Autor Tema: Solarni horoskop  (Posjeta: 342 vremena)

Offline Bolesna

• Mlađi Astronaut
  • **
  • Novi Astronaut
Solarni horoskop
« u: Svibanj 07, 2017, 17:03:41 poslijepodne »
Tražila sam temu o solarima, ali nisam našla pa otvorih novu temu...
Ako nešto takvo već postoji, a nekako mi je promaklo, isprika.
Dakle, pokušavam si interpretirati predstojeću solarnu kartu...
...za one koje zanima, evo je:

http://i65.tinypic.com/23gz6kp.jpg

Odmah u startu da kažem, kako me usprkos apokaliptičnim interpretacijama solarnog ASC-a na vrhu 8. polja, koja se mogu čitati na googlu, u smislu "smrtne opasnosti" po vlasnika horoskopa, nisam pala u očaj, jerbo mi je solarni Jupiter na natalnom Mjesecu pa meni to više izgleda kao nekakvo nasljedstvo (premda nemam blage veze tko bi mi i što mogao ostaviti) kroz nekakve "sudske procese", obzirom da su povezane 7. i 2. kuća...
Ono što si ne znam protumačiti, je taj solarni Mars na natalnoj Veneri...
Em vlada solarnim ASC-om u Ovnu, em je vladar 8. natalne, a tako mi je neobuzdano zajašio natalnu Veneru u Raku, povezujući 3. solarnu s natalnom 10., da me ta konjunkcija naprosto fascinira...
Ima li tko kakvu ideju, kako bih si to mogla protumačiti?
« Zadnja izmjena: Lipanj 13, 2017, 13:37:39 poslijepodne od Bolesna »

Offline immo

• Novi Astronaut
  • *
  • Novi Astronaut
Odg: Solarni horoskop
« Odgovori #1 u: Svibanj 08, 2017, 10:47:19 prijepodne »
Dosta sam proučavala solarne hor.i čitala razne autore,od kojih preporučujem Mary Fortier Shea,vise za psihološki pristup,zatim prevodjene March i Mcevers (osnovi astrologije) pa i malo caknutog Cira Disciepola,i talijanskog plodnog autora.
Od njih naučila nešto a nešto i sama zaključila.
Dakle- sol.horoskop UVEK PRVO gleda m kao zasebnu kartu.Bez nastala.Ako je karakterističan gledam ga na natalu i to samo planete u aspektima ( stellijumi,konjunkcije,teški aspekti na So I Mo) .Nekad solar pokaže sto tranziti ne ( pre par godina imala sam Ju na So tranzitno,So u nastalu dobro postavljeno),ali mi je u tom skladu Sa bio u t kvadratu i u 2 kuci.( u solarnom).Nikako i nigde u tranzitima nije bila pokazana ali se desila katastrofalna godina finansijski,gubitak posla i honorarni rad,ali jeste kroz taj solar.
MEDJUTIM nekad solari ne rade,nekom je sunce natalno slabo,lose postavljeno ili je sam solar "razbacan " na sve strane pa mu ne BiH pridavala veliki značaj.I nikad to- vladar 3 solarne na 6 natalnoj ne gledam.Po meni samo izaziva konfuziju a ne daje vjerodostojne informacije.
Dakle solar gledam uvek ,cak i progresiram,ali mu značaj svodim na max 30 posto od svih prognostičkih metoda osim ako je bas karakterističan neke godine ( al to su onda i jaki tranziti).

Offline Bolesna

• Mlađi Astronaut
  • **
  • Novi Astronaut
« Odgovori #2 u: Svibanj 08, 2017, 22:22:17 poslijepodne »
Dobra uputa. Hvala.
Samo mi nije jasno, na što se odnosi ona rečenica o vladaru 3. solarne na 6. natalnoj...?  ::)
Na neku tvoju kartu?
Jer, na ovoj mojoj karti čiji link sam stavila, vladar 3. solarne je u 2. solarnoj nad 9. natalnom...  :P
I to me ne muči uopće, jer si to nekako pozitivno interpretiram.
Mene muči taj solarni Mars na natalnoj Veneri, jer mi Mars vlada solarnim ASC-om koji je na vrhu 8. natalne kojom također vlada.
A muči me tim više, jer mi je solarna Venera u 1. solarnoj (i to na svojem terenu, odnosno u materijalističkom Biku) u sekstilu s tom konjunkcijom, a uz to, još i vlada solarnom 2. i 7., gdje na vrhu stoji solarni Jupiter na natalnom Mjesecu...
Ako još uzmem u obzir, da mi natalna Venera vlada natalnom 2. i 9., imam špurius da me čeka, recimo to tako, nekakva ostavinska rasprava možda...?!
Meni naime, sve to vuče (ako se mogu osloniti na dostupna mi tumačenja solara) na nekakve životne prekretnice, povezane uz moguće dobitke od nekakvog nasljedstva, ali ne znam kakvu ulogu u toj priči ima Mars na Veneri, povezujući 3. i 10. kuću...?

Offline immo

• Novi Astronaut
  • *
  • Novi Astronaut
« Odgovori #3 u: Svibanj 09, 2017, 12:21:32 poslijepodne »
Ne odnosi se recenica o vladaru solarne 3 na 6 natalnoj na  neku moju kartu.Mogao je biti bilo koji drugi primer.
Rekla sam da to ne gledam zato sto to ne daje verodostojne informacije.

Sta je solarni horoskop?to je slika TRANZITA U TRENTUTKU POVRATKA SUNCA NA SVOJU NATALNU POZICIJU.Koliko sutra, planete udju i izadju u neki drugi znak, te solar lako gubi na verodostojnosti i znacaju.
Iskreno receno mislim da gubite vreme pokusavajuci da analizirate solar u detalje.Za to je potrebno vrlo veliko znanje i dugogodisnje bavljenje pre svega solarima da bi dalo neke rezultate.
Uvek mozete i da pokusate unatraske,tj da se setite 5 npr.znacajnih po bilo cemu,dobrom ili losem,godina i uradite za njih solare.Pa cete videti sta je i da li je uoste naglaseno bilo sta u tim znacajnim solarima.Tako cete lakse i tumaciti naredne.
My two cents.
« Zadnja izmjena: Svibanj 09, 2017, 20:51:37 poslijepodne od immo »

Offline Bolesna

• Mlađi Astronaut
  • **
  • Novi Astronaut
« Odgovori #4 u: Svibanj 14, 2017, 18:40:52 poslijepodne »
Shvatila sam. Hvala još jednom...
A što se tiče gubljenja vremena, imam ga napretek (čitavu vječnost...) pa se ne uzrujavam...  :D
Meni astrologija nije profesija, nego zabavna i poučna "usputna rabota" (ME konjunkcija JU kvadrat UR - egzaktno...!!! ) pa me baš uvijek i svašta nešta zanima...  :)
A i životni mi je moto: "Analiza-sinteza-antiteza-teza".
Još kad tome dodam ASC u Djevici...
Ajmeeee... Nema bolje poslastice od one u detaljima... :)
Obožavam tražit' dlake u jajima... To valjda zbog Plutona na ASC-u...
« Zadnja izmjena: Svibanj 14, 2017, 18:47:34 poslijepodne od Bolesna »

Offline Saša

• Administrator
  • Astronaut Heroj
    • Astro Forum
« Odgovori #5 u: Svibanj 20, 2017, 14:15:58 poslijepodne »
Shvatila sam. Hvala još jednom...
A što se tiče gubljenja vremena, imam ga napretek (čitavu vječnost...) pa se ne uzrujavam...  :D
Meni astrologija nije profesija, nego zabavna i poučna "usputna rabota" (ME konjunkcija JU kvadrat UR - egzaktno...!!! ) pa me baš uvijek i svašta nešta zanima...  :)
A i životni mi je moto: "Analiza-sinteza-antiteza-teza".
Još kad tome dodam ASC u Djevici...
Ajmeeee... Nema bolje poslastice od one u detaljima... :)
Obožavam tražit' dlake u jajima... To valjda zbog Plutona na ASC-u...

Dlaka u jajetu je zbog duple djevice... stelij ( tri ili više planeta u jednom znaku ) i Asc u djevici ...

Nešto lakše bi trebalo biti kad Sa izađe iz strijelca, međutim nije dobro što će Ne dugo šetati preko Sa ... ovo "širenje problema" je vjerojatna posljedica i Sa u strijelcu i Ne u ribi, jer Ne sam po sebi je ekspanzija i kad naiđe na točku koja je već napravila neki problem tad dolazi do eskalacije problema... Ne je već zahvatio tu točku jer radi direktnu opoziciju na Pl što se naravno odražava na Sa jer sunatalno u opoziciji...

Offline Bolesna

• Mlađi Astronaut
  • **
  • Novi Astronaut
« Odgovori #6 u: Svibanj 20, 2017, 19:13:17 poslijepodne »
E, to s Neptunom mi nije jasno...
...jer...
Neptun i Saturn su mi u gotovo egzaktnom trigonu natalno.
Ne bi li se onda ta tranzitna konjunkcija trebala po nekoj logici na moju svakodnevicu odražavati pozitivno?
Ili sam ja fakat neki egzemplar zbog tog stelija pa me zakači svaka nevolja htjela-ne htjela...?

Offline Saša

• Administrator
  • Astronaut Heroj
    • Astro Forum
« Odgovori #7 u: Svibanj 29, 2017, 17:30:09 poslijepodne »
E, to s Neptunom mi nije jasno...
...jer...
Neptun i Saturn su mi u gotovo egzaktnom trigonu natalno.
Ne bi li se onda ta tranzitna konjunkcija trebala po nekoj logici na moju svakodnevicu odražavati pozitivno?
Ili sam ja fakat neki egzemplar zbog tog stelija pa me zakači svaka nevolja htjela-ne htjela...?

Zbog natalnog trigona će napraviti manje štete nego bi to bilo inače

Offline Bolesna

• Mlađi Astronaut
  • **
  • Novi Astronaut
« Odgovori #8 u: Svibanj 30, 2017, 13:04:28 poslijepodne »
Isuse i Marijo...  O:-)
I ovo štete kaj su mi napravili je puuuno previše za "običnog" čovjeka (koji je uz to još i žensko)...
Ne mogu si predočiti da mi je do sad učinjena "šteta" mogla biti još i veća...
...od razmjera koji su me pogodili...
 :o