Autor Tema: Prijedlozi za FAQ  (Posjeta: 4526 vremena)

Offline Saša

• Global Moderator
  • Astronaut Heroj
    • Astro Forum
Prijedlozi za FAQ
« u: Studeni 21, 2012, 14:44:41 poslijepodne »
Ovdje možete postaviti prijedlog pitanja za FAQ

Offline golden eye

• Novi Astronaut
  • *
  • Novi Astronaut
Odg: Prijedlozi za FAQ
« Odgovori #1 u: Studeni 22, 2012, 17:52:12 poslijepodne »
može o kućama i vladarima.. osnove
može i osnove sinastrije ... znaš da nas tonajviše zanima :)
p.s. smjalići me malo plaše :angel:

Offline b_od_arabije

• Novi Astronaut
  • *
  • Novi Astronaut
« Odgovori #2 u: Studeni 23, 2012, 13:09:57 poslijepodne »
T-kvadrati i prevazilazenje istih.

I, ako ne bi bilo preapstraktno, generalno prevazilazenje teskih aspekata.
« Zadnja izmjena: Studeni 23, 2012, 13:12:49 poslijepodne od b_od_arabije »

Offline Saša

• Global Moderator
  • Astronaut Heroj
    • Astro Forum
« Odgovori #3 u: Studeni 24, 2012, 14:09:32 poslijepodne »
može o kućama i vladarima.. osnove
može i osnove sinastrije ... znaš da nas tonajviše zanima :)
p.s. smjalići me malo plaše :angel:

Pod  FAQ (  Frequently Asked Questions ) sam zamislio stavljati oćenito vezano uz astrološku  terminologiju... baš kao neka pojašnjenja ... tu nebi spadalo pitanje kuća i vladara jer bi to trebalo imati svoju posebnu temu  , ali tu očekujem doprinos članova foruma  :D

Sinastrija također treba imati posebnu temu nevezano uz temu FAQ

Offline More Plavo

• Novi Astronaut
  • *
  • Novi Astronaut
« Odgovori #4 u: Studeni 25, 2012, 18:16:56 poslijepodne »
A da li moze pitanje o planetama ispod i iznad horizonta?Sta znaci kad su koncentrirane na donjoj polovici a sta kad ih je vise na gornjoj?Jel to dobro pitanje?

Offline Saša

• Global Moderator
  • Astronaut Heroj
    • Astro Forum
« Odgovori #5 u: Studeni 26, 2012, 19:36:45 poslijepodne »
A da li moze pitanje o planetama ispod i iznad horizonta?Sta znaci kad su koncentrirane na donjoj polovici a sta kad ih je vise na gornjoj?Jel to dobro pitanje?

Ma sve je dobro.. a ja ću malo po malo pokušati to posložiti...

Offline ljilja

• Novi Astronaut
  • *
  • Novi Astronaut
« Odgovori #6 u: Prosinac 01, 2012, 06:44:04 prijepodne »
ovo si super osmislio - razmisljas li ti o knjizi  ;)

predlazem da nasavis ovako od temelja, mislim da je to za sintezu najvaznije, a to svima koji se hoce baviti astrologijom i najvise nedostaje... svi se uglavnom pogube u sumi detalja, rastezuci pojedine aspekte, zaboravljajuci na cjelinu

Offline Saša

• Global Moderator
  • Astronaut Heroj
    • Astro Forum
« Odgovori #7 u: Prosinac 02, 2012, 17:17:03 poslijepodne »
ovo si super osmislio - razmisljas li ti o knjizi  ;)

predlazem da nasavis ovako od temelja, mislim da je to za sintezu najvaznije, a to svima koji se hoce baviti astrologijom i najvise nedostaje... svi se uglavnom pogube u sumi detalja, rastezuci pojedine aspekte, zaboravljajuci na cjelinu

Pa nemislim pisati knjigu... ali ovo mi je svojevremeno palo napamet objasniti osnovne pojmove u astrologiji u obliku pitanja (FAQ) , i uostalom i radi ovog razloga kojeg navodiš... istaknuti najbitnije elemente...

Offline mel

• Novi Astronaut
  • *
  • Novi Astronaut
« Odgovori #8 u: Prosinac 11, 2012, 18:44:29 poslijepodne »
egzaktnost/trajanje  aspekata u tranzitu,... negdje sam davno zapisila sljedeću tvrdnju vezano uz djelovanje tranzita na natalne planete:

Ju 3-10 dana
Sa 8-14 dana
Ur 2-10 tj
Ne 4-8 tj
Pl nekoliko mjeseci

Kada tranzitirajuća planeta dolazi u kontakt sa natalnom uzimamo li u obzir +/- 1st od egzaktnog aspekta ili gore navedene vrijednosti?
Sasvim mi je jasno ako neka tranzitirajuća planeta ima D/R/D kretanje da će ta tema biti sve te mjesece biti aktivna, no dali se fokusirati na egzaktnost samog aspekta kao glavni događaj, a onaj perid koji je izvan orbisa jest još uvijek pod utjecajem toga ali nema tu jačinu kao u egzaktni?

Nadam se da nisam zapetljala previše, zapravo u praktičnom smislu bi pitanje značilo kada nailazi stresan aspekt , pogotovo od trans planeta koji duuuugoooo traje, dali da akumuliram živce na zbroj na egzaktnost ili da se pečem cijelo vrijeme,
ili kada nailazi ljubavni dali da sačuvam najljepšu haljinu baš za egzaktan period aspekta :-* ili da obogatim totalno garderobu ;)

Offline katarina7

• Global Moderator
  • Novi Astronaut
  • Novi Astronaut
« Odgovori #9 u: Prosinac 11, 2012, 18:56:35 poslijepodne »
jesi li pratila uticaj tranzita i kad je koji najjači? mislim da se tako najbolje može proceniti

kod mene je slučaj da neki tranzit najviše osetim kad planeta krene retrogradno, i onda kad krene direktno, prođe preko neke planete ili aspekta na planetu...i dok se udaljava osetim njeno dejstvo najjače
kad sam pratila recimo kod mm tranzite-on ih najviše oseti kad je tranzitna planeta u stepen na natalnoj planeti ( ili aspektu )...sve zavisi

sad se ja nadam da nisam previše zakomplikovala šta sam htela da kažem

Offline Saša

• Global Moderator
  • Astronaut Heroj
    • Astro Forum
« Odgovori #10 u: Svibanj 02, 2013, 21:11:34 poslijepodne »
Ajmo dalje sa prijedlozima što vas interesira a da se može uklopiti u temu faq....

Offline b_od_arabije

• Novi Astronaut
  • *
  • Novi Astronaut
« Odgovori #11 u: Lipanj 11, 2013, 14:22:46 poslijepodne »
Savladavanje teskih aspekta, astrohealing....

Offline Saša

• Global Moderator
  • Astronaut Heroj
    • Astro Forum
« Odgovori #12 u: Rujan 12, 2013, 08:40:52 prijepodne »
egzaktnost/trajanje  aspekata u tranzitu,... negdje sam davno zapisila sljedeću tvrdnju vezano uz djelovanje tranzita na natalne planete:

Ju 3-10 dana
Sa 8-14 dana
Ur 2-10 tj
Ne 4-8 tj
Pl nekoliko mjeseci

Kada tranzitirajuća planeta dolazi u kontakt sa natalnom uzimamo li u obzir +/- 1st od egzaktnog aspekta ili gore navedene vrijednosti?
Sasvim mi je jasno ako neka tranzitirajuća planeta ima D/R/D kretanje da će ta tema biti sve te mjesece biti aktivna, no dali se fokusirati na egzaktnost samog aspekta kao glavni događaj, a onaj perid koji je izvan orbisa jest još uvijek pod utjecajem toga ali nema tu jačinu kao u egzaktni?

Nadam se da nisam zapetljala previše, zapravo u praktičnom smislu bi pitanje značilo kada nailazi stresan aspekt , pogotovo od trans planeta koji duuuugoooo traje, dali da akumuliram živce na zbroj na egzaktnost ili da se pečem cijelo vrijeme,
ili kada nailazi ljubavni dali da sačuvam najljepšu haljinu baš za egzaktan period aspekta :-* ili da obogatim totalno garderobu ;)

Navedeni dani djelovanja tranzita su i bazirani na +/- 1 st od neke natalne planete, a varijacija u broju dana je zbog različite brzine tranzita u nekom trenutku...  znači ovisi da li je u direktnom kretanju kad je "najbrža" pa samim time broj dana djelovanja je manji ili je u "retro" kretanju odnosno da li je "stacionirana" kad su vremenski djelovanja duža jer je tijelo tada "najsporije"

Dakle kod dugačkih i stresnih tranzita Pl i Ur "najgori" dijelovi su upravo dok je egzaktan aspekt (+/- 1 st ) dok preostali period je nešto lakše za podnjeti u odnosu na period dok je egzaktni aspekt... Za Ur tranzit preko neke točke natala traje oko godinu dana i cijeli period je napetiji, a naročito kad djeluje egzaktno, dok kod Pl se radi o periodu od godinu i pol do dvije godine, gdje mjesecima pritišće određeno područje življenja, pa malo popusti pa opet pritisne ( naravno u egzaktnom tranzitu) ...

Kad se radi o tranzitnim Pl Ur Ne ,  radi se o kompletnim procesima jer traju predugo, a proces traje koliko i njihov tranzit...  da bi Ur završio svoj proces potrajati će oko godinu dana... gdje postoji naravno d/r/d kretanje o kojem ovise i zbivanja, pa tako je najčešće prvi D prolaz 30 % nekog procesa ( zbivanja) drugi R je 60% dok je treći D preostalih 10 % , no ima i varijacija gdje postoci mogu biti potpuno obrnuti ( isto tako postoje i varijante djelovanja gdje ponekad glavnina zbivanja ide u nekim međuvremenima ovih egzaktnih tranzita)

Offline aarya

• Novi Astronaut
  • *
  • Novi Astronaut
« Odgovori #13 u: Siječanj 29, 2014, 17:51:11 poslijepodne »
Voljela bih da se netko raspise o progresivnim kartama i progresijama opcenito..:)

Offline oggy

• Novi Astronaut
  • *
  • Novi Astronaut
« Odgovori #14 u: Srpanj 12, 2016, 00:16:13 prijepodne »
Sasa,
 imas li tekst Damira Jovetica o djevici?I ako imas slucajno takve tekstove o poljima i planetama.I mozda tvoja preporuka za literaturu.Kad god budes imao vremena za odgovor,hvala ti.Pokusavam da ucim ponovo.unadi da ce stanje sa koncentracijom ici na bolje.