Autor Tema: Kada i zašto metode predikcije ne "šljakaju" ??  (Posjeta: 5301 vremena)

Offline Saša

• Global Moderator
  • Astronaut Heroj
    • Astro Forum
Kada i zašto metode predikcije ne "šljakaju" ??
« u: Studeni 06, 2012, 18:53:54 poslijepodne »
 Kada i zašto metode predikcije ne "šljakaju" ??

1.   Netočan sat rođenja
Ukoliko nismo provjerili  točnost sata kroz dosadašnja zbivanja, nema šanse za točnu predikciju, jer točne pozicije kućea i točni položaji planeta po kućama su osnovni preduvjet točnoj prognozi
2.    Previd 1
               Jednostavno se previdi neki od aspekata u bilo kojoj tehnici prognostike, bilo tranzit solar ili nešto treće
3.   Očekivanja ( ukoliko se radi o tome da si sami gledamo horoskop)
               Ovdje se radi o tome da se očekuje nešto što smo samo umislili a nema realne osnove
4.   Pravila , striktna značenja kuća , striktna značenja planeta
               Nepridržavanje pravila donosi naravno krivu prognozu a samim time do razloga  „zašto metode               predikcija ne šljakaju“
                Radi ovog razloga često predikcije „ rade i previše“ jer na kraju ispada da svaki planet i kuća ima neograničen broj značenja, pa se svašta pripisuje svačemu.
5.   Greška u interpretaciji
Ovdje se radi o greški radi neprovjeravanja prethodne reakcije na neki tranzit. U principu tu se radi o pretpostavki koja se treba tek provjeriti prije nego li postane konačna prognoza
6.    Previd 2
U  ovom slučaju previd je usko vezan za problem interpretacije, odnosno problem provjere prethodne reakcije, gdje se dešava da se previdi prethodna reakcija i ne napravi prava provjera
Naprimjer : ako se traži prethodna reakcija na tranzit Sa moguće da je ta reakcija bila i do nekoliko mjeseci nakon aspekta te samim time nismo našli odgovarajuću reakciju za potvrdu nekog budućeg aspekta...
7.   Karakter osobe
         Odnosno procjena karaktera osobe uvelike će olakšati procjewnu reakcije. Znači ovdje gledamo osnovnu strukturu koju čine : So znak, Mo znak, Asc, i stelij ukoliko postoji
8.   Hijerarhija planeta
Ovo također spada u pravila no ovo bih istaknuo posebno. Radi se o hijerarhiji po važnosti planeta unutar natala  , s jedne strane i hijerarhiji planeta koji tranzitiraju s druge strane.  Osnovno je da važnija planeta unutar natala nosi i važnija zbivanja, dok što se tiče tranzitirajućih planeta  vrijedi pravilo što sporiji tim jači, što brži tim slabiji
Znači važne natalne planete  So , Mo , njihovi dispozitori, dispozitor Asc, planet na asc, i planet s najviše aspekata ( važniji i od dispozitora ukoliko ima malo nebitnih aspekata)
9.   Hijerarhija aspekata
Potrebno je držati se osnovnih aspekata: 120, 90, 0, 180... ostalo je sporedno za samo zbivanje
Kod Sa je naglasak na 0, 90, 180, dok Ju više „voli“  120, no i to ovisi o karakteru osobe
10.   Doživljaj i događaj
Ovo su dvije potpuno različite stvari, i za razumijevanje prognostike je na prvom mjestu. Horoskop osnovno prikazuje naše doživljaje (  kako se osjećamo, kakve emocije imamo- postoji li ijedna tehnika osim astrologije koja može to „vidjeti“?) ,  a ne događaje. To je osnova.
Astrolog na osnovu  doživljaja pokušava prognozirati događaj, što je u krajnjoj liniji i „nepotrebno“ jer  praksa često pokaže i dokaže da je sami život često maštovitiji od samog astrologa.

Offline boki

• Novi Astronaut
  • *
  • Novi Astronaut
Odg: Kada i zašto metode predikcije ne "šljakaju" ??
« Odgovori #1 u: Studeni 14, 2012, 18:51:37 poslijepodne »
Nulta tj. polazna: Zato što osoba ne živi svoj horoskop.  ;)

Živ bio druže neka ti je sa srećom početak foruma! Hvala sto si me pozvao, samo nisam siguran koliko cu imati vremena dolaziti. Pozdrav

Offline Saša

• Global Moderator
  • Astronaut Heroj
    • Astro Forum
« Odgovori #2 u: Studeni 14, 2012, 21:09:51 poslijepodne »
Nulta tj. polazna: Zato što osoba ne živi svoj horoskop.  ;)

Živ bio druže neka ti je sa srećom početak foruma! Hvala sto si me pozvao, samo nisam siguran koliko cu imati vremena dolaziti. Pozdrav

Živio ti meni...

Točno je to što kažeš , ali na ovim našim prostorima upitno je koliko ljudi reagira na taj način... vjerojatno vrlo malo... tako da skoro pa možemo zanemariti   ;D

Offline boki

• Novi Astronaut
  • *
  • Novi Astronaut
« Odgovori #3 u: Studeni 14, 2012, 22:25:45 poslijepodne »
Naši prostori su svuda u 21 vijeku. Mislio sam na bilo kuda...kiki svuda.  8)
Recimo, JU u Le u 4 kući a osoba je podstanar zato što je to predak koji je eventualno imao nešto a osoba danas ne može imati toliko sjajno i bajno pa dzaba tranzitni JU kroz Lava ili ma gdje, osoba podstanar (čisto primjer ne gledamo poziciju MO, ni aspekte ni nista mada mozemo i to, nije problem). Zašto? Prosto nije izašla nikada u susret tom aspektu. Moramo osobu tjerati na silu ka tome, a i ako je tjeramo biće teško nema dvorca niti princeze iz 18 vijeka odakle potiče. Već ako malo izadje u susret jupiterijanski, znanjem, putovanjem, cim vec što sve jeste JU, onda možda postane glavni menadzer aukcijske kuće tralala baba lan i cega vec ne, i tek tada bude imala novca kupiti sebi stan! Nema plavu krv ali ima znanje o plavoj krvi kako prodati im nesto sto vole jer to osjeca...Itd...Dakle, predikcija ce redovno omanuti ako osoba nema svijest o tom aspektu, poziciji ili cemu vec u smislu potentnosti aspekta...A da ce nesto dobiti i na ovaj tarnzit JU u Le u 4, vjerovatno hoce, pozlaceni escajg na svadbi u naslijedje i sl...U tom smislu radi, ali podstanar ce biti vjecni ako ne bude svjesna kako do stana doci. Ovo je naravno sve za pojedinca, a ne da 60% ljudi jesu podstanari koji imaju JU u Le u 4, ili imaju svoju nekretninu ali niti im je u centru grada, niti blizu trga, niti u Rimu no u Mrdusi Donjoj gdje pozoriste sa Hamletom dolazi recimo....
E tu je slobodna volja sta ce ko izabrati od toga, odnosno sta ce zivjeti kojom potencijom pa da bi mu predikcija radila. A covjek obicno malo cini u svom zivotu ali u predikciji mnogo zeli, sve k iz snova, odnosno realno jer mu je predak ostavio davno prije 300 godina slicno a on ne mora to nikada aktivirati. Odnosno svaka predikcija radi samo sto je covjek ne vidi, predak istog ubi se iz te neke dimenzije dosapnuti covjeku sjeti se, kreni, podji...Ali nikako da cuje taj neko...

Tako se moze i o aspektima prosjeka, nekog Mjeseca u Devici, ili Saturna u 90 Jupiter 90 Sunce a osoba nije amoralna a ima novac i ide joj od ruke da ga stvori jer ima nesvjstan strah od gladi pa skuplja, ne rasipa, oprezna je i nijedan los aspekt je nece strefiti naopako jer misli, osluskuje, nada se zlu, predosjeca ga...I nista se ne desi i ne smijemo reci toj osobi ne ulazi u nekretninu nego bas tada kupuj pod hitno na tudje lose ti imas uspjeh....Dakle trebalo bi definisati sta covjek zivi, sta ne, sta hoce da razvija, sta nece...Dzaba JU u Bangladesu najbolji, osoba ce umrijeti od gladi ako zaboravi na nadnicenje savojim Marsom...

Joj raspisah se, prastaj, cisto da bi bilo razumljivo. Pozdrav

Offline Saša

• Global Moderator
  • Astronaut Heroj
    • Astro Forum
« Odgovori #4 u: Studeni 15, 2012, 01:33:58 prijepodne »
Ma znaš da sam skoro i zaboravio tvoj stil ( ako je to uopće moguće zaboraviti ) izvlačenja slika iz jedne natalne pozicije.. :) :)

A što ga briga i da je postanar ako stan / kuća dovoljno veliki  u centru grada :)  :)

Naravno, slažem se da definiranje onog što čovjek živi je zapravo najbitnije, no upravo je tu kvaka što tko zna iz kojeg razloga od same mladosti svaki čovjek reagira na sasvim svoj način, a naravno sve unutar opisa samog aspekta, kao što si i sam naveo
" no u Mrdusi Donjoj gdje pozoriste sa Hamletom dolazi recimo...."   ;D ;D

Offline Totto

• Novi Astronaut
  • *
  • Novi Astronaut
« Odgovori #5 u: Studeni 15, 2012, 22:10:21 poslijepodne »
Dobra večer, dečki  :)

Malo sam zalutala na astrologiju za napredne, daleko sam od naprednog (otkada sam rodila mi se čini da sam daleko i od astrologije za početnike) ali tema mi baš leži.

Osvrnula bi se na prvu točku Sašinog posta, a to je netočan sat rođenja. Ide to i do netočne minute rođenja. Meni su te minute ključne za ASC, položaje kuća (neke su na samom početku/kraju znaka) i planete po tim kućama. Zato sam dečka instruirala da u rađaoni mora imati točno vrijeme na ručnom satu i pogledati kad nam je kćer rođna, eto, svi očevi gledaju dijete kad se rodi, a moj je dragi gledao u sat  :D .

Pitanje - kako provjeravate točnost sata i minute rođenja? Postoje li neki recimo univerzalni obrasci za svaku natalnu kartu u smislu ključnih aspekata, planeta i sl od kojih krećete? Ili svaki natal traži drugačiji pristup?

...

I kud je boki zapeo za Ju u Le u 4 kući :D Kao da mi je virio u natalku. A ja se napokon skućila prije koji mjesec, nije centar, nije ni vila, nije ni moje, a opet nisam podstanar, haha.

...

"praksa često pokaže i dokaže da je sami život često maštovitiji od samog astrologa" -jako lijepo rečeno

Offline boki

• Novi Astronaut
  • *
  • Novi Astronaut
« Odgovori #6 u: Studeni 16, 2012, 05:55:59 prijepodne »
Ma znaš da sam skoro i zaboravio tvoj stil ( ako je to uopće moguće zaboraviti ) izvlačenja slika iz jedne natalne pozicije.. :) :)

E moj Saša đe je sada ljubav naša, reci Saša  :D
Ja nisam zaboravio par njih medju kojima si i ti, uostalom zato sam ti i svratio na forum, jer si u onoj pravoj školskoj astrologiji koja je najpribližnija Duporu time i meni kada je u pitanju suva astrologija bez mnogo petljancije svega i svačega. A to što ja razvijam slike u beskraj jeste da ih definišem psihološki šta može a šta ne, a negdje i tek da mi ne bude dosadno jer život nudi isto kroz tudje potrošene puteve, kao i da ljudima ponudim Nadu jer je ne bih vidio da nema beskrajne astrosimbolike. A i da svakom čovjeku dam neponovljivost jer je valjda svaki čovjek nepodraživa i originalna Ličnost koju ne može ni taj neoliberalizam kroz globalno uniformisati i baciti na koljena iako je ogromna većina ubijena time u pojam pa se reklo bi se zamalo isto i ljubi i uzdiše i plače a i rijetko kad raduje, kako joj već neko servira kroz Dnevnik Bridzit Dzons ili pak 50 nijansi ne znam već koje farbe jer sam daltonista obnevidio da bih slijedio toliko ljudske slabosti kroz bestidne nagone...dok ne udjem u astrosimboliku, e tu mi postaju svi originalni, dostojni života jer su Ličnosti, a ne tamo neke tvorevine sa kilo Marsa, 3 kubika Venere, 6dl Jupitera i možda napravimo Španski vjetar sve sa krckavim filom koji je Pikaso mogao komotno upotrijebiti na Gernici da je bio još malo inventivniji pošto se možda nije našla nijedna zgodna ženska tog dana a koja bi mu bila zvijezda vodilja svojom novotarijom od Ličnosti, no ko bi to znao već ...  :)

Citat:
no upravo je tu kvaka što tko zna iz kojeg razloga od same mladosti svaki čovjek reagira na sasvim svoj način, a naravno sve unutar opisa samog aspekta, 

Život je beskraj sa po kojom zvijezdom koja ga stidljivo prati trajnošću dužom od svega postojećeg, sve dok se ne ugasi a život i dalje nastavi ka besputnom i nesagledivom dalje i dalje sve dok se ne rodi neka druga zvijezda kao najtrajnije nama vidljivo, kao Božja glasnica a mi neki zgubidani i zaludnici trčeći za sjajem njihovim pokušavamo kao za svicima u tami mrkloj odrediti tek jedan, možda 2 koraka dok ne sine druga, pa opet mrak, pa treća...

I tako, mi ne znamo ništa o životu sem da ga katkad živimo hrabro ili još češće isprepadani svime, pa otud ta neka vještina koja se zove astrologija koja nam ponekad osvijetli taj mrak užasni prepun strahova koji vrebaju a mi ćemo vidjeti koliko smo već sposobni napraviti svijetla u nama i odatle blještavo već spoznati ponešto...da recimo djevojka voli se ljubiti krišom ako ima Veneru u Djevi pa i kada postane raspusnija kasnije to neće značiti da je zanegirala astrologiju nego da je možda izgubila svoje prve neponovljive trenutke kao Ličnost i postala ko i svi drugi nošeni vatrom nagona...A mi ćemo baš zbog našeg znanja poštujući njen život kao dar insistirati na njenom pokajanju pa smo slični ispovjedniku koji joj potvrdjuje ono što je najljepse u njoj, ono najdragocjenije, život spokojan i tih čime će privući neko momče jače nego kroz svu akciju radeći na sebi do iznemoglosti kroz obrazovanje, ili kupujući u Zari na djecijem odjeljenju garderobu sa svojih 165cm da bi bila mladja i zamalo sladja, svirajući klavir i usvajajući treći jezik, a prosto dovoljno bi bilo da bude poslušna i spozna da joj je jedina želja da joj taj neki muški pokaže gdje joj je mjesto ali ne Marsom balkanskim no dobrotom. Da, da svako žensko izmedju ostalog nevažnog želi isključivo muškog koji će joj pokazati dje je njeno mjesto...u kome nema straha i mraka i dje ljubav može približno dugo trajati...eto skoro ko odsjaj zvijezde sa nekog vala uštapa u ponoć. I kako god odnekud pomenuta ta Venera u Djevi već živjela, ona bi trebala biti baš onaka kako je astrologija vidi, jer astrologija treba da se miješa kroz dobro kada se ionako miješa u tudji život, treba da ga popravi a ne da predvidi tek radi predvidjanja jer to ce doci i bez astrologa pa kakve koristi ma koliko bilo dobro u toj nekoj buducnosti d aje astrolog govori danas? Nikakve, ako ne pokaze veću radost odakle može stići jer život može uvijek biti bolji a i lošiji i da i onda kada se nešto desilo nije moralo biti tako u intenzitetu no je uvijek ali uvijek moglo biti jače ili slabije a to je već razlika iako liči d aje put isti... jer sve drugačije je tragično mrtvilo sa nekim lažnim sjajem, a ja tragično neću da nudim iako mogu da opomenem da će se desiti. Jer i demon je astrolog, a ja pokušavam biti neki malčice bolji tip...ako ništa poželjniji nekoj ženskoj od klijenta kao savjetnik koji razumije njene male i velike potrebe koje imaju svoju promjenljivost ako se radi na njima.  8)

Totto:
Citat:
Pitanje - kako provjeravate točnost sata i minute rođenja? Postoje li neki recimo univerzalni obrasci za svaku natalnu kartu u smislu ključnih aspekata, planeta i sl od kojih krećete? Ili svaki natal traži drugačiji pristup?

Dobro jutro Totto, drago mi je da si se skućila.  8)

Ne provjeravam toliko tacnost minuta jer često ljudi sa najtačnijom stotinkom rodjenja, kao što gore rekoh, ne žive svoj život pa ni život natala u smislu jačine koliko je tamo dato. Svejedno je, pa ako neko nema hrabrog Marsa, to da li mu je Jupiter pao u 1 ili 2 polje ako je na nekoj granici medju njima, ostaće prosječan sa potencijom tog Jupitera recimo, pošto mu je recimo vrijeme danasnje govorilo nema koristi od znanja od obrazovanja idi ka nečemu drugom, a da bi stekao lovu koju nudi mu nekada taj Jupiter kroz to drugo onda sigurno mora još češće da izgubi obraz a obraz se gubi rušeći savjest i mir kroz suludo i haoticno udarajući šamar i genu čestitom i vaspitanju nedovoljnom, mora takav postati ološ a kada je ološio svejedno je da li je Jupiter uopšte u karti a kamoli u prvom ili drugom polju. Prvo gledaš je li u čovjeku ima ljudskosti a takodje i ono drugo, gledaš mu rane, gledaš mu je li razapet pa što više vidiš ožiljaka koji nisu nanešeni njegovom krivicom poštuješ ga ko brata i slobodno štelujes Jupitera rihtajući ga lijevo desno jer će ga Bog blagosloviti i prespojiti mu orbis koji nijedna astrologija ne poznaje... pa tek onda pipneš Saturna malo, pa onda opet Jupitera ili šta ti već padne na pamet i provjeriš to pa ako ti neko kaže da je tek sada kada je najgore sa parama kupio sa JU u 4 polju stan, a nema balagonaklonu tetku u Kaliforniji koja je proglasila bankrops i poslala malo crkvice i na ovu bandu, e onda kažeš svaka čast majstore žestoko si propatio u životu po tom pitanju kada nisi iskoristio šanse veliki ekspanzije nekretnina 2006-2008 godine, pa ili si izuzetan maler ili si rijetko pošten čovjek da onda kada malo ko kupuje i prodaje ti baš sada uspjevaš napraviti sobicu više, umalo ne rekoh Dom, pa da'l JU došao iz 7 polja ili 8og znaćemo da je balgosloveno.  :)

Offline Saša

• Global Moderator
  • Astronaut Heroj
    • Astro Forum
« Odgovori #7 u: Studeni 16, 2012, 21:16:52 poslijepodne »

E moj Saša đe je sada ljubav naša, reci Saša  :D
Ja nisam zaboravio par njih medju kojima si i ti, uostalom zato sam ti i svratio na forum, jer si u onoj pravoj školskoj astrologiji koja je najpribližnija Duporu time i meni kada je u pitanju suva astrologija bez mnogo petljancije svega i svačega. A to što ja razvijam slike u beskraj jeste da ih definišem psihološki šta može a šta ne, a negdje i tek da mi ne bude dosadno jer život nudi isto kroz tudje potrošene puteve, kao i da ljudima ponudim Nadu jer je ne bih vidio da nema beskrajne astrosimbolike. A i da svakom čovjeku dam neponovljivost jer je valjda svaki čovjek nepodraživa i originalna Ličnost koju ne može ni taj neoliberalizam kroz globalno uniformisati i baciti na koljena iako je ogromna većina ubijena time u pojam pa se reklo bi se zamalo isto i ljubi i uzdiše i plače a i rijetko kad raduje, kako joj već neko servira kroz Dnevnik Bridzit Dzons ili pak 50 nijansi ne znam već koje farbe jer sam daltonista obnevidio da bih slijedio toliko ljudske slabosti kroz bestidne nagone...dok ne udjem u astrosimboliku, e tu mi postaju svi originalni, dostojni života jer su Ličnosti, a ne tamo neke tvorevine sa kilo Marsa, 3 kubika Venere, 6dl Jupitera i možda napravimo Španski vjetar sve sa krckavim filom koji je Pikaso mogao komotno upotrijebiti na Gernici da je bio još malo inventivniji pošto se možda nije našla nijedna zgodna ženska tog dana a koja bi mu bila zvijezda vodilja svojom novotarijom od Ličnosti, no ko bi to znao već ...  :)

Ma ne , apsolutno nisam ja zaboravio na tebe... rekoh za tvoj stil pisanja jer dugo vremena nisam čitao nešto tvoje... još od astro arta..

I hvala na komplimentu...  :D

Da zaista se dodatno previše kompicira tako jednostavna i tako komplicirana, kao i život sami, astrologija... ali rekao bih to je potreba onih koji nisu u stanju objasniti niti život niti zbivanja sa ovih 10 planeta pa im trebaju razno razne marginalije i tek onda se nevidi , odnosno nemože prepoznati sama bit problema...

Citat:
I tako, mi ne znamo ništa o životu sem da ga katkad živimo hrabro ili još češće isprepadani svime, pa otud ta neka vještina koja se zove astrologija koja nam ponekad osvijetli taj mrak užasni prepun strahova koji vrebaju a mi ćemo vidjeti koliko smo već sposobni napraviti svijetla u nama i odatle blještavo već spoznati ponešto...

Upravo to... samo nebih rekao vještina, prije način promišljanja o životu, jer astrologija i predstavlja sami život...

Citat:
jer astrologija treba da se miješa kroz dobro kada se ionako miješa u tudji život, treba da ga popravi a ne da predvidi tek radi predvidjanja jer to ce doci i bez astrologa pa kakve koristi ma koliko bilo dobro u toj nekoj buducnosti d aje astrolog govori danas? Nikakve, ako ne pokaze veću radost odakle može stići jer život može uvijek biti bolji a i lošiji i da i onda kada se nešto desilo nije moralo biti tako u intenzitetu no je uvijek ali uvijek moglo biti jače ili slabije a to je već razlika iako liči d aje put isti... jer sve drugačije je tragično mrtvilo sa nekim lažnim sjajem, a ja tragično neću da nudim iako mogu da opomenem da će se desiti. Jer i demon je astrolog, a ja pokušavam biti neki malčice bolji tip...ako ništa poželjniji nekoj ženskoj od klijenta kao savjetnik koji razumije njene male i velike potrebe koje imaju svoju promjenljivost ako se radi na njima.  8)

Naizgled ovdje je razlika u pristupu astrologiji, ali kad bi išli u suštinu vjerujem da bi se više složili nego razišli...

Reako bih to ovako...
Pokazati kakve mogućnosti se mogu otvoriti i sa kakvim posljedicama,  a svak nek bira po svom izboru i vlastitoj pameti... 8)

Offline Saša

• Global Moderator
  • Astronaut Heroj
    • Astro Forum
« Odgovori #8 u: Studeni 16, 2012, 21:21:24 poslijepodne »
Dobra večer, dečki  :)

Malo sam zalutala na astrologiju za napredne, daleko sam od naprednog (otkada sam rodila mi se čini da sam daleko i od astrologije za početnike) ali tema mi baš leži.

Osvrnula bi se na prvu točku Sašinog posta, a to je netočan sat rođenja. Ide to i do netočne minute rođenja. Meni su te minute ključne za ASC, položaje kuća (neke su na samom početku/kraju znaka) i planete po tim kućama. Zato sam dečka instruirala da u rađaoni mora imati točno vrijeme na ručnom satu i pogledati kad nam je kćer rođna, eto, svi očevi gledaju dijete kad se rodi, a moj je dragi gledao u sat  :D .

...

I kud je boki zapeo za Ju u Le u 4 kući :D Kao da mi je virio u natalku. A ja se napokon skućila prije koji mjesec, nije centar, nije ni vila, nije ni moje, a opet nisam podstanar, haha.

...

"praksa često pokaže i dokaže da je sami život često maštovitiji od samog astrologa" -jako lijepo rečeno

Svakako provjeravam točnost jer se i tako vraćam kroz prošlost osobe i provjeravam reakcije u nekom trenutku života ... i zbog provjere horoskopa i zbog eventualne prognoze vezane za neko područje...

Iznimno je važna točnost horoskopa za mene ali ne u smislu da li je neki planet malo više ovdje ili ondje već isključivo zbog položaja kuća jer je to od iznimne važnosti za predviđanje zbivanja jer u protivnom možemo znati datum promjene nečega ali nećemo znati da li je to vezano uz posao ili kuću ili prihode ili ljubav...
« Zadnja izmjena: Studeni 16, 2012, 22:00:55 poslijepodne od Saša »

Offline boki

• Novi Astronaut
  • *
  • Novi Astronaut
« Odgovori #9 u: Studeni 16, 2012, 23:35:01 poslijepodne »

Upravo to... samo nebih rekao vještina, prije način promišljanja o životu, jer astrologija i predstavlja sami život...

Naravno da znam, čuš znam, apsolutno sam siguran da me nisi zaboravio šta ti pada na pamet a i bar u naredna 3 života sjećaćemo se jedan drugog, no je nejasnoća u čitanju bila hahaha.

A ovo vještina, život ili kako god je tek razlika u rečnicima koje koristimo, odnosno koliko želimo da oživljivamo ili damo vrijednost astrologiji. Za mene je vještina spekulativnog koja crpi život iz arhetipa sublimiranih u simbol a koji može oživiljeti u rukama majstora jače no i život nečiji neprimjetni, nije da nije, a na kraju i svejedno je. Pitanje je samo koliko vjeruješ u tako nešto ili ne. S tom razlikom da kada čovjek udje u perfektno koliko mu je već dato vrijeme više ne postoji, astrologija prestaje da važi u onom smislu kako je važila ranije iako naravno i dalje postoji i vrijeme i astrologija već kao potrošeni aspekt odnosno zaokruženi smisao koji je nekada pokretao svijetove sada živi svoj puni život na primjereniji način, oženjen si, imaš posao, kola, kuću ili šta ti treba već, pa iako imaš nekada stres jači, sredjeniji si, neprimjetniji si bar ovim prvim 7 planeta, i nema toliko šta da se gleda sem u konačnost, dijelo, i tamo neku smrt, pronašao si se dakle.
Šta astrolog ima da priča jednom Mesiju kada je u pitanju njegovo fudbalsko umijeće izmedju njegove recimo 19 i 23 godine kad se on rodio da nam pokaže magiju koja se ne može objasniti, iako nekom tamo Obami bi mogao i trebao, naravno? Prvi maltene pušta kišu ima takav dar da ga i ne interesuje kada će osvojiti Ligu šampiona jer zna da je osvojio kada je prvi put izašao na teren jer teren postoji upravo zbog njega i njemu sličnih, dok ovom drugom, e ovom drugom neko će zeleni tepih povući ispod nogu, tome ne pomaže ni 20 dobrih astrologa jer ima na ledjima probleme cijelog svijeta. Možebiti da je taj Mesi samo jedan na svijetu, ali ja sam siguran da je svako na svom polju u nkoj minijaturi nepnovljivo čudo koje ne treba da zna šta će sutra biti već da ćuti i živi i ne pita za predikcije nikoga. 

Citat:
Naizgled ovdje je razlika u pristupu astrologiji, ali kad bi išli u suštinu vjerujem da bi se više složili nego razišli...

Reako bih to ovako...
Pokazati kakve mogućnosti se mogu otvoriti i sa kakvim posljedicama,  a svak nek bira po svom izboru i vlastitoj pameti... 8)

Ma ti i ja se slažemo više nego što je i potrebno sem za dosadnu diskusiju,  :) no ja volim da malo ga zapetljam neprestano pitajući sebe pa onda ne izdržim poslije par godina pa smaram prve oko sebe jer mi dosadno sam sa sobom evo 21 godinu u astrologiji sa nekih valjda 10 hiljada pogledanih ćoroskopa i tako, šta ćeš svaki veliki pisac ima ili sizofreniju ili maniju gonjenja a svaki osrednji astrolog valjda i jedno i drugo... ;)

Iako odranije znam da ti to ne voliš toliko mislit, pricati o tome, ali se iznenadih ozbiljnim temama koje si u ovoj rubrici zapoceo pa se zato povratih a nisam mislio uopste ni ulaziti na forum dublje a kamoli se registrovati.... da, praktično ti voliš ko i svaki astrolog naravno, ali sta da radimo kada zivot je igra sjeniki, nadanja, snova sa po kojim žuljem na rukama da ne kažem dje još pa moramo premise i odatle povlačiti, pravo iz tajne.  :)

No ovo gore što reče -pokazati čovjeku mogućnosti sa posledicama-, da naravno, ali kada te pitaju one brzalice dolje na forumu kada ću se udati, upisati, ispisati, otići, pobjeći, nemaš vremena objasniti im koliko toliko zasto je to tako, iako zasto je to tako naravno niko ne zna, ali covjeka ce bas to najvise progoniti i opet ce zadovoljavajuce grijesiti jer nije naucio zbog cega mu se nesto desilo ranije i na sta ga to opominje? Htjedoh reci, cuvaj mi se, ludnica je sa ljudima raditi brzopotezno, iako vidim da si navikao. Živio!

Offline Saša

• Global Moderator
  • Astronaut Heroj
    • Astro Forum
« Odgovori #10 u: Studeni 18, 2012, 20:58:49 poslijepodne »

Naravno da znam, čuš znam, apsolutno sam siguran da me nisi zaboravio šta ti pada na pamet a i bar u naredna 3 života sjećaćemo se jedan drugog, no je nejasnoća u čitanju bila hahaha.

A ovo vještina, život ili kako god je tek razlika u rečnicima koje koristimo, odnosno koliko želimo da oživljivamo ili damo vrijednost astrologiji. Za mene je vještina spekulativnog koja crpi život iz arhetipa sublimiranih u simbol a koji može oživiljeti u rukama majstora jače no i život nečiji neprimjetni, nije da nije, a na kraju i svejedno je. Pitanje je samo koliko vjeruješ u tako nešto ili ne. S tom razlikom da kada čovjek udje u perfektno koliko mu je već dato vrijeme više ne postoji, astrologija prestaje da važi u onom smislu kako je važila ranije iako naravno i dalje postoji i vrijeme i astrologija već kao potrošeni aspekt odnosno zaokruženi smisao koji je nekada pokretao svijetove sada živi svoj puni život na primjereniji način, oženjen si, imaš posao, kola, kuću ili šta ti treba već, pa iako imaš nekada stres jači, sredjeniji si, neprimjetniji si bar ovim prvim 7 planeta, i nema toliko šta da se gleda sem u konačnost, dijelo, i tamo neku smrt, pronašao si se dakle.
Šta astrolog ima da priča jednom Mesiju kada je u pitanju njegovo fudbalsko umijeće izmedju njegove recimo 19 i 23 godine kad se on rodio da nam pokaže magiju koja se ne može objasniti, iako nekom tamo Obami bi mogao i trebao, naravno? Prvi maltene pušta kišu ima takav dar da ga i ne interesuje kada će osvojiti Ligu šampiona jer zna da je osvojio kada je prvi put izašao na teren jer teren postoji upravo zbog njega i njemu sličnih, dok ovom drugom, e ovom drugom neko će zeleni tepih povući ispod nogu, tome ne pomaže ni 20 dobrih astrologa jer ima na ledjima probleme cijelog svijeta. Možebiti da je taj Mesi samo jedan na svijetu, ali ja sam siguran da je svako na svom polju u nkoj minijaturi nepnovljivo čudo koje ne treba da zna šta će sutra biti već da ćuti i živi i ne pita za predikcije nikoga. 

Citat:

Reako bih to ovako...

Ma ti i ja se slažemo više nego što je i potrebno sem za dosadnu diskusiju,  :) no ja volim da malo ga zapetljam neprestano pitajući sebe pa onda ne izdržim poslije par godina pa smaram prve oko sebe jer mi dosadno sam sa sobom evo 21 godinu u astrologiji sa nekih valjda 10 hiljada pogledanih ćoroskopa i tako, šta ćeš svaki veliki pisac ima ili sizofreniju ili maniju gonjenja a svaki osrednji astrolog valjda i jedno i drugo... ;)

Iako odranije znam da ti to ne voliš toliko mislit, pricati o tome, ali se iznenadih ozbiljnim temama koje si u ovoj rubrici zapoceo pa se zato povratih a nisam mislio uopste ni ulaziti na forum dublje a kamoli se registrovati.... da, praktično ti voliš ko i svaki astrolog naravno, ali sta da radimo kada zivot je igra sjeniki, nadanja, snova sa po kojim žuljem na rukama da ne kažem dje još pa moramo premise i odatle povlačiti, pravo iz tajne.  :)

No ovo gore što reče -pokazati čovjeku mogućnosti sa posledicama-, da naravno, ali kada te pitaju one brzalice dolje na forumu kada ću se udati, upisati, ispisati, otići, pobjeći, nemaš vremena objasniti im koliko toliko zasto je to tako, iako zasto je to tako naravno niko ne zna, ali covjeka ce bas to najvise progoniti i opet ce zadovoljavajuce grijesiti jer nije naucio zbog cega mu se nesto desilo ranije i na sta ga to opominje? Htjedoh reci, cuvaj mi se, ludnica je sa ljudima raditi brzopotezno, iako vidim da si navikao. Živio!

Vidim da voliš da zapetljaš  :D... a vidim i da ti fali asterzin ili astro art  :D

vjerojatno ti fali malo diskusije, ako ništa drugo, a ono da preispitaš samog sebe   :-X

Volim ja razišljati, volim i raspravljati , ali ne tipkajući... to je bio razlog, jer nevolim previše tipkati, nosi vrijeme a koliko nešto napišem čovjek bi izgovorio barem triput više... dakle nije problem ni diskusija ni ozbiljnija tema... naprotiv... radije bih popričao s tobom tri sata na skype nego ovdje što me " tjeraš" da objašnjavam  :-X  8)

Dakle nisu ni ovi odgovori dolje ništa na brzaka ili što su mi rekli na jednom drugom forumu da redam odgovore kao na pokretnoj traci... sve je stvar prakse što više iskustva i znanja to ide sve brže i brže...

Damir je svojevremeno na jednom predavanju rekao otprilike, parafrazirati ću... - sve znate kao i ja samo što ja to radim malo brže-

Tako da sami ja sad "brži" u odnosu na nekog drugog... ništa više...

Ali ta brzina ne znači da ću ovlaš pogledati horoskop i dati loš odgovor... to ne... jer bih u protivnom radio i protiv sebe tako da si ne dozvoljavam taj luksuz  8) jer astrolog je pouzdan onoliko koliko ima preciznih odgovora...

Kao što ti je i dolje jedna članica već napisala, nije forum pogodan medij za kompletne odgovore, i zbog same javnosti i zbog tipkanja i zbog vremena... netrebam ti posebno objašnjavati koliko bi to iziskivalo vremena  ( jednom sam napravio iznimku jer nisu postojale drukčije tehničke mogućnosti i pretipkavanje preko maila je trajalo oko 4 sata )

Dakle glavna namjera koju želim postići jest pokazati kako i koliko se može pouzdati u astrologiju i njene mogućnosti, tako da sam se ovdje na forumu ograničio na to jedno konkretno pitanje koje muči osobu upravo sada, u ovom momentu, a ako vidim da postoji kakav problem na kojeg treba posebno upozoriti , upravo to i učinim... zanemarim pitanje i pojasnim ono što smatram da je puno bitnije za osobu u ovom trenutku ( upravo je takav jedan primjer ispao dolje )

Znači bit je približiti astrologiju širem krugu ljudi... nemoraju to biti samo zaljubljenici u astrologiju ili ljudi koji se bave astrologijom, već i onaj netko sa strane koji škicne...
Znaš i sam kakva je bila ranije situacija sa astrološkim forumima i da praktički Tedijev, ili prvi Miroslavov forum u biti ( skoro ) jedina mjesta bila gdje se nešto normalno moglo pročitati a da nije riječ o, poslužiti ću se tvojim riječima," a ne tamo neke tvorevine sa kilo Marsa, 3 kubika Venere, 6dl Jupitera"

Iz tog a i drugih razloga pokušavam upravo na ovaj način jer će tako možda najprije, kroz vlastiti primjer uvidjeti mogućnosti astrologije iako sama prognoza nije niti krajnji niti jedini cilj astrologije, odnosno nije sama sebi svrha , ali je dobar način za predstavljanje astroloških mogućnosti...

Uostalom niti ne traže svi prognostiku ( iako većinom jest ) pa se pokaže više različitih primjera a samim time i više mogućnosti... ono što često naglašavam je da astrologija prvenstveno prikazuje način na koji doživljavamo svijet oko nas i točno prati naše osjećaje, odnosno kako se osjećamo u nekom momentu... što je potpuna nepoznanica i za bilo koju drugu tehniku i za nauku općenito, također...  8)

Offline boki

• Novi Astronaut
  • *
  • Novi Astronaut
« Odgovori #11 u: Studeni 19, 2012, 09:11:05 prijepodne »
Auuu brate sta ti je sa ovim ogromnim smajlijima, jel se mogu nekako smanjiti, ispadose vazniji od rijeci napisanih jer vizuelno odvlace paznju?

Da, meni je bitno vidjeti dokle je astrologija stigla kod drugih ljudi, dal joj covjek sluzi ili ona njemu, koliko se ko udavio u njoj a koliko ko uspio biti izvan nje i sa mjerom je upraznjavati kao posvećenik, a to sam mogao vidjeti kroz forume najlakse jer ne volim citati gotovo (nesto nisam ni nalazio nikada pa ne vjerujem da postoji i zadnjih godina tako nesto?) jer ne idoh nikada citati druge po netu ako ih ne mogu upitati nesto..a uvijek imam sta...zato sam cini mi se tek jednu Damirovu emisiju slusao negdje ljetos kada si email sa obavjestenjem slao neki, da vidim o cemu prica, i sada ovo nesto zadnje sto je na netu da ce navodno krenuti s proljeca 2013 ili tako nesto zaboravih sta krenuti valjda ekonomski nesto nekakav lik Čačić u pitanju ne znam ko je taj, ma nebitno,... i ok je, pristojno je za slušaoce, ima glas povjerenja, oni voditelji su mu ok nadopunjuju se kako treba, ne mjesaju mu se u posao sto je bitno, i tako vjerovatno iskustvo ucinilo svoje. Ja sam nervozna Vodolija tek sam napravio 80 emisija u kontinuitetu na radiju u Herceg Novom i jos jedno 20 gostovanja po nekim drugim radijima sto je malo ali je meni bilo i previse, crko sam nisam umio malo da se dajem da duze trajem, na moju srecu. A na TV, e tu sam mogao dok sam bio bestidan kao svaki Asc Lav prije 15ak godina, imao najglednaije emisije u CG par mjeseci ali to je bila vise glad za novim tada no neki moj realni uspjeh jelte...Dok ovdje u Beogradu mi je super, par puta na RTS, Pink jednom, radio Politika i dosta nadam se za sva vremena! Pisao za Astrologos do prije godinu dana punih 10 godina, i sada zivim od predjasnjeg, ako me ljudi ne znaju za 20 godina od usta do usta prepricavanjem kroz preporuku, onda nesto nije u redu sa mnom.

Ali vidis temama ovim si me ovdje privukao i odmah lukavo upecao...Ali posto se one izgleda zavrsavaju jer nije toliko niko raspolozen za njih, ti nemas vremena odnosno nisi zbog njih otvorio forum nego za zivi rad sto je i ispravno gdje se ja naravno ne bih mjesao jer je nepristojno, tu zavrsavam svoje iznenadno prisustvo cim odgovorimo na ona tamo opsta pitanja koja sam ti upsut postavio kroz interesovanja srugih ljudi da im nesto kazes o njima.

Offline boki

• Novi Astronaut
  • *
  • Novi Astronaut
« Odgovori #12 u: Studeni 19, 2012, 10:14:46 prijepodne »
Saša:
Citat:
Dakle glavna namjera koju želim postići jest pokazati kako i koliko se može pouzdati u astrologiju i njene mogućnosti, tako da sam se ovdje na forumu ograničio na to jedno konkretno pitanje koje muči osobu upravo sada, u ovom momentu, a ako vidim da postoji kakav problem na kojeg treba posebno upozoriti , upravo to i učinim... zanemarim pitanje i pojasnim ono što smatram da je puno bitnije za osobu u ovom trenutku ( upravo je takav jedan primjer ispao dolje )

E da nemam ja nista protiv jednog pitanja ne znam da li se sjecaš imao sam svojevremeno takva akciju Hiljadu horoskopa za jedan mjesec, na jedno pitanje, koja ludnica mi je bila kroz kuću kad se samo sjetim, dao popust od 90% ogranicio vrijeme na miksimum pola sata, i uradio cak za jedan dan cini mi se 16 horoskopa ali nisam uspio za mjesec dana 1000 vec 331 ili 332 ne sjecam se tacno, jer me umor savladao i od tada vise nikada, krvavi je to posao bio. Nadjoh taj tekst i upravo ga okačih na moju stranicu a kojim sam pozvao bio ljude u Astrologosu da dodju na akciju:
http://www.astrostories.com/2012/11/jedno-pitanje-cijeli-jedan-zivot/#more-263   

Offline ČarobnicaIzOza

• Mlađi Astronaut
  • **
  • Novi Astronaut
« Odgovori #13 u: Siječanj 25, 2017, 18:14:22 poslijepodne »
Mene zanima ova 3. točka, očekivanja. Kako znati za što ima a za što nema realne osnove?

Nisam shvatila odnosi li se to na neki događaj, koji se uopće u našem životu ne može dogoditi. Ili se misli na to da nismo dobro procijenili situaciju i da ta "planetarna kombinacija" nije dovoljna da donese to što očekujemo?

Evo, ako ja pitam kada bih se mogla udati, je li to realno očekivanje, da će se to uopće dogoditi. Na temelju čega se to može procijeniti?

Offline Saša

• Global Moderator
  • Astronaut Heroj
    • Astro Forum
« Odgovori #14 u: Siječanj 28, 2017, 15:34:39 poslijepodne »
Mene zanima ova 3. točka, očekivanja. Kako znati za što ima a za što nema realne osnove?

Nisam shvatila odnosi li se to na neki događaj, koji se uopće u našem životu ne može dogoditi. Ili se misli na to da nismo dobro procijenili situaciju i da ta "planetarna kombinacija" nije dovoljna da donese to što očekujemo?

Evo, ako ja pitam kada bih se mogla udati, je li to realno očekivanje, da će se to uopće dogoditi. Na temelju čega se to može procijeniti?

e sad tu je već nekoliko pitanja...

Realne osnove dijelom pokazuje natal... dakle da bi neka planeta mogla donijeti nešto ona to mora već imati u natalu... dakle misli se praktički na lošu procjenu situacije što neki planet uopće može učiniti, ali i isto tako lošu procjenu što neki tranzit može uopćed donijeti preko nekog natalnog planeta , jer isto tako nije svaki natalni planet jednako važan za nas....

na temelju emocionalnog stanja osobe i eventualno međutočke između vladara 4 i 7 naprimjer...ali u svakom slučaju procjena emocionalne situacije je primarna... ima ju li emocionalne planete kakve blokade ili ne... da li kakvih gadnih aspekata itd...