Autor Tema: Pitanja o vezi začeća, trudnoće, plodnosti i potomstva  (Posjeta: 10739 vremena)

Offline Saša

• Administrator
  • Astronaut Heroj
    • Astro Forum
Odg: Pitanja o vezi začeća, trudnoće, plodnosti i potomstva
« Odgovori #15 u: Studeni 21, 2013, 19:22:21 poslijepodne »
Pozdrav!

Zanima me mogu li očekivati skoru trudnoću?
U vezi sam sam sa suprugom od 2008, a vjenčani smo od 6 mj. ove godine.
Imala sam ginekološke probleme, 2 ginekološke operacije ove godine (4. i 9. mj.), i jedna ne-ginekološka ovog mjeseca. Pokušavali smo dobiti bebu prošle godine, no nismo uspjeli. Sada možemo raditi na bebi, pa me zanima hoćemo li i kada imati uspjeha?
Unaprijed zahvaljujem na odgovoru
Moja karta: http://tinypic.com/m/hwe5uq/4
njegova: http://tinypic.com/m/hwe5ur/4

Naredi period od polovine ove godine pa do kraja 2015 je povoljan, naravno ukoliko ne postoje veći zdravstveni razlozi, jer nisi rekla o kakvim ginekološkim problemima se radi...

Dakle naglasak na periode od 10 do kraja 12 mjeseca 2013 te 5/6 mj 2014

Nadam se da ćete uspjeti u svojim nastojanjima...

Offline myra

• Novi Astronaut
  • *
  • Novi Astronaut
« Odgovori #16 u: Studeni 25, 2013, 10:16:27 prijepodne »
Nisam bila u mogućnosti ranije odgovoriti, u pitanju su bila 2 mioma (prvi odstranjen u 4 mj., a drugi se pojavio u 8mj., odstranjen u 9 mj.) koja sam kiruški odstranila jer su smetali da zatrudnim.  Hvala na odgovru :)

Offline Saša

• Administrator
  • Astronaut Heroj
    • Astro Forum
« Odgovori #17 u: Studeni 25, 2013, 11:39:32 prijepodne »
Nisam bila u mogućnosti ranije odgovoriti, u pitanju su bila 2 mioma (prvi odstranjen u 4 mj., a drugi se pojavio u 8mj., odstranjen u 9 mj.) koja sam kiruški odstranila jer su smetali da zatrudnim.  Hvala na odgovru :)

Zahvaljujem na pojašnjenju...
Postoji mogućnost da je stresniji/nervozniji period jedan od mogućih uzroka problema ( uzročno-posljedično povezan sa razinom hormona koji povezuju sa rastom mioma )

U tom smislu period o kojem govorim započeo je u još prošle godine ( prva polovina 2012 ) zatim 12 mj 2012, 1 i 2 mj 2013, 4 i 5 mj 2013 te od 7 pa sve do kraja 2 mj 2014

U tom periodu su se i pojavili miomi te u tom smislu treba pokušati kontrolirati stres/nervozu i preventivno kontrolirati eventualno novo pojavljivanje mioma ( i drukčija ishrana također može povoljno utjecati na problem)

Sretno...

Offline Cro_Heidi

• Novi Astronaut
  • *
  • Novi Astronaut
« Odgovori #18 u: Travanj 12, 2014, 17:54:43 poslijepodne »
Pozdrav!
Ako možete izdvojiti malo vremena, zanima me hoće li ubrzo naš trud rezultirati trudnoćom? Dosad je bilo devet neuspješnih ciljanih odnosa, nalazi su zasad svi uredni.
Zajedno smo skoro dvije godine, u braku 6 mjeseci. Ja imam jedno petogodišnje dijete.

moja karta: http://tinypic.com/r/j9scwi/8
njegova: http://tinypic.com/r/n2fuw9/8

unaprijed hvala na odgovoru.

Offline Saša

• Administrator
  • Astronaut Heroj
    • Astro Forum
« Odgovori #19 u: Travanj 14, 2014, 16:55:03 poslijepodne »
Pozdrav!
Ako možete izdvojiti malo vremena, zanima me hoće li ubrzo naš trud rezultirati trudnoćom? Dosad je bilo devet neuspješnih ciljanih odnosa, nalazi su zasad svi uredni.
Zajedno smo skoro dvije godine, u braku 6 mjeseci. Ja imam jedno petogodišnje dijete.

moja karta: http://tinypic.com/r/j9scwi/8
njegova: http://tinypic.com/r/n2fuw9/8

unaprijed hvala na odgovoru.

Prvi povoljniji period je 8 mj 2014 ako ne bude, onda imamo godinu dana kasnije 8/9 mj 2015

Offline Vermilion

• Novi Astronaut
  • *
  • Novi Astronaut
« Odgovori #20 u: Travanj 17, 2014, 08:35:09 prijepodne »
Pozdrav!

Zanima me kada bih mogla očekivati trudnoću? Do sada je bilo osam ciljanih odnosa - nažalost  neuspješno. Svi medicinski nalazi (i moji i njegovi) su uredni. U vezi smo nešto više od dvije godine.

Moja karta: http://tinypic.com/r/ru35ow/8
Njegova: http://tinypic.com/r/32zs94k/8

Hvala puno na vremenu i odgovoru.

Offline Saša

• Administrator
  • Astronaut Heroj
    • Astro Forum
« Odgovori #21 u: Travanj 17, 2014, 14:17:07 poslijepodne »
Pozdrav!

Zanima me kada bih mogla očekivati trudnoću? Do sada je bilo osam ciljanih odnosa - nažalost  neuspješno. Svi medicinski nalazi (i moji i njegovi) su uredni. U vezi smo nešto više od dvije godine.

Moja karta: http://tinypic.com/r/ru35ow/8
Njegova: http://tinypic.com/r/32zs94k/8

Hvala puno na vremenu i odgovoru.

Možeš li navesti kada su bili ciljani odnosi?

generalno kod tebe mogu eventualno bit problemi sa cistama ili policistički jajnici, to je ono što horoskop "dozvoljava" ... osim toga tu je neaspetirana ili slabo aspektirana venera koja se često nađe kao problem jer Ve pradstavlja samu funkciju začeća znači tijelo ne prepoznaje situaciju i ne doloazi do začeća, to može biti evntualni hormonalni  problem..

pošto ste u vezi nešto više od dvije godine, kako sama kažeš,  znači da su ti pokušaji bili u skorije doba, no cijeli period od 2011 godine na ovamo je stresan i iscrpljujući i teško bi bilo očekivati u takvom periodu da se zatrudni...
i sve se odnosi na polje doma i eventualna razdvajanja na poju doma... ovo ne vrijedi samo u slučaju da si od samog početka veze zacrtala sama sebi stvaranje vlastitog doma, u suprotnom značenje proteklog perioda od 2011 su okolnosti bez mogućnosti tvog utjecaja i duboke promjene na polju doma, ili eventualni pritisci naa tebe  kroz polje doma...

razjasni mi malo ovu situaciju bit će mi lakše da rastumačim cijelu situaciju 

Offline Vermilion

• Novi Astronaut
  • *
  • Novi Astronaut
« Odgovori #22 u: Travanj 17, 2014, 15:26:17 poslijepodne »
Ciljani odnosi su bili od kolovoza 2013. godine pa do sada. Medicinski nalazi, uzv, krvne pretrage su uredne. Nemam pcos.
A što se tiče doma..Bilo je tenzija u roditeljskom domu cijelu 2011. i kroz 2012. godinu. 
Ali krajem 2012. godine sam se odselila od roditeljskog doma i počela živjeti sa zaručnikom. I sada nas dvoje želimo osnovati vlastitu obitelj u vlastitom domu.

Offline Cro_Heidi

• Novi Astronaut
  • *
  • Novi Astronaut
« Odgovori #23 u: Travanj 17, 2014, 16:53:09 poslijepodne »
Prvi povoljniji period je 8 mj 2014 ako ne bude, onda imamo godinu dana kasnije 8/9 mj 2015

Hvala na smjernicama :)

Offline Saša

• Administrator
  • Astronaut Heroj
    • Astro Forum
« Odgovori #24 u: Travanj 19, 2014, 11:25:31 prijepodne »
Ciljani odnosi su bili od kolovoza 2013. godine pa do sada. Medicinski nalazi, uzv, krvne pretrage su uredne. Nemam pcos.
A što se tiče doma..Bilo je tenzija u roditeljskom domu cijelu 2011. i kroz 2012. godinu. 
Ali krajem 2012. godine sam se odselila od roditeljskog doma i počela živjeti sa zaručnikom. I sada nas dvoje želimo osnovati vlastitu obitelj u vlastitom domu.

Tenks na info... nisam htio reći da neki od navedenih problema imaš, već što bi se maximalno moglo očekivati prama horoskopu...

sami početak nastojanja je je pod uplivom Sa na Mo i ne znam da li je to tvoja odluka ili eventualno nezadovoljstvo na emocionalnoj razini... također taj početni dio je nastojanja je još uvijek bio naporan i iscrpljujući ... nisam siguran da je to bilo pravo vrijeme... no od polovine 3 mj 2014 situacija bi trebala biti puno povoljnija, osim u slučaju da gore pomenuti Sa 0 Mo iz prethodnog perioda nije donio emocionalno nezadovoljstvo i eventualni depresivni period ili bilo kakav pritisak na emocionalnoj razini ?? dakle sad je ključno kako si doživjela taj period  prvih 8 mj 2013 odnosno nekoliko mjeseci nakon tog perioda...

Jer ovaj period bi mogao biti povoljan do 4-9 mj 2014 s naglaskom na 8 mj ali kako rekoh, pod uslovom da prethodni period nije bio emocionalni pritisak ili nezadovoljstvo...pojasni mi period prvih 8 mj 2013 ( i koji mjesec kasnije ) na emocionalnoj razini kako si se osjećala?

Offline Vermilion

• Novi Astronaut
  • *
  • Novi Astronaut
« Odgovori #25 u: Travanj 22, 2014, 09:46:02 prijepodne »

Tenks na info... nisam htio reći da neki od navedenih problema imaš, već što bi se maximalno moglo očekivati prama horoskopu...

sami početak nastojanja je je pod uplivom Sa na Mo i ne znam da li je to tvoja odluka ili eventualno nezadovoljstvo na emocionalnoj razini... također taj početni dio je nastojanja je još uvijek bio naporan i iscrpljujući ... nisam siguran da je to bilo pravo vrijeme... no od polovine 3 mj 2014 situacija bi trebala biti puno povoljnija, osim u slučaju da gore pomenuti Sa 0 Mo iz prethodnog perioda nije donio emocionalno nezadovoljstvo i eventualni depresivni period ili bilo kakav pritisak na emocionalnoj razini ?? dakle sad je ključno kako si doživjela taj period  prvih 8 mj 2013 odnosno nekoliko mjeseci nakon tog perioda...

Jer ovaj period bi mogao biti povoljan do 4-9 mj 2014 s naglaskom na 8 mj ali kako rekoh, pod uslovom da prethodni period nije bio emocionalni pritisak ili nezadovoljstvo...pojasni mi period prvih 8 mj 2013 ( i koji mjesec kasnije ) na emocionalnoj razini kako si se osjećala?

Hvala na odgovoru, na trudu, na vremenu, na smjernicama.

Kako sam se osjećala što se tiče preseljenja i zajedničkog života sa zaručnikom? Pa bila sam jako sretna i zadovoljna. Napokon sam našla muškarca s kojim želim provesti svoj život, kojeg volim najviše na svijetu i koji mene jednako tako voli.  Počeli smo zajedno živjeti u prosincu 2012. godine. Super se slažemo i kako vrijeme prolazi to nam je ljepše. :) Istina, moje preseljenje k njemu je bilo ponešto (kojih mjesec-dva) ubrzano zbog napete situacije u mojem roditeljskom domu. Uglavnom, Zaručnik i ja se divno slažemo i volimo.
I zato smo nakon devet mjeseci zajedničkog života (u kolovozu 2013.) i krenuli u osnivanje naše obitelji i pravljenja novog člana.

Kako sam se osjećala u vezi bebe? Pa cijeli život želim biti majka i supruga, želim imati i nekoliko djece. I bila sam presretna što smo se zajednički odlučili na taj korak u našem životu. E sad...nakon nekoliko neuspješnih pokušaja osjećala sam se kao i svaka žena koja silno želi postati majka, ali u tome ne uspjeva. Nitko u familji nije imao problema glede začeća, pa ih ni ja nisam očekivala. Ali sam se očito prevarila. Raspoloženje je variralo od optimizma i nadanja, do tuge, plača, depresije, ljutnje.
No od ožujka 2014. godine sam nekako smirenija i staloženija, prihvatila sam da moj put do ostavarenja majčinstva neće biti najlakši i naravno da zaplačem svaki put kad vidim da ni taj mjesec nije uspjelo.

Offline Saša

• Administrator
  • Astronaut Heroj
    • Astro Forum
« Odgovori #26 u: Travanj 24, 2014, 00:59:41 prijepodne »

Kako sam se osjećala što se tiče preseljenja i zajedničkog života sa zaručnikom? Pa bila sam jako sretna i zadovoljna. Napokon sam našla muškarca s kojim želim provesti svoj život, kojeg volim najviše na svijetu i koji mene jednako tako voli.  Počeli smo zajedno živjeti u prosincu 2012. godine. Super se slažemo i kako vrijeme prolazi to nam je ljepše. :) Istina, moje preseljenje k njemu je bilo ponešto (kojih mjesec-dva) ubrzano zbog napete situacije u mojem roditeljskom domu. Uglavnom, Zaručnik i ja se divno slažemo i volimo.
I zato smo nakon devet mjeseci zajedničkog života (u kolovozu 2013.) i krenuli u osnivanje naše obitelji i pravljenja novog člana.

Kako sam se osjećala u vezi bebe? Pa cijeli život želim biti majka i supruga, želim imati i nekoliko djece. I bila sam presretna što smo se zajednički odlučili na taj korak u našem životu. E sad...nakon nekoliko neuspješnih pokušaja osjećala sam se kao i svaka žena koja silno želi postati majka, ali u tome ne uspjeva. Nitko u familji nije imao problema glede začeća, pa ih ni ja nisam očekivala. Ali sam se očito prevarila. Raspoloženje je variralo od optimizma i nadanja, do tuge, plača, depresije, ljutnje.
No od ožujka 2014. godine sam nekako smirenija i staloženija, prihvatila sam da moj put do ostavarenja majčinstva neće biti najlakši i naravno da zaplačem svaki put kad vidim da ni taj mjesec nije uspjelo.

volim malo pažljivije sagledati ovakve situacije zato sam oprezan i pitam više detalja... tenks na povratnim informacijama... sad mi je jasnije to što sam htio znati...čim uhvatim malo više vremena u komadu se javim sa odgovorom...

Offline Vermilion

• Novi Astronaut
  • *
  • Novi Astronaut
« Odgovori #27 u: Travanj 24, 2014, 09:03:30 prijepodne »
Hvala!  :)

Offline Saša

• Administrator
  • Astronaut Heroj
    • Astro Forum
« Odgovori #28 u: Svibanj 18, 2014, 18:49:08 poslijepodne »

malo je potrajalo...

S obzirom na povratne informacije sve bi trebalo biti sasvim u redu. Jasno mi je da inače sve u životu duboko7dramatično proživljavaš pa tako i ovu situaciju. Nadam se da ćeš i dalje biti smirena kao što si rekla da si već sad smirenija i da će napokon "upaliti" tvoja nastojanja za trudnoću do 8 ili 9 mj.. ovo je period povećanih emocionalnoih očekivanja i bilo bi astrološki očekivano da tvoja nastojanja urode plodom između 6 i 9 mj... ako eventualno nebude onda ćemo dalje pratiti povoljnije periode i tražiti eventualni drugi uzrok ako ovaj period eventualno ne upali...

Offline Vermilion

• Novi Astronaut
  • *
  • Novi Astronaut
« Odgovori #29 u: Lipanj 12, 2014, 10:59:47 prijepodne »
Puno hvala na trudu i vremenu.  :)