Autor Tema: Pitanje u vezi profesije  (Posjeta: 17885 vremena)

Offline hastalavistaa

• Novi Astronaut
  • *
  • Novi Astronaut
Odg: Pitanje u vezi profesije
« Odgovori #30 u: Siječanj 21, 2013, 13:55:44 poslijepodne »
Rekoh ti da se ne ograničavaš samo na letenje, jer je i ona druga ponuda ( posao vani... ako se dobro sjećam ) stigla u istom periodu... i to nije za odbaciti...

ja ti pricam o toj drugoj ponudi koja je propala :(  ispalili su me, nista cudno to je takav tip ljudi koji se cini mi se bavi pranjem novca, mozda i bolje sto su me ispalili

ne ogranicavam se samo na letenje nema gde ne saljem svoj  cv
mozda to i jeste problem jer ne znam gde udaram
ne znam sta bih i gde bih
a ustvari mi je nebitno
bitno mi je samo da radim

imas li ti savet na koju stranu da krenem i u  kojim poslovima bih bila najbolja?

Offline nebraaa

• Novi Astronaut
  • *
  • Novi Astronaut
« Odgovori #31 u: Siječanj 22, 2013, 18:57:49 poslijepodne »
mene uanima karijera općenito, nakon što završim studij ekonomije
http://i49.tinypic.com/2414bab.jpg

Offline Saša

• Administrator
  • Astronaut Heroj
    • Astro Forum
« Odgovori #32 u: Siječanj 27, 2013, 19:30:25 poslijepodne »
mene uanima karijera općenito, nakon što završim studij ekonomije
http://i49.tinypic.com/2414bab.jpg

Zavisi kad završavaš studij???... jer se ove godine mogu pojaviti mogućnosti vezane uz posao, što naravno ovisi o tvom završetku studija

Offline nebraaa

• Novi Astronaut
  • *
  • Novi Astronaut
« Odgovori #33 u: Siječanj 29, 2013, 11:13:20 prijepodne »
u tek sam 2. godina, ali moram draditi neku vrstu "prakse" preko ljeta, ali možeš li vidjeti da li ekonomija i financije pašu prema mojem natalu?

Offline Saša

• Administrator
  • Astronaut Heroj
    • Astro Forum
« Odgovori #34 u: Veljača 03, 2013, 11:51:40 prijepodne »
u tek sam 2. godina, ali moram draditi neku vrstu "prakse" preko ljeta, ali možeš li vidjeti da li ekonomija i financije pašu prema mojem natalu?

Ekonomija je ok no tijekom života mijenjati ćeš nekoliko potpuno različitih tipova poslova...

Offline nebraaa

• Novi Astronaut
  • *
  • Novi Astronaut
« Odgovori #35 u: Veljača 05, 2013, 19:01:30 poslijepodne »
da pogodim?

umjetnički rad???
to mi je jedna žena davno rekla da ću kroz umjetnost ostvarivati prihode, ali ja mislim da se ona malo zajebala:) ;D

Offline Saša

• Administrator
  • Astronaut Heroj
    • Astro Forum
« Odgovori #36 u: Veljača 05, 2013, 19:09:30 poslijepodne »
da pogodim?

umjetnički rad???
to mi je jedna žena davno rekla da ću kroz umjetnost ostvarivati prihode, ali ja mislim da se ona malo zajebala:) ;D
Ne mora biti nužno umjetnost... znači može ali i ne mora jer u opisnom smislu može se raditi o poslovima koji traže empatiju i / ili rad s ljudima

Offline tifani

• Novi Astronaut
  • *
  • Novi Astronaut
« Odgovori #37 u: Veljača 05, 2013, 22:32:31 poslijepodne »
Moze pomoc? Kcer mi ove godine zavrsava srednju skolu i nezna koji faks upisati. Pisem preko moba pa nemogu kartu ubaciti. Evo njezini podaci pa Sasa kad stignes, bila bih ti jako zahvalna da napises koji jpj faks odgovara i u cemu bi se najbolje pronasla. 16.2.1995. 01:25 Zadar

Offline Saša

• Administrator
  • Astronaut Heroj
    • Astro Forum
« Odgovori #38 u: Veljača 07, 2013, 23:28:52 poslijepodne »
Moze pomoc? Kcer mi ove godine zavrsava srednju skolu i nezna koji faks upisati. Pisem preko moba pa nemogu kartu ubaciti. Evo njezini podaci pa Sasa kad stignes, bila bih ti jako zahvalna da napises koji jpj faks odgovara i u cemu bi se najbolje pronasla. 16.2.1995. 01:25 Zadar

Okači horoskop i napiši o čemu ona razmišljakao mogućnost fakulteta

Offline tifani

• Novi Astronaut
  • *
  • Novi Astronaut
« Odgovori #39 u: Veljača 08, 2013, 21:44:09 poslijepodne »
http://tinypic.com/view.php?pic=jfhw6b&s=6
evo njene karte.
razmisljala je unutarnjoj arhikteturi, dizajner interijera il da ode negdje van hrvatske, raditi i studirati?
upravo zavrsava  4. ekonomske :)

Offline Saša

• Administrator
  • Astronaut Heroj
    • Astro Forum
« Odgovori #40 u: Veljača 13, 2013, 16:39:50 poslijepodne »
mozete meni rec koja je idealna profesija za mene?? http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?btyp=w2at&rs=3

Nemogu jer se karta nevidi  :P :P

Offline Saša

• Administrator
  • Astronaut Heroj
    • Astro Forum
« Odgovori #41 u: Veljača 13, 2013, 16:55:28 poslijepodne »
http://tinypic.com/view.php?pic=jfhw6b&s=6
evo njene karte.
razmisljala je unutarnjoj arhikteturi, dizajner interijera il da ode negdje van hrvatske, raditi i studirati?
upravo zavrsava  4. ekonomske :)

Bez obzira o čemu razmišljala moguće je da odabir bude praktične prirode, što će reći da će vjerojatno prevagnuti neki konkretniji izbor... naime cijeli strijelac u 1 kući daje joj širinu interesa isto kao i sami znak vodenjaka, no to nosi i kratkotrajni interes... znači široki interes ali se vrlo lako zasiti i počne tražiti nešto novo, neki novi interes

Po srednjoj školi  vidim da je pored svog tog interesa odabrala ekonomsku školu što je upravo odabir onog njenog praktičnieg dijela osobe ( stelij u jarcu, i poslovne kuće u zemaljskim znacima ) što znači da će radi nekakve sigurnosti ili sigurnije situacije uvijek težiti praktičnijem odabiru posla , koji je u stvari dolnji prag njenih mogućnosti.

Ukoliko izabere nešto poput ovog što si navela trebati će dodatne zanimacije dok traje fakultet da nebi izgubila zanimanje za taj neki fakultet u tijeku njegovog trajanja... zato se preporučaju dodatne aktivnosti koje bi ispunile potrebu za nečim novim, i da zadrži fokus na određenom fakultetu

Što se tiče udaljenih fakulteta mogućnost je fakulteta u relativnoj blizini rodnog mjesta... ne previše daleko...

Offline tifani

• Novi Astronaut
  • *
  • Novi Astronaut
« Odgovori #42 u: Veljača 13, 2013, 17:58:08 poslijepodne »
Hvala Sasa! Mozes mi ukratko reci jos o njenoj ljubavnoj vezi? U vezi je od sredine 7.2011 pa do sad. Jel to nesto ozbiljno? Hvala ti! :)

Offline Nikolina

• Novi Astronaut
  • *
  • Novi Astronaut
« Odgovori #43 u: Lipanj 22, 2013, 15:51:04 poslijepodne »
imam i ja jedno pitanje, nedoumicu, pa Saša ako imaš volje i vremena :D

za vrijeme T Pl preko So u 9. sam drastično promijenila smjer svog školovanja, s 28 sam upisala drugi fax- studij religije i filozofije (jasno s obzirom da je dispozitor 9 Ju). u međuvremenu sam uspjela konačno i prvi završiti (tehnički fax) koji mi je omogućio neko napredovanje na poslu.

u mom srcu je želja jednoga dana predavati na faksu i to ni manje ni više nego filozofiju- imam osjećaj da sam pozvana oblikovati mlade umove i otvarati ih spoznaji  :D. moj plan je 2014. upisati diplomski studij iz područja filozofije religije (sad sam zadnja godina na dodiplomskom) a onda, 2016. doktorski iz filozofije. Sve to nema nikakve veze s onim što sad radim (da bi imala kaj jesti i od čega plaćati račune)

sad je krenuo lagani uspon na profesionalnom planu i čini mi se (neka intucija) da bi uskoro mogla dobiti veću odgovornost i ostvariti značajniji napredak što naravno znači i manje slobodnog vremena za moje planove vezane uz filozofiju. prihvatiti to ili ne?...

moje je pitanje, što ti misliš imam li dobar osjećaj o zvanju i šansi da se u tome ostvarim?

tamo negdje početkom 2016. mi stiže T Pl na MC i čini mi se da će biti ili/ili, tj. da je to moja šansa za drastični preokret u karijeri (npr. dam otkaz i odem biti asistent na faksu) koju ne želim propustiti zbog nespremnosti (ili nedajbože nedostatka financija za doktorski)

Offline Saša

• Administrator
  • Astronaut Heroj
    • Astro Forum
« Odgovori #44 u: Kolovoz 09, 2013, 08:58:18 prijepodne »
Hvala Sasa! Mozes mi ukratko reci jos o njenoj ljubavnoj vezi? U vezi je od sredine 7.2011 pa do sad. Jel to nesto ozbiljno? Hvala ti! :)

Da je i osoba starija i ozbiljnija i ova veza bi bila takva... znači teoretski ovo može biti ozbiljnije ali je došlo prerano u njenom životu... a i pitanje je da li je ova veza preživjela zadnjih 3 mjeseca  :-X