Autor Tema: Škorpija  (Posjeta: 2167 vremena)

Offline Saša

• Global Moderator
  • Astronaut Heroj
    • Astro Forum
Škorpija
« u: Prosinac 09, 2012, 15:52:28 poslijepodne »
Za uvod iskoristiti ću text astrologa Damira Jovetića koji su svojevremeno izlazili u Novom listu..

Škorpija

Ako je ascendentni, solarni ili lunarni znak Škorpion ili je naglašen Mars u pasivnim znacima, osoba obiluje iznimnom psihičkom i emocionalnom snagom i izdržljivošću.

Najviši tip Škorpiona izvanredan je strateg i dugoročni planer. Osobe ovog znaka zanimaju se za najdublje tajne svih vrsta i zapletene procese koji nisu vidljivi na površini, otud sklonost poslovima kao što su psihijatrija, okultna područja i mistika, tajne službe i detektivski poslovi. Najveći talent Škorpiona je prepoznavanje emocionalnih i nagonskih vibracija i obrazaca po kojima se ponašaju drugi ljudi, te osjećaj za apsolutnu pravičnost.

Povrijedi li koga ili netko njega, trajno je zapamćena nepravda koju mora razriješiti ili objasniti uzroke zašto je do toga došlo da bi razriješio konflikt koji je nastao. Otud Škorpionima pripisuju zavjetnu korektnost ako ste prema njima korektni ili zlopamćenje ako je nastala bilo kakva nepravičnost. Takvi su i prema sebi. Preziru lakoću, pa obično biraju teži put.

U slučaju da ne rješava promptno probleme, može skupiti previše rezerviranosti prema ljudima i ponašati se odbojno, cinično i zajedljivo, buntovnički i autodestruktivno, osobito ako je osoba više pasivna. Iznimna intuicija, erotičnost i seksipil ovog znaka često stvara karizmatične ličnosti, ali samo ako je nesputana unutrašnjost i ako ne suzdržava ili ne prikriva svoje želje ili planove – ako ih prizna sebi. Škorpion je gospodar nagona i jakih emocija, pa može pokazivati i neke elemente manipulacije i autoritarnosti.

Damir Jovetić

Offline sansa stark

• Novi Astronaut
  • *
  • Novi Astronaut
Odg: Škorpija
« Odgovori #1 u: Prosinac 20, 2012, 17:23:50 poslijepodne »
Škorpion sam u podznaku, pa se osjećam prozvanom neke stvari prokomentirat ;)
Što mogu reći iz vlastitog iskustva jest da se zanimam za razno razne tajnovite i mistične stvari, i to me je oduvijek pratilo. Nisam osvetoljubiva, ali pamtim :D
Posebno mi je interesantno ovaj navod za biranje lakšeg i težeg puta i moram reći da ja uvijek biram teži put  8) ne zato što u potpunosti prezirem lakoću, ali gotovo uvijek se dogodi da ja jednostavno stvari ne vidim na lakši način.
Čini mi se da nije ovdje spomenuto, ali i ja, kao i mnogi Škorpioni naginjem fatalizmu i viđenju svijeta crno-bijelo. Dok sam bila mlađa, to je bilo poprilično izraženo.
I da, kad se desi neki konflikt ili nešto, u većini slučajeva želim ga raščistiti i raščlaniti na razloge koji su uopće doveli do toga. Želim shvatiti motive i um druge osobe.

Offline Saša

• Global Moderator
  • Astronaut Heroj
    • Astro Forum
« Odgovori #2 u: Prosinac 22, 2012, 16:08:05 poslijepodne »
Škorpion sam u podznaku, pa se osjećam prozvanom neke stvari prokomentirat ;)
Što mogu reći iz vlastitog iskustva jest da se zanimam za razno razne tajnovite i mistične stvari, i to me je oduvijek pratilo. Nisam osvetoljubiva, ali pamtim :D
Posebno mi je interesantno ovaj navod za biranje lakšeg i težeg puta i moram reći da ja uvijek biram teži put  8) ne zato što u potpunosti prezirem lakoću, ali gotovo uvijek se dogodi da ja jednostavno stvari ne vidim na lakši način.
Čini mi se da nije ovdje spomenuto, ali i ja, kao i mnogi Škorpioni naginjem fatalizmu i viđenju svijeta crno-bijelo. Dok sam bila mlađa, to je bilo poprilično izraženo.
I da, kad se desi neki konflikt ili nešto, u većini slučajeva želim ga raščistiti i raščlaniti na razloge koji su uopće doveli do toga. Želim shvatiti motive i um druge osobe.

Zato i jest otvoren topik škorpija ( i svi ostali )  da se komentira, naravno...   ;)

Rekao bih da su novinski članci o horoskopskim znacima, koliko su s jedne strane mogli popularizirali samu astrologiju s druge strane su i nanjeli štetu... u smislu da se često kod osoba koje se nisu susretale previše sa astrologijom, ostalo zaspamćeno da je So znak najbitniji, što nije točno, je osoba dobiva i one karakteristike znakova gdje se nađe Asc. i gdje se nađe Mo ... također i one osobine znaka gdje se nađe stelij, naravno ukoliko isti stelij postoji u karti...

Dakle većina ljudi je kombinacija više znakova i otuda i naravno razlike i zbog toga je svaka osoba unikatna jer svaka ima neki svoj poseban mix raznih kombinacija astroloških znakova... dok se ovi opisi odnose samo na one osobe koje imaju pretežito naglašene upravo te znakove...

To je razlog zbog čega se ti kao sco. u podznaku nemožeš u potpunosti naći u takvom opisu, jer su i drugi znakovi dio tvoje osnovne strukture, od kojih si "pokupila" nešto drugo...

Offline sansa stark

• Novi Astronaut
  • *
  • Novi Astronaut
« Odgovori #3 u: Prosinac 23, 2012, 17:18:15 poslijepodne »
Naravno, svjesna sam ja da ono što mi vidimo na nekoj osobi, samo je skup karakteristika koje nipošto ne uključuju samo Sunčev znak. Samo sam komentirala ono po čemu se ja osjećam Škorpionom ;)
A kada već govorimo o tome, mislim da sam ja najsličnija Škorpionu ne po tome što često vidim svijet crno-bijelo ili na temelju nekih drugih karakteristika koje sam navela, jer ipak tu zna uskočiti i Vaga pa nekada vidim mnogo više strana nego što bi to htjela. Ono zbog čega se ja osjećam kao Škorpion je to što imam jake emocije, u smislu da se znam vrlo čvrsto vezati za nekoga. A to kada dođe do emotivnih situacija zna plašiti. Ili sam se ja samo susretala s muškarcima koji se plaše snažnih emocija :D Ponekad imam dojam da nitko ne može izdržati onoliko emocija koje sam ja u stanju pružiti/zahtijevati/pokazati  ;D
Ono što mi je nova informacija jest da i stelij utječe na ono kako nas ljudi percipiraju i na našu osobnost.
« Zadnja izmjena: Prosinac 23, 2012, 17:20:09 poslijepodne od lady vintage »