Autor Tema: Pitanja o vezi začeća, trudnoće, plodnosti i potomstva  (Posjeta: 11264 vremena)

Offline Saša

• Global Moderator
  • Astronaut Heroj
    • Astro Forum
Odg: Pitanja o vezi začeća, trudnoće, plodnosti i potomstva
« Odgovori #30 u: Lipanj 12, 2014, 11:30:23 prijepodne »
Puno hvala na trudu i vremenu.  :)

Nema na čemu... sretno..

Offline malena2

• Novi Astronaut
  • *
  • Novi Astronaut
« Odgovori #31 u: Listopad 11, 2014, 13:37:20 poslijepodne »
Poštovani !
evo spremam se na ivf pa me zanima kakvi su mi aspekti da iz ivf se ostvari trudnoca
Jel povoljan trenutak?
Hvala

Offline Saša

• Global Moderator
  • Astronaut Heroj
    • Astro Forum
« Odgovori #32 u: Listopad 16, 2014, 00:29:39 prijepodne »
Poštovani !
evo spremam se na ivf pa me zanima kakvi su mi aspekti da iz ivf se ostvari trudnoca
Jel povoljan trenutak?
Hvala

jako se slabo vidi ova karta...

Generalno Ju kroz 4,5 ili 6 kuću uz podršku saturna na mo ili ve dakle ju ti je tek uletio u 4 kuću znači povoljno... 2016 sa će biti u konjukciji sa Ve... 2015 od 5 mj pa do aprila 2016 uran će aspektirati Mo... nekad se to pokaže kao nagla ili nenadana trudnoća, ali u suštini to je iritirajući stresni aspekt koji u suštini nije poželjan jer česte reakcije tijela pod stresom u trudnoći mogu biti u vidu odbacivanja "viška" ... tako reagira tijelo pod stresom... no pošto je  u tvom horoskopu to povezano i sa prihodovnom stranom, u tom smislu "može proći"  ukoliko si zaposlena... ukoliko ne radiš možda bolje izbjegavati taj period...

sretno...

Offline jelenam

• Novi Astronaut
  • *
  • Novi Astronaut
« Odgovori #33 u: Listopad 28, 2014, 11:08:24 prijepodne »
Postovani, imala sam dva spontanta ( prvi 2000. u junu, julu, a drugi 2002. ) pa sam iz trece trudnoce dobila dete u septembru 2012. Nakon toga sam sad u januaru sam opet imala spontani, sto znaci da bi sledeca, ako se desi, trebala da bude peta trudnoca. Da li cu imati bar jos jedno dete ili mozda blizance, kako su neki ranije govorili. Hvala vam puno unapred.
a evo i natalne
http://tinypic.com/r/262qgie/8
http://i62.tinypic.com/262qgie.jpg

Offline jelenam

• Novi Astronaut
  • *
  • Novi Astronaut
« Odgovori #34 u: Listopad 28, 2014, 11:25:13 prijepodne »
Postovani, imala sam dva spontanta ( prvi 2000. u junu, julu, a drugi 2002. ) pa sam iz trece trudnoce dobila dete u septembru 2012. Nakon toga sam sad u januaru sam opet imala spontani, sto znaci da bi sledeca, ako se desi, trebala da bude peta trudnoca. Da li cu imati bar jos jedno dete ili mozda blizance, kako su neki ranije govorili. Hvala vam puno unapred.
a evo i natalne

Offline mackica

• Novi Astronaut
  • *
« Odgovori #35 u: Studeni 23, 2015, 15:58:55 poslijepodne »
Pozdrav Sasa,

Moj dragi i ja planiramo uskoro da se ozbiljno bacimo na pravljenje bebe :D Reci mi, kakve su nam sanse da uspemo u narednih par meseci, i kada ti to vidis da ce da se desi?

I jos jedno pitanje, kakve su meni planete sto se tice trudnoce? Hoce li to biti rizicna trudnoca ili ona lagana?

Unapred sam ti zahvalna. Svaka info mi je znacajna sad :)

P.S. Ne mogu da pronadjem post (pitanja vezna za odnose) i da pohvalim tvoje tumacenje jer si ponovo bi nepogresiv i sto se tice tajminga i sto se tice karakteristika... neverovatno ali istinito :) Hvala i pozdrav! :)

Offline Saša

• Global Moderator
  • Astronaut Heroj
    • Astro Forum
« Odgovori #36 u: Prosinac 29, 2015, 14:55:59 poslijepodne »
a evo i natalne

Cijela 2016 i dio 2017 je povoljno za začeće, no s začećem očito nemaš problem već sa održavanjem trudnoće, i za održavanje trudnoće  je 2016/2017 slična eazdoblju kad si dobila prvo dijete, osim tranzita Ur koji može ali i ne mora stvarati probleme... naime Ur kao takav donosi stresne situacije koje inače nisu dobre žene u drugom stanju... teško je ovako preko foruma bez provjere pretnodnih zbivanja govoriti o ovako delikatnoj temi... trebalo bi ipak malo više vremena za analizu stanja i analizu dosadašnjih Ur tranzita radi procjene što zaista taj Ur može ili nemože učiniti...

U svakom slučaju naredni period je vrlo bitan za tebe i svakako je vezan uz tvoja htjenja i svakako vezan uz emocionalna stanja i pitanje doma

Dakle bez dublje analize mogu reći samo sljedeće...

Ako zaista si naumila ono što se kaže "pod svaku cijenu" imati dijete , onda svakako to učini, jer jedino u ovakvom periodu mogu proći oni motivi koje zaista, zaista, želimo ostvariti u svom životu... ako je to tako onda svakako nemam apsolutno ništa protiv ( astrološki naravno ) da to učiniš ... sve ostalo može ti ići samo na ruku...

Znači naredna godina donosi promjene po pitanju promjene svakodnevnog načina života nalik na 1993/94 u zavisnosti kako si doživjela kraj tog perioda ( dobro za tebe ili ne slično će biti i naredne godine s time da je 2016 značajnija od 1993/94

Naredni period bit će i razrješenje nekih pitanja po pitanju doma da li vlastitog doma ili roditeljskog ( ali to nije ništa što može bit loše za bilo koga ) gdje će se ili razjasniti neke situacije iz prošlosti ili i ovaj aspekt ukazuje na povećanje broja osoba u obitelji, ili može označavati i jedno i drugo...

Svi ostali tranziti potenciraju trudnoću i slični su s razdobljem kad si uspješno okončala trudnoću

Svako dobro

Offline Saša

• Global Moderator
  • Astronaut Heroj
    • Astro Forum
« Odgovori #37 u: Prosinac 29, 2015, 15:08:20 poslijepodne »
Pozdrav Sasa,

Moj dragi i ja planiramo uskoro da se ozbiljno bacimo na pravljenje bebe :D Reci mi, kakve su nam sanse da uspemo u narednih par meseci, i kada ti to vidis da ce da se desi?

I jos jedno pitanje, kakve su meni planete sto se tice trudnoce? Hoce li to biti rizicna trudnoca ili ona lagana?

Unapred sam ti zahvalna. Svaka info mi je znacajna sad :)

P.S. Ne mogu da pronadjem post (pitanja vezna za odnose) i da pohvalim tvoje tumacenje jer si ponovo bi nepogresiv i sto se tice tajminga i sto se tice karakteristika... neverovatno ali istinito :) Hvala i pozdrav! :)

12 mj 2015 može biti motivacija za proširenje obitelji... prvi sljedeći aspekt je jesen 2016... prilikom trudnoće moraš paziti i ne naprezati se previše prilikom trudnoće jer nekad aspekt Ma i Mo može sugerirati na rizične trudnoće... dakle moraš više paziti od prosjeka

Svako dobro...

Offline mackica

• Novi Astronaut
  • *
« Odgovori #38 u: Siječanj 17, 2016, 21:15:41 poslijepodne »

12 mj 2015 može biti motivacija za proširenje obitelji... prvi sljedeći aspekt je jesen 2016... prilikom trudnoće moraš paziti i ne naprezati se previše prilikom trudnoće jer nekad aspekt Ma i Mo može sugerirati na rizične trudnoće... dakle moraš više paziti od prosjeka

Svako dobro...

Hvala Sasa, svakako cu javiti razvoj dogadjaja ali ne sumnjam da ste upravu :) Pozdrav :)  :-*

Offline mackica

• Novi Astronaut
  • *
« Odgovori #39 u: Listopad 13, 2016, 14:04:46 poslijepodne »
Pozdrav svima :)

Naime ja sam ostala u drugom stanju kako je vac Sasa rekao da ce biti..i bas kao sto je rekao trudnocu odrzavam. E sad moje pitanje je vezano za rodjenje tj. da li cu roditi zdravo dete? Malo sam u strahu jer non stop moram da mirujem..pijem lekove itd itd.. Bila bih zahvalna na odgovoru kako bih se bar malo umirila znajuci sta me ceka. :)

Offline Saša

• Global Moderator
  • Astronaut Heroj
    • Astro Forum
« Odgovori #40 u: Listopad 15, 2016, 15:12:00 poslijepodne »
Pozdrav svima :)

Naime ja sam ostala u drugom stanju kako je vac Sasa rekao da ce biti..i bas kao sto je rekao trudnocu odrzavam. E sad moje pitanje je vezano za rodjenje tj. da li cu roditi zdravo dete? Malo sam u strahu jer non stop moram da mirujem..pijem lekove itd itd.. Bila bih zahvalna na odgovoru kako bih se bar malo umirila znajuci sta me ceka. :)

Drži se uputa liječnika...
... navest ću neke periode kad naročito treba izbjegavati naprezanja , mjesta s puno ljudi radi izbjegavanja raznih bakterija i virusa jer ti to svakako ne treba u ovakvom periodu... i sve će bit ok...

svakako 12 mjesec pripaziti ne raditi opterećenja, mirovati i izbjegavati mjesta zaraze... naročito prva polovina mjeseca...

Prva polovina 2 mjeseca također

prvih 20 dana aprila isto tako

od 4 mjeseca počinje jedano malo stresniji period ali svakako pokušati  izbjeći da to utiče na tebe , naravno koliko je to moguće ... ali u principu ovakav aspekt nebi smio imati loše posljedice iako je stresan...

Sretno i čestitam...

Offline mackica

• Novi Astronaut
  • *
« Odgovori #41 u: Listopad 16, 2016, 21:04:32 poslijepodne »

Drži se uputa liječnika...
... navest ću neke periode kad naročito treba izbjegavati naprezanja , mjesta s puno ljudi radi izbjegavanja raznih bakterija i virusa jer ti to svakako ne treba u ovakvom periodu... i sve će bit ok...

svakako 12 mjesec pripaziti ne raditi opterećenja, mirovati i izbjegavati mjesta zaraze... naročito prva polovina mjeseca...

Prva polovina 2 mjeseca također

prvih 20 dana aprila isto tako

od 4 mjeseca počinje jedano malo stresniji period ali svakako pokušati  izbjeći da to utiče na tebe , naravno koliko je to moguće ... ali u principu ovakav aspekt nebi smio imati loše posljedice iako je stresan...

Sretno i čestitam...

Hvala Sasa od srca, jedino to je vazno da se dete rodi zdravo i da sve bude uredu. Praticu ove smernice koje si mi dao pa ti javljam feedback kako je sve proslo. Pozdrav :)

Offline ČarobnicaIzOza

• Mlađi Astronaut
  • **
  • Novi Astronaut
« Odgovori #42 u: Siječanj 25, 2017, 16:45:29 poslijepodne »
Naišla sam negdje na podatak da se trudnoća, odnosno začeće, gleda kroz 8. kuću.
Sad mi nije jasno...mislila sam da je to Mjesec ili 5. kuća?

Offline Saša

• Global Moderator
  • Astronaut Heroj
    • Astro Forum
« Odgovori #43 u: Siječanj 25, 2017, 18:04:50 poslijepodne »
Naišla sam negdje na podatak da se trudnoća, odnosno začeće, gleda kroz 8. kuću.
Sad mi nije jasno...mislila sam da je to Mjesec ili 5. kuća?

5 kuća, Mo i Ve ( kao sama funkcija trudnoće )

8 kuća nema blage veze s trudnoćom

Offline Bolesna

• Mlađi Astronaut
  • **
  • Novi Astronaut
« Odgovori #44 u: Siječanj 25, 2017, 18:10:59 poslijepodne »
Ne znam za druge, ali u mojem primjeru, začeće (prve trudnoće) se dogodilo kada mi je Jupiter bio u tranzitu 5. kućom i pri tom bio u egzaktnom trigonu na natalni Mjesec i na natalni Jupiter, a tranzitni Mjesec s vrha 8. udario opoziciju na natalni na vrhu 2. kuće.
Bilo je pritom, istovremeno još i drugih egzaktnih tranzitnih aspekata od kojih mi je nekako naupečatljivija opozicija tranzitnog Neptuna na natalnu Veneru...... (Točan datum 23.11.1985.)

Začeće druge trudnoće, dogodilo se kad mi je tranzit Sunca iz 8. (kojemu se približavao Jupiter iz 7.) , pravio opoziciju na natalni Mjesec, odnosno na vrh 2. kuće. Venera je pri tome, tranzitom 6. kućom, pravila trigon na samu sebe, a tranzitni Saturn baš retrogradno ponovo ulazio u kvadrat na natalni Mars.
Tranzitni Merkur je bio egzaktno u opoziciji na natalni Pluton i kvadrat na samog sebe, galopirajući u konjunkciju sa natalnim Saturnom. (Točan datum 01.04.1987.)

P.S. Ispravila sam pogrešan navod za 2. trudnoću, jer sam prije gledala krivi datum... Isprika.
« Zadnja izmjena: Siječanj 27, 2017, 16:39:42 poslijepodne od Bolesna »