Autor Tema: Pitanje u vezi profesije  (Posjeta: 18086 vremena)

Offline sansa stark

• Novi Astronaut
  • *
  • Novi Astronaut
Pitanje u vezi profesije
« u: Prosinac 20, 2012, 15:44:55 poslijepodne »
Pozdrav!

Moje pitanje je slijedeće: pisanjem se bavim iz hobija, ali razmišljam o tome da to pretvorim u profesiju. Znam da mi je Merkur loše položen, pa nekako sumnjam u tu odluku.
Dakle, mene zanima ima li u mojoj natalnoj karti ikakvih pokazatelja da bi se mogla spisateljstvom baviti profesionalno? I postoji li šansa da ikada išta izdam?

Hvala :)

http://i45.tinypic.com/xli99k.gif

Offline Saša

• Global Moderator
  • Astronaut Heroj
    • Astro Forum
Odg: Pitanje u vezi profesije
« Odgovori #1 u: Prosinac 20, 2012, 19:32:30 poslijepodne »
Pozdrav!

Moje pitanje je slijedeće: pisanjem se bavim iz hobija, ali razmišljam o tome da to pretvorim u profesiju. Znam da mi je Merkur loše položen, pa nekako sumnjam u tu odluku.
Dakle, mene zanima ima li u mojoj natalnoj karti ikakvih pokazatelja da bi se mogla spisateljstvom baviti profesionalno? I postoji li šansa da ikada išta izdam?

Hvala :)

http://i45.tinypic.com/xli99k.gif

Pisanje? zašto ne? Nisam siguran za profesionalno bavljenje u smislu da živiš samo od toga, jer je veća mogućnost da se baviš sa više poslova koji će donositi novac... ako i ne realiziraš odmah u ranijoj dobi pisanje, ne znači da nećeš kasnije realizirati...

U svakom slučaju nemam apsolutno ništa protiv s astrološke točke gledanja...

Offline sansa stark

• Novi Astronaut
  • *
  • Novi Astronaut
« Odgovori #2 u: Prosinac 20, 2012, 22:26:18 poslijepodne »
Odlično!  :)
Amaterski se bavim astrologijom i brinuli su me ovi T-kvadrati na Merkur. Meni je pitanje karijere i posla kojim ću se baviti izuzetno bitno u životu, i jako mi je stalo do toga da to bude nešto u čemu ću doista i uživati. A, iskreno, problem je u tome što ne znam čemu da se okrenem. Pisanje me zaista usrećuje pa sam pomislila da bih to mogla pretvoriti u svoju profesiju.
Vidjela sam da se u prethodnom postu spominje više poslova. Zna li se možda kakvi bi to poslovi mogli biti? I može li se vidjeti kojom ću ja to profesijom zarađivati za život?
Inače, puno hvala za odgovor na prethodno pitanje :)

Offline Saša

• Global Moderator
  • Astronaut Heroj
    • Astro Forum
« Odgovori #3 u: Prosinac 23, 2012, 14:24:05 poslijepodne »
Odlično!  :)
Amaterski se bavim astrologijom i brinuli su me ovi T-kvadrati na Merkur. Meni je pitanje karijere i posla kojim ću se baviti izuzetno bitno u životu, i jako mi je stalo do toga da to bude nešto u čemu ću doista i uživati. A, iskreno, problem je u tome što ne znam čemu da se okrenem. Pisanje me zaista usrećuje pa sam pomislila da bih to mogla pretvoriti u svoju profesiju.
Vidjela sam da se u prethodnom postu spominje više poslova. Zna li se možda kakvi bi to poslovi mogli biti? I može li se vidjeti kojom ću ja to profesijom zarađivati za život?
Inače, puno hvala za odgovor na prethodno pitanje :)

Tri planete u 2 polju  mogu označavati različite poslove koji će donositi prihode, i ovdje se ne govori expicite o nekoj vrsti posla, već je ovo više blokirano područje, jer ćeš trebati vremena da pronađeš ono što će ti odgovarati ... u tom smislu ovo može značiti ili da ćeš češće od prosjeka mijenjati način zarade , ili ćeš zaradu i karijeru graditi na više različitih izvora zarade...

Što se tipova poslova tiče, odnosno ono što ćeš ti tražiti od poslova jest da je jedno od njih pisanje ili općenito komuniacija, zatim bilo kakva vrsta posla koja odgovara opisu kao neuobičajeno interesantno, inovativno, unikatno i  vrsta posla koja je sama po sebi zahjeva empatiju...

A recimo astrologija koju si pomenula , ispunila bi sva tri "uvjeta"...

U svakom slučaju dobro je isprobavanje reazličitih vrsta poslova , jer ćeš s vremenom lakše naći ono što će ti odgovarati...

Offline sansa stark

• Novi Astronaut
  • *
  • Novi Astronaut
« Odgovori #4 u: Prosinac 23, 2012, 17:00:56 poslijepodne »
Istina je da neprestano tražim nešto što će mi odgovarati, i već svoje doma, a i samu sebe dovodim do ludila jer sam u stalnoj potrazi za nečim. Malo je frustrirajuće, ali eto, tražim i dalje  :)
Ponadala sam se da ću konkretno doznati koji bi mi poslovi odgovarali, jer iskreno, malo me zamara ta moja vječna potraga. No, definitivno ću razmisliti da produbim svoje znanje astrologije :)

Offline Saša

• Global Moderator
  • Astronaut Heroj
    • Astro Forum
« Odgovori #5 u: Prosinac 23, 2012, 17:21:07 poslijepodne »
Istina je da neprestano tražim nešto što će mi odgovarati, i već svoje doma, a i samu sebe dovodim do ludila jer sam u stalnoj potrazi za nečim. Malo je frustrirajuće, ali eto, tražim i dalje  :)
Ponadala sam se da ću konkretno doznati koji bi mi poslovi odgovarali, jer iskreno, malo me zamara ta moja vječna potraga. No, definitivno ću razmisliti da produbim svoje znanje astrologije :)

Kao što sam već rekao radi se o blokiranom području, ili preciznije odlaže se "pronalaženje" pravog cilja koji će te zadovoljiti... iz tog razloga je "stalna potraga" i iz tog razloga sam rekao da je experimentiranje sa vrstama poslova dobrodošlo iskustvo za buduće određivanje i pronalaženje onog što želiš...

Iz tog razloga je i zadnje dvije godine bilo premišljanja, ili bolje rečeno potpunih promjena ciljeva karijere, u odnosu na period prije toga...

Nadam se da sam sad jasniji, jer kao što rekoh u prethodnom postu, koje će uvjete morati ispunjavati određeni poslovi i to je ujedno pokazatelj koji poslovi dolaze u obzir.... dakle svi oni poslovi koji zadovoljavaju rečene uvjete...

Offline sansa stark

• Novi Astronaut
  • *
  • Novi Astronaut
« Odgovori #6 u: Prosinac 23, 2012, 17:23:56 poslijepodne »
Sve navedeno je istina, što samo potvrđuje i moja promjena faxa pred godinu dana...s jednog polja sam prešla na nešto sasvim drigačije.

Offline Saša

• Global Moderator
  • Astronaut Heroj
    • Astro Forum
« Odgovori #7 u: Prosinac 23, 2012, 17:31:39 poslijepodne »
Sve navedeno je istina, što samo potvrđuje i moja promjena faxa pred godinu dana...s jednog polja sam prešla na nešto sasvim drigačije.

To je upravo to... i što je bilo sasvim normalno  ( astrološki ) očekivati takvu promjenu u ovom periodu... iako nije bila laka, i iako je bilo vrlo napeto, stresno ( i nervozno ) i isto tako je označavalo potpunu promjenu sistema vrijednosti ( ne samo u smislu novca već vrijednosti općenito) i vjerojatno još neke stvari, no ovo je samo forum...

Offline sansa stark

• Novi Astronaut
  • *
  • Novi Astronaut
« Odgovori #8 u: Prosinac 23, 2012, 17:48:07 poslijepodne »
Je, bilo je vrlo napeto. Ne toliko u smislu da je meni bilo teško donijeti odluku, nego u smislu prihvaćanja te odluke od strane mojih roditelja, odnosno tate. To je bio mogli bismo reći, sudar vrijednosti i svjetonazora. Suprotnost tatinih i mojih vrijednosti, svjetonazora i životnih poimanja. No, dobro bilo je tu i još nekih stvari, teških za mene, ali ovo navedeno ipak doživljavam kao nešto što mi je posebno teško palo.
Tom odlukom, odlukom o prekidu jednog faxa sam samo aktivirala nešto što sam oduvijek smatrala da je ispravno, ali zbog razno raznih životnih odluka i utjecaja bila sam završila na faxu koji ja sebi nikada ne bih poželjela. Naravno, posljedica toga je bio prekid studiranja i prelazak na nešto drugo.
« Zadnja izmjena: Prosinac 23, 2012, 18:09:59 poslijepodne od lady vintage »

Offline bobica84

• Novi Astronaut
  • *
  • Novi Astronaut
« Odgovori #9 u: Prosinac 31, 2012, 11:26:00 prijepodne »
Ako biste mogli pogledati sta bi bila idealna profesija za mene, bilo bi divno :)

http://tinypic.com/view.php?pic=mb7txu&s=5

Offline astrid

• Novi Astronaut
  • *
  • Novi Astronaut
« Odgovori #10 u: Prosinac 31, 2012, 15:54:06 poslijepodne »
Lady vintage - bilo bi doista lijepo čuti sa kojeg faxa si pobjegla i na koji si otišla.
Mislim da je od velike pmoći astrologu znati takve i slične detalje kako bi mogao procijeniti postavljeno pitanje. Jedino što znamo jeste pisanje, aline znamo koji žanr. Novinarstvo te može također ispunjavati.

Offline sansa stark

• Novi Astronaut
  • *
  • Novi Astronaut
« Odgovori #11 u: Siječanj 02, 2013, 09:52:19 prijepodne »
Pozdrav Astrid!
Studirala sam katehetiku na Katoličkom bogoslovnom fakultetu, a sada studiram povijest. Što se tiče pisanja, žanr koji pišem je fantasy i SF. Nakon što sam već postala ovdje svoje pitanje, dobila sam savjet kako bi se mogla baviti pisanjem ženske literature, ili čak dječje jer bi time si prouzrokovala manje problema i otpora pri izdavanju.
Što se tiče tvojeg prijedloga o novinarstvu, nisam baš sigurna da je to za mene s obzirom na to da ja nisam baš komunikativna i otvorena osoba. Mogu biti komunikativna, ako se potrudim. No, obično sam mirna i povučena.

Offline Saša

• Global Moderator
  • Astronaut Heroj
    • Astro Forum
« Odgovori #12 u: Siječanj 02, 2013, 15:32:22 poslijepodne »
Ako biste mogli pogledati sta bi bila idealna profesija za mene, bilo bi divno :)

http://tinypic.com/view.php?pic=mb7txu&s=5

Ne postoji idealna profesija već postoje profesije koje bi više ili manje ispunjavale tebe kao osobu.. u tom smislu vjerojatno će ti uvijek biti bitna komunikacija kao takva, u smislu poslova koji zahtjevaju ili komunikaciju ili pisanje ili jezike... dakle to je vjerojatno nešto što te privlači...

Iako ćeš vjerojatno u životu ili mijenjati više različitih poslova ili ćeš moći, odnosno biti kadra odrađivati više poslova istovremeno, odnosno uprihodovati ćeš od više različitih poslova...

A u svim poslovima koje budeš radila posvetiti ćeš im se u potpunosti... u smislu odgovornosti prema poslu... čega se uhvatiš to ćeš uvijek nastojati dovesti do kraja

Dakle poslovi koji zahtijevaju komunikacju ( ili pisanje ili jezici ), zatim da mogu uključivati i emocije a da ne budu dosadni i monotoni, već neuobičajeni, inovativni, interesantni... znači svi poslovi koji ispunjavaju ovakve uvjete su za tebe dobri...

Offline Saša

• Global Moderator
  • Astronaut Heroj
    • Astro Forum
« Odgovori #13 u: Siječanj 02, 2013, 15:39:00 poslijepodne »
Pozdrav Astrid!
Studirala sam katehetiku na Katoličkom bogoslovnom fakultetu, a sada studiram povijest. Što se tiče pisanja, žanr koji pišem je fantasy i SF. Nakon što sam već postala ovdje svoje pitanje, dobila sam savjet kako bi se mogla baviti pisanjem ženske literature, ili čak dječje jer bi time si prouzrokovala manje problema i otpora pri izdavanju.
Što se tiče tvojeg prijedloga o novinarstvu, nisam baš sigurna da je to za mene s obzirom na to da ja nisam baš komunikativna i otvorena osoba. Mogu biti komunikativna, ako se potrudim. No, obično sam mirna i povučena.

SAmo se ti drži toga što sama osjećaš, bez obzira što ti je i tko rekao... jer i tako si skoro prošla period gdje si revidirala vlastiti sistem vrijednosti, tako da je to što sada namjeravaš pisati ono što te sad drži, odnosno ono što sada želiš... s vremenom  se to može mijenjati ili dopunjavati... no otom potom...

Jedini "problem" može biti što vjerojatno nećeš odmah moći pisanjem i zarađivati, ili to neće biti u dovoljnoj mjeri, te će trebati proći neko vrijeme dok ne uspiješ uprihodovati od toga... no svakako ako te to ispunjava ti svakako nastoji i dalje pisati ...

Offline sansa stark

• Novi Astronaut
  • *
  • Novi Astronaut
« Odgovori #14 u: Siječanj 03, 2013, 11:10:48 prijepodne »
To i namjeravam-raditi što me ispunjava i što mislim da je ispravno.  ;) Završila sam sa, kako si rekao, revidiranjem svojih vrijednosti, i znam čega se trebam držati i što želim postići u svojem kreativnom radu. Jedino što me nekada žalosti je odnos ljudi u mojoj bližoj okolini prema tome. Ne toliko prema mojem pisanju, jer ga ne shvaćaju ozbiljno, koliko prema mojim vrijednostima. Prema onome što ja velikim dijelom jesam. Znam da možda zvuči melodramatično ili patetično, ali jednostavno tako se osjećam po pitanju toga.
« Zadnja izmjena: Siječanj 03, 2013, 11:12:57 prijepodne od lady vintage »