Autor Tema: Da li je baš sve predodređeno??  (Posjeta: 3799 vremena)

Offline Saša

• Administrator
  • Astronaut Heroj
    • Astro Forum
Da li je baš sve predodređeno??
« u: Studeni 06, 2012, 18:52:24 poslijepodne »
Da li je baš sve predodređeno??

Koji su to mehanizmi koji omogućuju da se astrologijom mogu predvidjeti budući događaji??

Prvenstveno se kroz astrologiju, odnosno horoskop, “vidi” kakve smo osobe, odnosno vidi se naš karakter. Ako znamo kakav je naš karakter, onda smo već na pola puta da možemo predvidjeti našu reakciju na neka zbivanja u našem životu.

O čemu se zapravo radi. Naš karakter, odnosno, našu osnovnu strukturu, koja je nepromjenjljivog karaktera, čine:

Asc.
So znak
Mo znak
Stelij, ukoliko postoji u karti ( tri ili više planeta u istom znaku )

Dakle to je naša osnovna nepromjenjljiva struktura.

Na koji način to funkcionira?

Naprimjer kada neka osoba ima recimo naglašenog ovna, nailaskom na problem, ona ga rješava na način da doslovno ide “glavom kroz zid”, za razliku od osobe s naglašenim recimo blizancem koja će stati i razmisliti na koji način najlakše da zaobiđe problem.

Dakle to su različiti načini reakcije u skladu s osnovnom strukturom osobe ili karakterom osobe, i to čini jedan dio mehanizma zbog čega su predvidljive reakcije neke osobe. 

Drugi dio mehanizma je cikličnost, jer u suštini sve se zbiva u nekim ciklusima, a zadatak astrologije je da prati te cikluse. No to trenutno nije tema, pa o tome drugom prilikom...

Ako je ta osnovna struktura nepromjenjljiva, da li to znači da je sve predodređeno??

Naravno da ne, iako naizgled bi se reklo da jest.

Naime zbog nepromjenjljivosti osnovne strukture, izgleda daje ta naša osnovna struktura naš najveći ograničavajući faktor i da se naizgled nemože ništa promijeniti....

Da li je to zaista tako?

Tu je , kako vidim, najveći kamen smutnje...

Naime kako je to na neki način naš najveći ograničavajući faktor, s druge strane tu je naš najveći prostor za promjene... naizgled kontradiktorno, no nije...

Da bi shvatili o čemu se ovdje radi, moramo se dotaći pitanja višeg i nižeg tipa osobe... naravno ne radi se samo o ta dva tipa već je to nekoliko nivoa …

Dakle kao što jedan Rak može varirati od introvertirane depresivne osobe koji izigrava “kralja” u obitelji , pa do osobe koja plijeni emocionalnom toplinom i mekoćom s iznimnim osjećajem za obitelj i dom

Ili pak Lav..  Najviši, samorealizirani Lav prirodno zrači karizmatičnom uvjerljivošću, plijeni liderskom snagom i prepun je aktivne energije, dok najniži tip u obrambenoj fazi sklon je samohvali ili na drugi način pokušava istaknuti vlastitu vrijednost u odnosu na druge...

Dakle radi se o nivoima, o nivoima svijesti, I tu je naš najveći potencijal za “rast” i ujedno naš izbor razvoja, a čim je to naš izbor znači da postoji slobodna volja, te da mi upravljamo njome...

Teško će se razlikovati horoskop recimo kriminalca ubice, od recimo nekakvog vojskovođe ili vrhunskog borca u ringu, iz jednostavnog razloga što se nivo (viši ili niži tip) osobe  u horoskopu nemože otkriti ni na koji način, ali zato ga možemo prepoznati po ponašanju neke osobe.

Dakle ubice ili lopovi se ne rađaju... oni to postaju, a vojskovođe ili moderni ratnici u ringu su samo viši tipovi , za razliku od tih kriminalaca, koji svoju energiju troše na višem nivou.

Samo da napomenem, uzgred, da ti nivoi nemaju nikakvu dodirnu točku s inteligencijom ili obrazovanošću osobe... u suprotnom svi kriminalci bi već odavno bili u zatvorima jer bi “morali biti glupi”

Znači koliko god bili “ograničeni” vlastitim karakterom s druge stane ima jako puno prostora za razvoj i primjenu naših osobina u pozitivnom smislu, jer ne postoje negativne osobine nekog znaka već samo postoji loša primjena nekih osobina znakova u nekom momentu.

Da li je naš karakter jedini ograničavajući moment??

Nije, no to bi trebalo podjeliti na nekoliko dijelova...

1)  Gdje su naše najjače stranu tu se nalaze , naravno i naše slabosti otuda i najčešći problemi u zdravstvenom pogledu … zato i lavovi i vodenjaci pate od kardiovaskularnih problema... blizanci i strijelci problemi dišnih puteva... itd itd... no tu također ovisi kako koristimo vlastite resurse odnosno “rast” osobe, koliko smo osvješteni o vlastitim kako mogućnostima tako i potrebama...( opet dobrim djelom sami odlučujemo)  ...kratko rečeno kako se brinemo o samima tako će i naše tijelo reagirati... u biti ovo je vezano za osnovnu strukturu i reakcije tijekom života odnosno načina života...

2) Osim ovog postoje i drugi momenti koji se djelomično mogu nazvati sudbinskim, a radi se o stvarima na koje  nemožemo utjecati, a to su stvari poput države ili grada ili regije gdje smo rođeni, jer smo na neki način “podređeni” horoskopu države, grada, regije... Ako smo rođeni u nekoj siromašnoj afričkoj državi badava nam dobra druga kućakad tamo teško da budemo bogati, već umjesto jedne koze možda budemo imali kravu 

3) Osim ovoga postoje i sudbinska zbivanja koja spadaju prvenstveno u domenu Pl, Ne, Ur...
Ona zbivanja koja tijekom života “donesu” ove planete mogu se svesti u domenu “sudbinskih” zbivanja, ili bolje rečeno zbivanja usljed okolnosti na koje nemožemo utjecati... u zbivanja ovakvog tipa redovito spadaju i sasvim normalne stvari poput smrti nama bliskih osoba, jer i smrt je sastavni dio života...

4) “određenost” horoskopom...
Naime radi se o tome da su neke stvari “određene” horoskopom, odnosno “obećane”  ili pak možemo reći da su to neke stvari koje “moramo” odraditi tijekom života

Neke od ovih stvari su sudbinske ( Ur, Pl, Ne ) neke nisu, ali se moraju “odraditi” no na koji način to opet biramo sami, jer samo osvješćenjem možemo mijenjati način trošenja aspekata, ne doduše svih, ali ipak dosta toga, jer ukupno “planeta” ima deset, a pod “sudbinske” možemo svrstati svega tri...

Dakle postojanje različitih nivoa tipova, ali i postojanje različitih nivoa “trošenja energije” ( nemora se sve realizirati na fizičkom nivou, jer i tu postoje nivoi trošenja aspekata) otvaraju ogroman prostor za slobodnu volju osobe, a tvrdnjom da je sve determinirano i predodređeno, ubija se sam smisao života,  I kao ideja vrlo opasna, jer ako želiš ubit čovjeka, dovoljno je da mu ubiješ nadu...

Offline boki

• Novi Astronaut
  • *
  • Novi Astronaut
Odg: Da li je baš sve predodređeno??
« Odgovori #1 u: Studeni 19, 2012, 12:33:06 poslijepodne »

Offline Lenora

• Novi Astronaut
  • *
  • Novi Astronaut
« Odgovori #2 u: Studeni 26, 2012, 21:31:40 poslijepodne »
A Saturn; zašto njega na spominješ?  Zar nije upravo on naš najveći učitelj,  mudar starac koji nas svojim preprekama, lekcijama , šamarima  najviše uči?  Nije li kuća u kojoj se nalazi  zapravo   područje života na kojem  smo donijeli nakviše karme koju moramo odraditi i dugova koje moramo "otplatiti".....
Iako  možda ne gledaš na taj aspekt astrologije na takav način, i ostavimo li   karmičku astrologiju po strani, ali  zar nam Saturn, uz strogoću, restrikcije, hladnoću ne donosi zapravo najveće lekcije?  Jer  ono  što nas ne  ubije nas itekako ojača, i  gradi  naš karakter.... i da nije tih teških lekcija, previše bismo se ulijenili....
Ako su Ur, Ne, Pl sudbina, Saturn je definitivno karma...dakle i to je na neki način predodređeno.
« Zadnja izmjena: Studeni 26, 2012, 21:34:07 poslijepodne od Lenora »

Offline Saša

• Administrator
  • Astronaut Heroj
    • Astro Forum
« Odgovori #3 u: Studeni 27, 2012, 17:46:42 poslijepodne »
A Saturn; zašto njega na spominješ?  Zar nije upravo on naš najveći učitelj,  mudar starac koji nas svojim preprekama, lekcijama , šamarima  najviše uči?  Nije li kuća u kojoj se nalazi  zapravo   područje života na kojem  smo donijeli nakviše karme koju moramo odraditi i dugova koje moramo "otplatiti".....
Iako  možda ne gledaš na taj aspekt astrologije na takav način, i ostavimo li   karmičku astrologiju po strani, ali  zar nam Saturn, uz strogoću, restrikcije, hladnoću ne donosi zapravo najveće lekcije?  Jer  ono  što nas ne  ubije nas itekako ojača, i  gradi  naš karakter.... i da nije tih teških lekcija, previše bismo se ulijenili....
Ako su Ur, Ne, Pl sudbina, Saturn je definitivno karma...dakle i to je na neki način predodređeno.

Sa jest učitelj no s nijm koliko toliko možemo imati izbora, dok vanjske planete predstavljaju okolnosti bez mogućnosti našeg utjecaja... znači mi "upravljamo" osobnim tijelima, dok vanjsaka tijela "upravljaju" sa nama...

Offline roza

• Novi Astronaut
  • *
  • Novi Astronaut
« Odgovori #4 u: Siječanj 13, 2013, 17:19:53 poslijepodne »
Ja bih se nadovezala na ovu temu ali sa jedne druge strane, a polaziste su mi knjige raznih autora nosioca nove moderne misli o bogu sudbini i covjeku.

Prema onome sto sam u tim knjigama procitala izdvojila bih jednu sveprozimajucu tezu a ta je da je covjek potpuno slobodan biti sta zeli i kreirati se se u svakom momentu ponovo i da je bog zivot, a samim tim bog i covjek su jedno, jer se bog potvrdjuje kroz sam zivot tj kroz svaki momenat covjekove kreacije. A ta kreacija je bas ta slobodna volja kroz koju covjek iznova bira sebe i ono sta zeli biti. To je sad ovako parafrazirano, a evo recimo jedan odlomak iz knjige jednog takvog autora Neale Donalda Walscha iz knjige razgovori s Bogom gdje o slobodnoj volji kaze:

"All people have free-will.
God gave people free-will because God is a creator, and He created people that are creators in themselves.
Without free-will people will not be able to create at all, because they would only re-act. They would only obey and do what they are told to do. Obeying is re-acting, not creating. With free-will people can choose, and so they can create."

"Svi ljudi imaju slobodnu volju. Bog je covjeku dao slobodnu volju zato jer je Bog kreator i on je kreirao ljude koji su kreatori u sebi samima. Bez slobodne volje ljudi ne bi bili sposobni kreirati uopste, vec bi samo ragovali. Oni bi samo bili poslusni i radili sto im je receno. Biti poslusan znaci reagovati a ne kreirati. Sa slobodnom voljom ljudi mogu birati, a samim tim i kreirati."

"Life is an expression of free-will. Anything less than free-will has no life in it." Zivot je izraz slobodne volje. Sve manje od slobodne volje nema u sebi zivot"

"The Tools of Creation are:
- Thoughts,
- Words,
- Actions."

"Alati za kriranje su misli, rijeci i djela" itd itd

Samo da naznacim knjige ovog autara su napisane u tom obliku da on vodi dijalog sa Bogom sto on objasnjava da to ustvari dolazi od njega samog jer kako opet dalje objasnjava bog je u svima nama te u tom jednom dijelu dijaloga autor nakon sto mu je Bog rekao da on nije ni svoje tijelo ni um autor pita koja je moja svrha i ko sam ja.

Bog mu odgovara pa ti imas odgovor. Autor ponovo kaze ne ja nemam odgovor ti mi reci. Bog tada kaze najveca greska je sto si ti ubijedjen da smo mi razdvojeni i da si ti nesto drugo nego ja. Tek kada shvatis da nismo razdvojeni shvatices da ja ne znam odgovor vec da ti imas odgovor. Ti si sta god ti izaberes biti, ti mozes uraditi sta god izaberes uraditi, ti mozes imati sta god izaberes imati. Sva uzvisenost i slava zivota je u tome da ti mozes sve stvoriti.
Autor dalje pita ali zasto se desavaju tragedije i zasto je ovako tesko i sta ja radim ovdje. Na to Bog odgovara ti bivas ja. Ti egzistiras u svojem sadasnjem obliku da bih ja mogao sebe spoznati kroz tebe i kroz sav zivot.

Mnogi su drugi primjeri slicni i u drugim knjigama navedeni kao npr u knizi "Tajna" autorice Rhonda Byrne ili Moc podsvijesti" autora Joseph Murphy da covjek moze biti sve sto pozeli. Takodje i u vecini vjerskih knjiganavodi se da je covjeku je data slobodna voja. Autori gore navedenih knjiga nerijetko citiraju vjerske knjige, kao recimo citat iz biblije "Whatsoever ye shall ask in prayer, believing, ye shall receive" u prevodu sta god zazelis u molitivi i dobices.

Takodje se spominju i razne tehnike kako to postici od kojih su neke meditacija, molitva, vjera da smo vec to nesto postigli, zamisljanje i vizualiziranje ishoda, bezrezervno vjerovanje, moc privlacenja slicnog itd. Uglavnom koga zanima preporucujem navedene knjige.

Offline Artist

• Novi Astronaut
  • *
  • Novi Astronaut
« Odgovori #5 u: Srpanj 14, 2013, 23:14:19 poslijepodne »
Ne znam gdje postaviti pitanje pa ću ga staviti ovdje.

Dakle, zanima me može li se nešto postići izvan povoljnog perioda. Npr. naći posao, ostvariti ljubavnu vezu ili je to moguće samo u tim periodima koji se otvaraju svakih nekoliko mjeseci/godina.

Offline Saša

• Administrator
  • Astronaut Heroj
    • Astro Forum
« Odgovori #6 u: Kolovoz 12, 2013, 10:55:54 prijepodne »

Dakle, zanima me može li se nešto postići izvan povoljnog perioda. Npr. naći posao, ostvariti ljubavnu vezu ili je to moguće samo u tim periodima koji se otvaraju svakih nekoliko mjeseci/godina.

u principu NE... iz razloga što karta pokazuje naše motive u nekom momentu života... ako nismo motivirani za ljubav ili posao ili nešto treće nećemo nit stremiti ka tome i eće se izrealizirati...

Sasvim drugi par rukava su periodi kada smo motivirani i kada postoje vanski faktori koji sprečavaju  početak nečega...

Znači u oba primjera se nešto neće izrealizirati ali iz sasvimdrukčijih razloga...

Offline mayla

• Novi Astronaut
  • *
  • Novi Astronaut
« Odgovori #7 u: Travanj 21, 2014, 17:29:05 poslijepodne »
Pozdrav svima,  a pogotovo Sasi.

Neki dan sam procitala na netu, da Pluton - kao sudbinski planet -, ukoliko se nalazi u 5 kuci donosi ljubavna razocaranja do 35 g. zivota, tek nakon toga osoba moze ostvariti kvalitetnu  vezu. Znaci ovdje osoba sudbinski treba 'odraditi' svoje do 35.g da bi mogla imati normalnu, stabilnu vezu.

Sasa zanima me tvoje misljenje, da li je to stvarno tako ? 

Pitam zato sto i ja imam Pl u 5 kuci, a prvi put sam naisla na ovo objasnjenje.

Hvala.

Offline Saša

• Administrator
  • Astronaut Heroj
    • Astro Forum
« Odgovori #8 u: Travanj 24, 2014, 00:46:06 prijepodne »
Pozdrav svima,  a pogotovo Sasi.

Neki dan sam procitala na netu, da Pluton - kao sudbinski planet -, ukoliko se nalazi u 5 kuci donosi ljubavna razocaranja do 35 g. zivota, tek nakon toga osoba moze ostvariti kvalitetnu  vezu. Znaci ovdje osoba sudbinski treba 'odraditi' svoje do 35.g da bi mogla imati normalnu, stabilnu vezu.

Sasa zanima me tvoje misljenje, da li je to stvarno tako ? 

Pitam zato sto i ja imam Pl u 5 kuci, a prvi put sam naisla na ovo objasnjenje.

Hvala.

nema veze sa 35 godinom svakako...ono što može Pl u 5 "garantirati" jest naprimjer barem jedna snažna "adrenalinska" ili "nagonska" veza....

Offline Artist

• Novi Astronaut
  • *
  • Novi Astronaut
« Odgovori #9 u: Kolovoz 03, 2014, 22:47:14 poslijepodne »

u principu NE... iz razloga što karta pokazuje naše motive u nekom momentu života... ako nismo motivirani za ljubav ili posao ili nešto treće nećemo nit stremiti ka tome i eće se izrealizirati...

Sasvim drugi par rukava su periodi kada smo motivirani i kada postoje vanski faktori koji sprečavaju  početak nečega...

Znači u oba primjera se nešto neće izrealizirati ali iz sasvimdrukčijih razloga...

Hvala na odgovoru. Zaboravio sam odgovoriti.  :D

Iako čudno mi zvuči. Evo ja npr. tamo od 2007. sam zainteresiran i visoko motiviran što se tiče ljubavi pa eto u tih cca 7 godina nisam ostvario nikakav uspjeh. Moja motivacija je uvijek na razini a nemoguće da uvijek vanjski faktori me spriječe. Valjda je sudbina to.