Autor Tema: Moje peto polje u natalnoj karti  (Posjeta: 119 vremena)

Offline Blackowhite

• Novi Astronaut
  • *
  • Novi Astronaut
Moje peto polje u natalnoj karti
« u: Srpanj 01, 2017, 16:30:13 poslijepodne »
Sašice bok,
muči me, primijetila sam u zadnje vrijeme kod sebe nedostatak entuzijazma, "sreće bez razloga".Nista me ne može "dignuti", već sam sva racionalna, i pomalo bezvezna samoj sebi.Nemam unutarnji osjećaj radovanja, već se osjećam kao da ispunjavam nekakve dužnosti.Nisam depresivna, nego jednostavno mirna, i zabrinuta gdje mi je nestala životna iskra.Svo moje iskrenje proizlazi iz petog polja, uvijek je bilo toliko jako da sam pomoću njega brže transformirala misli Mjeseca/Plutona.Čak, kako oduvijek pišem "bilješke", primijetila sam da dosta otežano pišem, da sam u pismenom izražavanju izgubila vrckavost, lagan prijelaz, jer nemam dovoljno iskričave mašte.Ne zabavljam se uopće,a zabava mi je jedan od smisla života.Jedino se jos smijem od srca i samoj sebi se činim duhovitom.Ali, to je sitnica naspram nekadasnjih kapaciteta .
Jednostavno, peto polje mi je kao okamenjeno.Bio mi je tranzit Saturna kroz peto polje, poharao je sve što se dalo poharati.Rekao si mi, kad sam te pitala za one smućene umove koji kao da su pijani i stalno su mi na putu, da je to tranzit Neptuna na Mars.Ja i dalje imam posla s "veselim pijancima",a s druge strane, na nekoliko životnih područja sam "progledala" i uvidjela stvari kakve jesu. Ne znam ima li tranzit Neptuna utjecaj na moju zabinutost što mi je peto polje okamenjeno.  Možda će ti ovo izgledati bezvezan problem,ali mene to baš muči.

Offline Saša

• Administrator
  • Astronaut Heroj
    • Astro Forum
Odg: Moje peto polje u natalnoj karti
« Odgovori #1 u: Srpanj 01, 2017, 18:20:23 poslijepodne »
Sašice bok,
muči me, primijetila sam u zadnje vrijeme kod sebe nedostatak entuzijazma, "sreće bez razloga".Nista me ne može "dignuti", već sam sva racionalna, i pomalo bezvezna samoj sebi.Nemam unutarnji osjećaj radovanja, već se osjećam kao da ispunjavam nekakve dužnosti.Nisam depresivna, nego jednostavno mirna, i zabrinuta gdje mi je nestala životna iskra.Svo moje iskrenje proizlazi iz petog polja, uvijek je bilo toliko jako da sam pomoću njega brže transformirala misli Mjeseca/Plutona.Čak, kako oduvijek pišem "bilješke", primijetila sam da dosta otežano pišem, da sam u pismenom izražavanju izgubila vrckavost, lagan prijelaz, jer nemam dovoljno iskričave mašte.Ne zabavljam se uopće,a zabava mi je jedan od smisla života.Jedino se jos smijem od srca i samoj sebi se činim duhovitom.Ali, to je sitnica naspram nekadasnjih kapaciteta .
Jednostavno, peto polje mi je kao okamenjeno.Bio mi je tranzit Saturna kroz peto polje, poharao je sve što se dalo poharati.Rekao si mi, kad sam te pitala za one smućene umove koji kao da su pijani i stalno su mi na putu, da je to tranzit Neptuna na Mars.Ja i dalje imam posla s "veselim pijancima",a s druge strane, na nekoliko životnih područja sam "progledala" i uvidjela stvari kakve jesu. Ne znam ima li tranzit Neptuna utjecaj na moju zabinutost što mi je peto polje okamenjeno.  Možda će ti ovo izgledati bezvezan problem,ali mene to baš muči.

Naveo sam Neptun Mars jer bito najbliže opisalo tvoju situaciju... to može biti nedostatak volje / energije odnosno nedostatak samog motiva ili ciljeva u životu s obzirom da vlada 10 kućom, znači nekako bi rekli nedostatak ambicije ili nejasne ambicije u ovom momentu... dakle svrha ovakvog perioda je preispitivanje vlastitih ciljeva ili ambicija... pokušaj sagledavanja ili traženja novih motiva u tvom životu...

to je jedan od trenutno aktivnih procesa... drugi je na emocionalnom planu odnosno rekao bih jedan period gdje ćeš se boriti s osjećajem odgovornosti, dakle pokušat ćeš se postaviti i organiziranije i odgovornije u životu u odnosu na dosadašnji period života, i to se već sad osjeća na psihološkom planu iako će puni utjecaj imati krajem ove godine i dobar dio iduće... govorim o Sa Mo aspektu... dakle to će se odraziti na taj način ali i kroz emocionalni dio bića ali to sad ovisi o tvom emocionalnom životu i u kakve su trenutne okolnosti na emotivnom planu da li si u vezi ili nisi, što je oćenito na emotivnom planu, da li si zadovoljna sa svojim emotivnim životom ili ne....itd itd

Offline Blackowhite

• Novi Astronaut
  • *
  • Novi Astronaut
Odg: Moje peto polje u natalnoj karti
« Odgovori #2 u: Srpanj 01, 2017, 19:28:46 poslijepodne »
dakle,ja zapravo već sad osjećam Saturn na Mjesec.Nisam u nekoj konkretnoj vezi,neke su mi na prijateljskoj bazi,ni jedna osoba mi se ne čini ozbiljnom i pouzdanom i držim ih na distanci.Razmisljam da si ipak odaberem nekog partnera,ali ,bez obzira na moj racionalni pristup tome, čekam svoje srce sta će ono reći.A srce kaže ovo sto sam ti u prvom postu napisala. Vidjela sam u progresijama da me čekaju promjene od jeseni,to sam čak vidjela u progresijama svog brata, i u majčinom solaru.Oboje imaju zabilježen nekakvi događaj sa mnom.Ja se uvijek promjenama radujem,jer mi je najgore imati status quo.
Ono o Ne/Ma, s jedne strane bih htjela karijeru,a s druge ne.S druge strane bih voljela živjeti od svojih hobija.Čini se da ipak neću, obzirom da dolazeći kvadrat Sa Mo/PL.Ne mislim čak ni da će mi se lose odraziti,to zaključujem iz proslog iskustva -njegov prvi prelazak mi je donio neki oblik dopisničke ljubavne veze, obzirom da sam tada imala 18 god. to mi je bio maximum :-[
Hvala ti puno na usmjerenju :)