Autor Tema: Sinastrija  (Posjeta: 11409 vremena)

Offline sansa stark

• Novi Astronaut
  • *
  • Novi Astronaut
Sinastrija
« u: Siječanj 14, 2013, 01:09:17 prijepodne »
Primjetila sam kako nema nigdje teme vezane uz sinastriju. Budući da je to meni osobno jako zanimljiva tema pomislila sam kako bi bilo dobro da je otvorim. Zamislila sam da se ovdje pitaju pitanja u vezi raznoraznih sinastrijskih aspekata. Ili da jednostavno netko tko se razumije u to piše ovdje o tome. A možete stavljati i svoja astrološka iskustva na ovu temu.

Ako sam fulala temu i ona već postoji, molim moderatora da ju izbriše, premjesti ili što već treba.

P. S. Saša, nadam se da se nećeš ljutiti što ovako otvaram teme, a ne znam gotovo ništa ni o čemu astrološkome.
Ideja polaznica je bila ta da se što više tema otvori i da što više ljudi dobije pomoć i informacije u svezi onoga što ih zanima. ;)
A osim toga, naš forum je poprilično mali i voljela bi da se razvije u što veći. Da, znam, sentimentalna sam, luckasta i offtopičarim.  :-[

Offline Saša

• Administrator
  • Astronaut Heroj
    • Astro Forum
Odg: Sinastrija
« Odgovori #1 u: Siječanj 14, 2013, 20:13:55 poslijepodne »
Primjetila sam kako nema nigdje teme vezane uz sinastriju. Budući da je to meni osobno jako zanimljiva tema pomislila sam kako bi bilo dobro da je otvorim. Zamislila sam da se ovdje pitaju pitanja u vezi raznoraznih sinastrijskih aspekata. Ili da jednostavno netko tko se razumije u to piše ovdje o tome. A možete stavljati i svoja astrološka iskustva na ovu temu.

Ako sam fulala temu i ona već postoji, molim moderatora da ju izbriše, premjesti ili što već treba.

P. S. Saša, nadam se da se nećeš ljutiti što ovako otvaram teme, a ne znam gotovo ništa ni o čemu astrološkome.
Ideja polaznica je bila ta da se što više tema otvori i da što više ljudi dobije pomoć i informacije u svezi onoga što ih zanima. ;)
A osim toga, naš forum je poprilično mali i voljela bi da se razvije u što veći. Da, znam, sentimentalna sam, luckasta i offtopičarim.  :-[

Ne žurim nigdje... tako da će biti vremena za rast foruma  ;D na svima vama je da dovedete zaljubljenike  u astrologiju...  :P :P

Slobodno s otvaranjem tema a ja ću kako budem imao vremena nešto i napisati...

Eh sad, možda ću te malo i razočarati ako napišem da ima i važnijih pokazatelja od sinastrije, jer sinastrija je odnos dvoje ljudi...  dakle ne nužno ljubavni odnos...

Zbog toga kod ljubavnog odnosa ( vjerojatno te interesiraju ljbavni odnosi ) bitniji pokazatelj takvog odnosa je sami početak veze, gdje se u interakciji sa natalnim horoskopom osobe sagledava motiv veze i sami njen potencijal, te kada se isto uradi i za partnera u vezi vrlo lako se zaključuje da li se očekivanja oba partnera u vezi mogu ili nemogu ispuniti i isto tako kada mogu nastati problemi ili se produbiti odnos...

Ovdje vas je dosta na forumu kojima sam radio konzultacije i iako nisam gledao sinastriju nije mi bilo problem opisati sami odnos i način doživljaja istog... Zar ne?

No to ne znači da ovakva tema netreba postojati, no samo je treba staviti na mjesto kojem i pripada...

Offline sansa stark

• Novi Astronaut
  • *
  • Novi Astronaut
« Odgovori #2 u: Siječanj 14, 2013, 23:48:11 poslijepodne »
Kao prvo, fakat si me iznenadio s tezom da sinastrija nije najbitnija. :D Iako ja polazim od ljubavnih odnosa, ipak me više zanima sama priroda aspekta koji daje određenu energiju. Ono općenito, a ne konkretno.
Možda nisam baš najbolje objasnila, pa ću navesti primjer. Evo, recimo mene zanima što znači konjukcija Venere jednog partnera s DC-om drugog partnera.
-Kakvu energiju šalje?
-Kakvu boju daje samom odnosu?
-Što konkretno to znači? Koliko ona može ublažiti neke druge teške aspekte, tipa, kada partneri nisu kompatibilni po Sunčevom znaku ili kada ostali aspekti pokazuju različitost u karakteru partnera.
Eto, takva pitanja mene interesiraju.

Btw, Saša, ja sam bila uvjerena da ti gledaš sinastriju kada odgovaraš na naša pitanja :D Svaka ti čast! ;)
« Zadnja izmjena: Siječanj 15, 2013, 00:05:18 prijepodne od lady vintage »

Offline Saša

• Administrator
  • Astronaut Heroj
    • Astro Forum
« Odgovori #3 u: Siječanj 16, 2013, 00:24:06 prijepodne »
Kao prvo, fakat si me iznenadio s tezom da sinastrija nije najbitnija. :D Iako ja polazim od ljubavnih odnosa, ipak me više zanima sama priroda aspekta koji daje određenu energiju. Ono općenito, a ne konkretno.
Možda nisam baš najbolje objasnila, pa ću navesti primjer. Evo, recimo mene zanima što znači konjukcija Venere jednog partnera s DC-om drugog partnera.
-Kakvu energiju šalje?
-Kakvu boju daje samom odnosu?
-Što konkretno to znači? Koliko ona može ublažiti neke druge teške aspekte, tipa, kada partneri nisu kompatibilni po Sunčevom znaku ili kada ostali aspekti pokazuju različitost u karakteru partnera.
Eto, takva pitanja mene interesiraju.

Btw, Saša, ja sam bila uvjerena da ti gledaš sinastriju kada odgovaraš na naša pitanja :D Svaka ti čast! ;)

Za početak i nabrzinu...

najbitnije kompatibilnost karaktera

ovdje  mogu biti kompatibilni  sunca u dvije osobe ,ili kompatibilni asc ili kompatibilni Mo najvažnije je u emocionalnim odnosima da postoji emocionalno razumijevanje Zar ne?

Kod nekih drugih odnosa ( mislim na neemocionalne odnose ) je bitnije podržavajući Asc ili So jedne osobe sa asc ili so druge osobe... da li ti je to logično?

To je po meni najbitnije... zatim dolaze tek drugi pokazatelji, i to je već sekundarno bitno... tu bih ubrojao aspekte  teških planeta ( Pl Ur ) jedne osobe na Mo ili So prvenstveno, ili na neke druge osobne planete ( Ma Ve Me ) koje generalno bolje je izbjeći u emocionalnim vezama

A poželjno je imati aspekt Sa na neku emocionalnu planetu drugog partnera  :P :P :P  :-X ma koliko mislili da to nije dobro  :D :D

Ostali aspekti su više / manje minornog značaja...

Offline sansa stark

• Novi Astronaut
  • *
  • Novi Astronaut
« Odgovori #4 u: Siječanj 17, 2013, 11:11:58 prijepodne »
Za početak i nabrzinu...

najbitnije kompatibilnost karaktera

ovdje  mogu biti kompatibilni  sunca u dvije osobe ,ili kompatibilni asc ili kompatibilni Mo najvažnije je u emocionalnim odnosima da postoji emocionalno razumijevanje Zar ne?

Kod nekih drugih odnosa ( mislim na neemocionalne odnose ) je bitnije podržavajući Asc ili So jedne osobe sa asc ili so druge osobe... da li ti je to logično?

To je po meni najbitnije... zatim dolaze tek drugi pokazatelji, i to je već sekundarno bitno... tu bih ubrojao aspekte  teških planeta ( Pl Ur ) jedne osobe na Mo ili So prvenstveno, ili na neke druge osobne planete ( Ma Ve Me ) koje generalno bolje je izbjeći u emocionalnim vezama

A poželjno je imati aspekt Sa na neku emocionalnu planetu drugog partnera  :P :P :P  :-X ma koliko mislili da to nije dobro  :D :D

Ostali aspekti su više / manje minornog značaja...

Naravno, slažem se da je najvažnije emocionalno razumijevanje :)

Da li kod emocionalnog razumijevanja gledamo samo odnos Sunca i Mjeseca, ili aspekte Mjeseca sa svim osobnim planetima?
I koje točno planete brojimo u one emocionalne; Mjesec, Veneru, Mars, Merkur?
I kako tumačiti situaciju u kojoj osobe imaju izmiješane pozitivne i negativne aspekte?
Npr. njegov Mjesec istodobno radi pozitivan aspekt s njezinim Suncem, dok njezin Mjesec radi negativan aspekt s njegovim Suncem?
Mislim, kako se to onda gleda? Ili kako se gleda  kada se u toj situaciji nalaze Venera i Mars?

I zainteresiralo me je ovo za aspekte Urana, Neptuna, Plutona. Mislim da je gotovo nemoguće izbjeći te teške aspekte u vezama. To su generacijski planeti i gotovo je nemoguće izbjeći situaciju da npr. Pluton radi aspekt na partnerovu Veneru.
Plus, ja sam uvijek mislila da je dobro kada ti planeti rade aspekte na osobne planete. Uvijek sam si zamišljala da je to kao neka sudbinska povezanost ili nešto kada npr. Pluton radi konjukciju na Mjesec. :D

I još jedno pitanje, koliko su Mjesečevi čvorovi bitni u sinastriji?

P. S. bio si u pravu što se tiče odgovora na ono moje pitanje o vezi. Stvari su se razjasnile i rasplele; ili su se barem počele razjašnjavati i rasplitati.  Hvala! :)
« Zadnja izmjena: Siječanj 17, 2013, 11:16:27 prijepodne od lady vintage »

Offline Saša

• Administrator
  • Astronaut Heroj
    • Astro Forum
« Odgovori #5 u: Svibanj 01, 2013, 19:54:47 poslijepodne »
Dakle za emocionalno razumijevanje treba gledati međusobnu kompatibilnost mjeseca. Ako su Mo međusobno u kompatibilni postoji i bolje emocionalno razumijevanje... Recimo ako je tebi Mo u zračnom znaku puno lakše ćeš i razumjeti neki zračni Mo, za razliko od recimo vodenog Mo..

E sad puno je tu stvari koje treba razumjeti kako funkcioniraju prije same razrade neke sinastrije, jer je prije toga bitnije razumjeti karakter osobe da bi se moglo u potpunosti razumjeti zašto neke sinastrije izgledaju kao nemoguća misija a u biti par funkcionira sasvim normalno...

Da bi se to razumjelo treba se vratiti na karakter osobe... o tome sam pisao u topiku FAQ gdje sam objašnjavao osnovnu strukturu te aktivne i pasivne tipove osoba... Namjerno sam započeo upravo sa time jer je to ključno za bilo koje daljnje razumijevanje astrologije  i mehanizama na kojima počiva...

Dakle kod pretežito pasivnih karaktera u sinastriji su poželjniji trigoni odnosno nenapeti međusobni aspekti u sinastriji dok kod aktivnih karaktera su poželjniji napeti aspekti, jer to upravo i proizlazi iz prirode njihovih karaktera jer aktivni tipovi ne podnose  da sve ide lagano jer one traže izazove, za razliku od pasivnih kojima aktivni odnosno napeti aspekti predstavljaju problem.

Dakle kad se bilo što sagledava u astrologiji uvijek se kreće od osnovne strukture i to su osnovni pokazatelji, odnosno osnova na koju se sve nadovezuje... Astrologija je složeni sustav i nikad nije dovoljno sagledavati bilo koji problem iz samo jednog kuta već se mora sagledavati cjelina te iz tog razloga sama sinastrija je nedovoljna za sagledavanje nekog odnosa, jer se tu prvenstveno radi o
1. dvije karakterno različite osobe ( dakle natal i karakterna struktura, tu su 2 natalne karte )
2.  dvije osobe koje mogu u trenutku početka veze sasvim različito doživljavati tu drugu osobu odnosno biti potpuno različito motivirane za ulazak u odnos ( dakle moment ulaska  u odnos , kao vrlo bitan momenat, i nosi nove dvije karte trenutka ulaska u odnos)
3. i tek 3 može doći sinastrija u obzir kao pokazatelj kompatibilnosti ili nekompatibilnosti kako karaktera tako i emocionalnog dijela bića, načina razmišljanja itd itd

Znači sagledavanje kompletnog odnosa zahtijeva sagledavanje svih nabrojanih dijelova sa naglaskom na karakternu kompatibilnost ( na način kako sam gore naveo ) i početak odnosa kao primarni motiv i prvi pokazatelj doživljaja samog odnosa, te prvi pokazatelj minimalnog trajanja odnosa, jer se kroz kartu početka odnosa sagledava mjera ( može se matematički izmjeriti) značaja te neke veze i na taj način i procijeniti minimalno trajanje nekog odnosa

Offline aadonisio_1

• Novi Astronaut
  • *
  • Novi Astronaut
« Odgovori #6 u: Srpanj 18, 2013, 17:56:23 poslijepodne »
Saša,moje drugo pitanje je vezano uz sinastriju.
Točnije harmoniju i možebitnu vezu između mene i osobe prema kojoj gajim osjećaje i osjetim seksualni naboj u zraku,no problem jeste u tome što je osoba previše pasivna te svaku moju možebitnu akciju u vezi pokretanja zbližavanja odbija te optimizira točnije umanjuje šanse za realizaciju.
Ima li ova veza perspektivu,točnije hoće li moje nastojanje za pokretanjem nečega konkretnijega probuditi u njoj nešto ili da prekrižim ruke.
Kažem,osjetio sam jaki seksualni naboj i sa njene strane,što je i razumljivo jer joj je mars poklopljen sa mojim suncem a mjesec u polju sunca(mojega SO) u bliskome kontaktu sa mojom VE u istoj kući?
Koji su osim mjeseca,venere,marsa i saturna bitni aspekti za početak-realizaciju-uspješnost odnosa?
Koje su planete(uz kuće-aspekte)bitne točnije ukazuju na ozbiljnost odnosa te veze kao trajne,ne trajne,prekida,braka itd?

Evo sinastrije:
http://tinypic.com/view.php?pic=10sgjy9&s=5

Saša,hvala puno !!!

Offline Saša

• Administrator
  • Astronaut Heroj
    • Astro Forum
« Odgovori #7 u: Kolovoz 12, 2013, 10:51:29 prijepodne »
Saša,moje drugo pitanje je vezano uz sinastriju.
Točnije harmoniju i možebitnu vezu između mene i osobe prema kojoj gajim osjećaje i osjetim seksualni naboj u zraku,no problem jeste u tome što je osoba previše pasivna te svaku moju možebitnu akciju u vezi pokretanja zbližavanja odbija te optimizira točnije umanjuje šanse za realizaciju.
Ima li ova veza perspektivu,točnije hoće li moje nastojanje za pokretanjem nečega konkretnijega probuditi u njoj nešto ili da prekrižim ruke.
Kažem,osjetio sam jaki seksualni naboj i sa njene strane,što je i razumljivo jer joj je mars poklopljen sa mojim suncem a mjesec u polju sunca(mojega SO) u bliskome kontaktu sa mojom VE u istoj kući?
Koji su osim mjeseca,venere,marsa i saturna bitni aspekti za početak-realizaciju-uspješnost odnosa?
Koje su planete(uz kuće-aspekte)bitne točnije ukazuju na ozbiljnost odnosa te veze kao trajne,ne trajne,prekida,braka itd?

Evo sinastrije:
http://tinypic.com/view.php?pic=10sgjy9&s=5

Saša,hvala puno !!!

Kad bi se znalo tko je tko u ovoj karti bilo bi dobro...

U biti vjerojatno ti jesiili zaljubljena ili barem "napaljena" na njega... što bi vjerojatno značilo da je neki aspekt proradio u tvojoj karti u nekom momentu.. problem je u tome što je on vjerojatno u nekom drugom filmu bez obzira na tvoje osjećaje... dakle ovo je teoretski bez da znam  kad si se zaljubila ili zapalila za njega

Offline aadonisio_1

• Novi Astronaut
  • *
  • Novi Astronaut
« Odgovori #8 u: Kolovoz 12, 2013, 13:23:05 poslijepodne »
Moja karta je ova unutarnja sa ASCom u lavu,SO Biku.
Ona jeste žena sa gornjom kartom;ASC u raku,SO u jarcu.

Koji su bitni aspekti koji se gledaju?
Muškarac točnije ja mars,ona(žena)venera?

Kako u ovome slučaju(generalno)gledati na kuće?
« Zadnja izmjena: Kolovoz 12, 2013, 13:25:27 poslijepodne od aadonisio_1 »

Offline Saša

• Administrator
  • Astronaut Heroj
    • Astro Forum
« Odgovori #9 u: Kolovoz 12, 2013, 13:40:50 poslijepodne »
Moja karta je ova unutarnja sa ASCom u lavu,SO Biku.
Ona jeste žena sa gornjom kartom;ASC u raku,SO u jarcu.

Koji su bitni aspekti koji se gledaju?
Muškarac točnije ja mars,ona(žena)venera?

Kako u ovome slučaju(generalno)gledati na kuće?

Kako već rekoh u jednom od gornjih postova sinastrja ne pokazuje da li se neka veza može ili nemože ostvariti, već je to potencijal kompatibilnosti s nekom osobom

Offline aadonisio_1

• Novi Astronaut
  • *
  • Novi Astronaut
« Odgovori #10 u: Kolovoz 12, 2013, 13:53:57 poslijepodne »
OK.
Kakav je potencijal kompatibilnosti između mene i dotične osobe?  :)

Offline Saša

• Administrator
  • Astronaut Heroj
    • Astro Forum
« Odgovori #11 u: Kolovoz 13, 2013, 20:33:24 poslijepodne »
OK.
Kakav je potencijal kompatibilnosti između mene i dotične osobe?  :)

Ako niste u odnosu, čemu da gledam kompatibilnost?

Može postojati međusobno razumijevanje kao same ličnosti , međutim nije dobro kad neki teški planet jedne osobe aspektira Mo druge osobe, jer uvijek  u takvom slučaju "pati" ona osoba sa tako aspektiranim Mo

Offline Korijander

• Novi Astronaut
  • *
  • Novi Astronaut
« Odgovori #12 u: Prosinac 03, 2013, 14:02:15 poslijepodne »

Sinastrije su doista kompleksne relacione karte i mene su oduvijek posebno privlacile.

Dosta sam proucavala pravila kompatibilnosti i sravnjivala sa parovima koje poznajem i koji funkcioniraju ili ne funkcioniraju.  Uz sinastriju obavezno gledam najprije pojedinacne karte, natalne, progresivne, njihove tranzite itd.  pa onda i sve vrste relacionih karata - kompozit, sinastrija, davison, progresije kompozita itd.

Imam ipak jedno pitanje, izvadjeno posve iz konteksta, ali ne mogu drugacije.

Da li se moze opcenito uzeti kao aspekt "magicne privlacnosti/ konjukcija Saturn/Neptun u sinastrijskoj karti?  Vise puta sam naisla na to u kartama, a kod mene same, to je gotovo uvijek slucaj u mojim velikim ljubavima. 

Hvala na vasim komentarima.

Pozz

Offline Saša

• Administrator
  • Astronaut Heroj
    • Astro Forum
« Odgovori #13 u: Prosinac 03, 2013, 17:55:44 poslijepodne »

Sinastrije su doista kompleksne relacione karte i mene su oduvijek posebno privlacile.

Dosta sam proucavala pravila kompatibilnosti i sravnjivala sa parovima koje poznajem i koji funkcioniraju ili ne funkcioniraju.  Uz sinastriju obavezno gledam najprije pojedinacne karte, natalne, progresivne, njihove tranzite itd.  pa onda i sve vrste relacionih karata - kompozit, sinastrija, davison, progresije kompozita itd.

Imam ipak jedno pitanje, izvadjeno posve iz konteksta, ali ne mogu drugacije.

Da li se moze opcenito uzeti kao aspekt "magicne privlacnosti/ konjukcija Saturn/Neptun u sinastrijskoj karti?  Vise puta sam naisla na to u kartama, a kod mene same, to je gotovo uvijek slucaj u mojim velikim ljubavima. 

Hvala na vasim komentarima.

Pozz

Da, često se nađe u kartama parova sa duljim trajanjem veze... i zbog toga kažem  da je poželjan aspekt Sa sa "emocionalnim" planetama a Ne se upravo ubraja u iste...

nebih rekao a se radi o magičnoj privlačnosti, već prije o brigi jednog partnera prema drugom...

PS
ja jesam blizanac i ima nas dvoje  ;D ali svejedno nepotrebno je da mi se govori vi  :P

Offline Korijander

• Novi Astronaut
  • *
  • Novi Astronaut
« Odgovori #14 u: Prosinac 03, 2013, 18:49:27 poslijepodne »
 :))

Hvala ti na odgovoru Sale.

A sto se tice koliko vas ima, ma kad se sve sabere ti + ja = ima nas cetvoro.  ::)