nešto slabijeg inteziteta... Iako Ur generalno tranzitira neku točku oko godinu dana ovo je razdoblje za tebe nešto duže jer praktički ti zahvaća tri planete u trećoj kući i djelovanje će biti požeto, odnosno isprepleteno kroz više polja života, kao što je polje ličnosti, posla , odnosa, emocija...

Podsjeti se osjećaja koje si proživljavala u navedenom periodu pa će ti biti jasnije kakvo razdoblje te očekuje...

4 i 5 mj 2106 se vidi kao povećanje prihoda ili početak posla koji je bitan zbog prihoda samih... u tom smislu nevidim prekid prihoda...

ovo više liči na razvoj situacije oko nečeg što smatraš da predstavlja tvoju karijeru... to je vjerojatno to što pominješ da ti je važnije od samog posla...

Ono što može biti neko seljenje je sami kraj Ur tranzita preko Mo i Ve ali to je tek 2019 na 2020... prije toga ima slabiji aspekt u 2018, ako budeš htjela selit...
Sretno...

Offline b_od_arabije

• Novi Astronaut
  • *
  • Novi Astronaut
« Odgovori #2 u: Ožujak 28, 2017, 16:42:11 poslijepodne »
Meni kolotečina super zvuči!  :)

A vidjećemo šta će biti.

U pravu si da je novi posao i poboljsanje prihoda od maja prosle godine. A drago mi sto simspomenuo 2018 za selidbu, ako budem htjela, jer mi je to neki okvirni plan za povratak na Balkan.

Jednom si mi preko skype rekao da neke moje business ideje moraju biti dobro isplanirane prije 2020. Tad ce mi Pluton svasta nesto aktivirati.

Hvala puno, pa se cujemo.

Offline immo

• Novi Astronaut
  • *
  • Novi Astronaut
« Odgovori #3 u: Travanj 08, 2017, 13:59:58 poslijepodne »
Zdravo Sasa,
 I moje pitanje se tice prelaska Ur preko osetljivih tacaka, ( pa nastavljam ovu temu )
Dakle ovako.Uran ce u julu/avgustu da aspektuje( ne egzaktno ali na 30 min)   veoma osetljiv kvadrat u  mom natalu, 0 sa Ma i 90 sa Me.To nisu vladari horoskopa pa mu ne bih predavala preveliki znacaj, no konj.je ipak konjukcija...
Slican aspect (90 i 180 Ur na obe planete ) je bio u period 1995 i 96.Secam se tog perioda kao tenzicnog, bila je selidba u neki stan koji je delimicno odgovarao, dolazak psa u dvoriste i konflikti sa komsijama ( zbog psa).Pretpostavljam da ne moze da bude nista znatno drugacije.A i nemam psa.
Moje pitanje je sledece i  tice se posla.
Preko leta cu poceti da radim posle dvogodisnje pauze i zanima me da li ,posto cu imati mogucnost izbora radnog mesta za ta dva meseca, da izaberem ono radno mesto na koje se ev.ne bih vracala u septembru?
od septembra bi trebalo da radim na duze i takodje imam mogucnost izbora mesta ( maker tako verujem) .Da li da ev.konfliktne situacije “odradim” na jednom radnom mestu da ne bih vukla “repove” za sobom kasnije tokom godine u novoj sredini  ili smatras da to nema veze?S obzirom da je Ma natalno u 2 a Me u 6, hoce li se taj tranzit obavezno odraziti kroz finansije/rad ?
sledeci aspekt Ur na Ma i Me ( ovog puta egzaktan ) ce biti  tek u aprilu 2018 god.
Hvala ti puno .I pogledaj nekad pm  :) :) :) :P

http://tinypic.com/view.php?pic=10icu4g&s=9#.WOjd_FJJKSo

Offline Saša

• Global Moderator
  • Astronaut Heroj
    • Astro Forum
« Odgovori #4 u: Travanj 08, 2017, 21:44:17 poslijepodne »
Zdravo Sasa,
 I moje pitanje se tice prelaska Ur preko osetljivih tacaka, ( pa nastavljam ovu temu )
Dakle ovako.Uran ce u julu/avgustu da aspektuje( ne egzaktno ali na 30 min)   veoma osetljiv kvadrat u  mom natalu, 0 sa Ma i 90 sa Me.To nisu vladari horoskopa pa mu ne bih predavala preveliki znacaj, no konj.je ipak konjukcija...
Slican aspect (90 i 180 Ur na obe planete ) je bio u period 1995 i 96.Secam se tog perioda kao tenzicnog, bila je selidba u neki stan koji je delimicno odgovarao, dolazak psa u dvoriste i konflikti sa komsijama ( zbog psa).Pretpostavljam da ne moze da bude nista znatno drugacije.A i nemam psa.
Moje pitanje je sledece i  tice se posla.
Preko leta cu poceti da radim posle dvogodisnje pauze i zanima me da li ,posto cu imati mogucnost izbora radnog mesta za ta dva meseca, da izaberem ono radno mesto na koje se ev.ne bih vracala u septembru?

od septembra bi trebalo da radim na duze i takodje imam mogucnost izbora mesta ( maker tako verujem) .Da li da ev.konfliktne situacije “odradim” na jednom radnom mestu da ne bih vukla “repove” za sobom kasnije tokom godine u novoj sredini  ili smatras da to nema veze?S obzirom da je Ma natalno u 2 a Me u 6, hoce li se taj tranzit obavezno odraziti kroz finansije/rad ?
sledeci aspekt Ur na Ma i Me ( ovog puta egzaktan ) ce biti  tek u aprilu 2018 god.
Hvala ti puno .I pogledaj nekad pm  :) :) :) :P

http://tinypic.com/view.php?pic=10icu4g&s=9#.WOjd_FJJKSo

Sorry... nisam gledao...

Ur uvijek nosi promjene ali to je razdoblje nervoze u tih cca godinu dana koliko traje prolaz ... reko bih da je to više vezano za pitanje karijere... 

dakle nervoza... da, napeti i scrpljujući period... da, međutim ovo bi trebalo biti i trajno rješavanje pitanja posla odnosno karijere!!?? ili promjene na tom polju... usporedi sa prethodnim tranzitom što ti je značio na planu karijere...

Offline immo

• Novi Astronaut
  • *
  • Novi Astronaut
« Odgovori #5 u: Travanj 09, 2017, 21:29:08 poslijepodne »
Hm...Te 95/6 nije bila karijera niti posao u pitanju,bila sam student ne pri kraju studija...Ali svakako da je moguće da se nešto promeni,a šta i kako javicu svakako.Hvala  :)

Offline vanjakg

• Novi Astronaut
  • *
  • Novi Astronaut
« Odgovori #6 u: Svibanj 31, 2017, 21:54:51 poslijepodne »
Pozdrav Sasa,
Obzirom da me uskoro ocekuje Ur90Ma koje neocekivane situacije moze da donese?Da li poslovne ili ljubavne?
Ur vladar 8.polja,Mars 5.polja i 10.polja.
Sada gledam,kada mi je radio opozicije na Ma,27.11.1995.god tata mi je poginuo.Mada,tada sam imala i Ne90Mo Ne0Me Sa150Pl Sa90Ne.
« Zadnja izmjena: Lipanj 02, 2017, 16:34:20 poslijepodne od vanjakg »

Offline Bolesna

• Mlađi Astronaut
  • **
  • Novi Astronaut
« Odgovori #7 u: Lipanj 22, 2017, 07:19:18 prijepodne »
Hola, Saša...

...pitanje se tiče tranzitnog Urana pa ga evo postavljam ovamo...

Naime, 11.10.2008., točno u 10 sati ujutro, tranzitni Uran preko natalnog DESC-a, u istovremenoj opoziciji s tranzitom Saturna koji je bio u egzaktnoj opoziciji na natalni Saturn, priuštio mi je, blago rečeno, gadan emotivni šok. Od "te" rane, psihički sam se oporavljala više od pola godine. Ožiljak je jako teško zacijelio, ali bol, negdje u dubini duše, još traje i teško da će ikada minuti.

Da previše ne tipkam, evo karte tranzita toga dana:

http://imgur.com/UVgiLFH

Ono što me zanima je slijedeće...

Trenutno mi tranzit Urana prelazi egzaktno preko progresivnog DESC-a.
Evo progresivna karta s današnjim tranzitima:

http://imgur.com/eyN1aCc

Ono što me zanima je slijedeće...

Kada bi se, recimo, tranzitni Saturn i u progresijama našao u opoziciji na taj tranzitni Uran preko progresivnog DESC-a, da li bi se isto dogodilo nešto slično tim tranzitima preko natala koji su se događali 2008. godine...?

I kad već pričam o tome, u toj situaciji će mi se naći tranzit Jupitera za koji tjedan pa me čisto zanima, budući da su mi Uran i Jupiter natalno u egzaktnom kvadratu, da li su i progresivne točke isto toliko "osjetljive" kao natalne i ako jesu, a pretpostavljam da jesu, kako si interpretirati taj nadolazeći aspekt...?