Autor Tema: Pitanje u vezi profesije  (Posjeta: 18517 vremena)

Offline bobica84

• Novi Astronaut
  • *
  • Novi Astronaut
Odg: Pitanje u vezi profesije
« Odgovori #15 u: Siječanj 03, 2013, 11:47:22 prijepodne »
Hvala! Istina je sve sto ste napisali. Problem je sto sam sada na raskrsnici, ne znam sta da radim (bukvalno) i moram da odlucim vrlo brzo.

Offline Saša

• Global Moderator
  • Astronaut Heroj
    • Astro Forum
« Odgovori #16 u: Siječanj 03, 2013, 14:50:06 poslijepodne »
Hvala! Istina je sve sto ste napisali. Problem je sto sam sada na raskrsnici, ne znam sta da radim (bukvalno) i moram da odlucim vrlo brzo.

A što je to tako hitno?

Ako je eventualno pitanje zaposlenja u ovom periodu  onda je svaki posao koji je ponuđen u periodima :

22 08 do 09 09 2012
30 10 do 18 11 2012
jednako dobar, odnosno to su poslovi koji te mogu zadovoljiti po pitanju karijere ( znači da su u struci ) ili imaju potencijala za napradak...

Sljedeći datum sličan ovima je 10 04 do 21 04 2013

DAkle izbor je na tebi a svi eventualni poslovi koji su se pojavaili u navedenim periodima su dobri... izbor konkretnog posla ostaje na tebi...
« Zadnja izmjena: Siječanj 03, 2013, 15:24:45 poslijepodne od Saša »

Offline hastalavistaa

• Novi Astronaut
  • *
  • Novi Astronaut
« Odgovori #17 u: Siječanj 03, 2013, 19:53:17 poslijepodne »

natalna:
http://i45.tinypic.com/2nhnq4i.gif

Evo da samoj sebi dam fidbek i da potvrdim Sasino predvidjanje i da se nadovezem sa novim pitanjem

Dakle ja sam tamo otisla, prijavila se na mnogo poslova , imala intervjue i na kraju ostala oko 2 nedelje na probnom radu.
U pitanju je firma koja se bavi uvozom i izvozom. Posao sekretaice-asistenta,uz prevodjenje i tako to.
E sad ponudili su mi ugovor na 2 godine. Ja sam se sad vratila kuci i sad to sve treba da se pokrene. Viza itd

E sad isti dan kad sam se vratila stize mi mejl da emirati prave kasting za stjuardese ovde 5.1pa me informisu jer sam se odavno prijavila online.
Danas mi stize od Etihada da me zovu na Ass. Day, sto je jos bolje od Open day jer znaci da si
vec "prosao" "jedan" krug.

Opet to nista ne znaci. Ne znaci da cu proci ali opet nije da su 100 % nezainteresovani za mene.

Ja se plasim lekarskog jer imam dioptriju, ne znam jel sam bas 100 posto zdrava , hipohondar sam.
Astroloski mislim da sam vise u avionu nego u kancelariji

Pa me zanima u kom ce se pravcu razvijati sve ovog januara sta je izglednije i da li je izglednije

Stjuardesa je moj san oduvek ja obozavam da putujem i da radim s ljudima

Offline Saša

• Global Moderator
  • Astronaut Heroj
    • Astro Forum
« Odgovori #18 u: Siječanj 04, 2013, 19:32:29 poslijepodne »

natalna:
http://i45.tinypic.com/2nhnq4i.gif

Evo da samoj sebi dam fidbek i da potvrdim Sasino predvidjanje i da se nadovezem sa novim pitanjem

Dakle ja sam tamo otisla, prijavila se na mnogo poslova , imala intervjue i na kraju ostala oko 2 nedelje na probnom radu.
U pitanju je firma koja se bavi uvozom i izvozom. Posao sekretaice-asistenta,uz prevodjenje i tako to.
E sad ponudili su mi ugovor na 2 godine. Ja sam se sad vratila kuci i sad to sve treba da se pokrene. Viza itd

E sad isti dan kad sam se vratila stize mi mejl da emirati prave kasting za stjuardese ovde 5.1pa me informisu jer sam se odavno prijavila online.
Danas mi stize od Etihada da me zovu na Ass. Day, sto je jos bolje od Open day jer znaci da si
vec "prosao" "jedan" krug.

Opet to nista ne znaci. Ne znaci da cu proci ali opet nije da su 100 % nezainteresovani za mene.

Ja se plasim lekarskog jer imam dioptriju, ne znam jel sam bas 100 posto zdrava , hipohondar sam.
Astroloski mislim da sam vise u avionu nego u kancelariji

Pa me zanima u kom ce se pravcu razvijati sve ovog januara sta je izglednije i da li je izglednije

Stjuardesa je moj san oduvek ja obozavam da putujem i da radim s ljudima

Ono što se nudi/lo između 20 12 2012 i 18 01 2013 je mogućnost trajnijeg zapošljavanja gdje ćeš imati velike šanse za ostvarenje zaposlenja. Također je vezano ili uz firme izvana ili posao vani... pošto je Sa u pitanju može se raditi o vrsti posla kakvu si već imala prilike upoznati ili si već radila slične poslove...

U svakom slučaju preporuka je da ne odbacuješ olako ponuđene poslove u ovom periodu jer su to poslovi koji nude napredak u smislu karijere i isto tako iz razloga što se mogu pojaviti više opcija, kako je na kraju i ispalo da se radi o dvije različite opcije... oba odabira su astrološki dobra  ,a kriterij odabira je da preuzmeš posao koji nudi dulji angaržman.

Dakle pošto se realizacija poslova može odvući najkasnije do 10 mj 2013 godine preporučljivo je ne odbijati poslove već čim dulje ostaviti mogućnost izbora posla za čim kasniji period iz razloga što se nemože sa sigurnošću tvrditi da oraš dobiti neki od navedenih poslova jer se radi o velikoj mogućnosti a ne o 100 % mogućnosti

Dakle izbor je na tebi, a kako već rekoh kriterij odabira posla je prvenstveno trajanje posla ( čim duži ugovor tim bolje ) i vezanost za firme vani ili posao vani i također onaj posao koji će zahtijevati seljenje... i naravno onaj posao koji pruža mogućnost većeg  napretka kroz karijeru ili bi ti u karijernom smislu više značio...

Offline hastalavistaa

• Novi Astronaut
  • *
  • Novi Astronaut
« Odgovori #19 u: Siječanj 05, 2013, 20:49:30 poslijepodne »
prosla sam danas prvi krug u ponedeljak je drugi :D
mene je najvise zanimalo vidi li se astroloski da bih ja mogla da poletim O:-)

Offline bobica84

• Novi Astronaut
  • *
  • Novi Astronaut
« Odgovori #20 u: Siječanj 06, 2013, 10:18:10 prijepodne »
Hvala jos jednom. Nije bilo ponuda, samo ideja, bas u tim periodima. Hitno je jer moram odmah da nadjem posao i odem, ne smem da cekam 4.mesec. Trazim posao u inostranstvu.

Offline Saša

• Global Moderator
  • Astronaut Heroj
    • Astro Forum
« Odgovori #21 u: Siječanj 06, 2013, 11:39:59 prijepodne »
Hvala jos jednom. Nije bilo ponuda, samo ideja, bas u tim periodima. Hitno je jer moram odmah da nadjem posao i odem, ne smem da cekam 4.mesec. Trazim posao u inostranstvu.

Ako ćeš bilo što raditi ( u smislu da ne pitaš što da radiš već da hvataš što god ti se ponudi ) onda može bilo kad u periodu između 15. 01. i 25. 03.  no to onda svakako nije ono o čemu si razmišljala u periodima koje sam ranije naveo...

Dakle, da nebi i 4 mj. ostao na razmišljanjima svakako trebaš tražiti posao jer je 4 mj zadnja šansa u skorijem periodu za neki bolji posao... dvije mogućnosti su već propuštene sa razmišljanjem...

Osim navedenog ostaje i 7 mj ( prva polovina 7 mj. ) koji nudi mogućnost sličnu 2 mj 2012 samo nešto nepovoljnije nego u 2 mj 2012

Offline bobica84

• Novi Astronaut
  • *
  • Novi Astronaut
« Odgovori #22 u: Siječanj 06, 2013, 11:54:12 prijepodne »
Ne bih prihvatila bas bilo sta, ali toliko sam ideja i poslova promenila da sam se izgubila i ne znam sta je idealno. Kakva tuga i sramota.
Hvala u svakom slucaju :)

Offline Saša

• Global Moderator
  • Astronaut Heroj
    • Astro Forum
« Odgovori #23 u: Siječanj 06, 2013, 19:42:07 poslijepodne »

Kao što rekoh ne odbacuj unaprijed niti jedan posao ... svakako ne one koji opisno odgovaraju onome što sam već naveo...

Offline Saša

• Global Moderator
  • Astronaut Heroj
    • Astro Forum
« Odgovori #24 u: Siječanj 06, 2013, 19:50:44 poslijepodne »
Ne bih prihvatila bas bilo sta, ali toliko sam ideja i poslova promenila da sam se izgubila i ne znam sta je idealno. Kakva tuga i sramota.
Hvala u svakom slucaju :)

U tom slučaju ništa prije 4 ili 7 mj. samo ovaj put trebaš tražiti posao u navedenom periodu da nebi ostalo na ideji... to se odnosi na 4 mj dok 7 mj., kako rekoh, najviše sliči poslu kojeg si već obavljala u 2 mj 2012

Znači ovaj u 4 je bolja prilika od 7 i ne samo bolja već bi ti značila kao napredak na polju karijere, dok ovaj u 7 je kako rekoh slično ovom iz 2 mj 2012 i motiv je prvenstveno zarada, i kod takvih poslova je nebitno što se radi jer je primarno zarada... iz tog razloga ti napominjem da obratiš pažnju i javljaš se na natječaje u 4 mj...

Niti posao u 2012 niti ovo što želiš ići vani raditi nisu klasični poslovi vezani za vani, već je isto moguće ostvariti i tamo gdje jesi... u tom smislu ne odbacuj mogućnost posla tamo gdje se nalaziš...

Offline Amethyst

• Novi Astronaut
  • *
  • Novi Astronaut
« Odgovori #25 u: Siječanj 09, 2013, 18:44:05 poslijepodne »
Koji fakultet da upišem, koja profesija bi mi najbolje ležala po natalnoj karti? Književnost, pravo ili nešto treće?
http://img705.imageshack.us/img705/5577/astro2gw01alys385777983.gif

Offline Saša

• Global Moderator
  • Astronaut Heroj
    • Astro Forum
« Odgovori #26 u: Siječanj 10, 2013, 17:00:29 poslijepodne »
Koji fakultet da upišem, koja profesija bi mi najbolje ležala po natalnoj karti? Književnost, pravo ili nešto treće?
http://img705.imageshack.us/img705/5577/astro2gw01alys385777983.gif

Za tebe je iznimno bitna komunikacija... u tom smislu je kniževnost i pravo je podjednako dobar izbor... tu također spadaju i druga zanimanja koja traže komunikaciju, govorništvo i/ili jezike...

U svakom slučaju bit ćeš neodlučna do samog kraja, i odlučiti ćeš u zadnji čas krajem 5 početak 6 mj i vjerojatno će se raditi o nečem o čemu dosad nisi razmišljala, znači vjerojatno nešto sasvim novo što će ti pasti napamet u tom periodu

Offline Amethyst

• Novi Astronaut
  • *
  • Novi Astronaut
« Odgovori #27 u: Siječanj 12, 2013, 16:47:58 poslijepodne »

Za tebe je iznimno bitna komunikacija... u tom smislu je kniževnost i pravo je podjednako dobar izbor... tu također spadaju i druga zanimanja koja traže komunikaciju, govorništvo i/ili jezike...

U svakom slučaju bit ćeš neodlučna do samog kraja, i odlučiti ćeš u zadnji čas krajem 5 početak 6 mj i vjerojatno će se raditi o nečem o čemu dosad nisi razmišljala, znači vjerojatno nešto sasvim novo što će ti pasti napamet u tom periodu

hahahaha, sigurno si u pravu oko ovoga da ću se tek u posljednjem trenutku operedijeliti  ;D

Offline hastalavistaa

• Novi Astronaut
  • *
  • Novi Astronaut
« Odgovori #28 u: Siječanj 20, 2013, 23:25:57 poslijepodne »

Kao što rekoh ne odbacuj unaprijed niti jedan posao ... svakako ne one koji opisno odgovaraju onome što sam već naveo...

ipak su na kraju oni mene odbacili jer mi se ne javljaju
na kastigu sam stigla do 4 kruga a onda ispala
danas sami bila na jos jednom kastingu i ispala u prvom krugu
nikad se nisam osecala tako jadno kao danas
da govorim 4 jezika imam svakakvo volontersko iskustvo, iskustvo s decom i svasta sto ima veze sa samim poslom i izgledam lepo i sve a onda ti dodje neka  regruterka koja je tu jer ne moze vise da leti i ne doimas joj se  i ne prodjes
bem ti posao kad posalju takve olose da biraju
malo sam danas ljuta izvinjavam se
izgleda mene taj Saturn odlucio malo da muci ......malo cuj  malo
ja se osecam tako ocajno da vise nisam ni tuzna

Offline Saša

• Global Moderator
  • Astronaut Heroj
    • Astro Forum
« Odgovori #29 u: Siječanj 20, 2013, 23:32:15 poslijepodne »

ipak su na kraju oni mene odbacili jer mi se ne javljaju
na kastigu sam stigla do 4 kruga a onda ispala
danas sami bila na jos jednom kastingu i ispala u prvom krugu
nikad se nisam osecala tako jadno kao danas
da govorim 4 jezika imam svakakvo volontersko iskustvo, iskustvo s decom i svasta sto ima veze sa samim poslom i izgledam lepo i sve a onda ti dodje neka  regruterka koja je tu jer ne moze vise da leti i ne doimas joj se  i ne prodjes
bem ti posao kad posalju takve olose da biraju
malo sam danas ljuta izvinjavam se
izgleda mene taj Saturn odlucio malo da muci ......malo cuj  malo
ja se osecam tako ocajno da vise nisam ni tuzna

Rekoh ti da se ne ograničavaš samo na letenje, jer je i ona druga ponuda ( posao vani... ako se dobro sjećam ) stigla u istom periodu... i to nije za odbaciti...