Autor Tema: Sinastrija  (Posjeta: 11410 vremena)

Offline Arlandria

• Novi Astronaut
  • *
Odg: Sinastrija
« Odgovori #15 u: Prosinac 07, 2013, 20:26:49 poslijepodne »
Bok  :-*

Koliko je dobro/loše ako su oba Mjeseca u Ovnu?  :D  Mislim, poznajem svoje reakcije, a to mi se čini kao "double trouble" u sinastriji  :P

Offline Saša

• Administrator
  • Astronaut Heroj
    • Astro Forum
« Odgovori #16 u: Prosinac 08, 2013, 10:40:23 prijepodne »
Bok  :-*

Koliko je dobro/loše ako su oba Mjeseca u Ovnu?  :D  Mislim, poznajem svoje reakcije, a to mi se čini kao "double trouble" u sinastriji  :P

To je upravo emocionalno razumiijevanje, dakako, ako su obje osobe svjesne vlastitih emocionalnih reakcija... dakle vrlo snažnih i jakih emocija sa visokom amplitudom, ali kratkim rokom trajanja, znači brzo se zapali ali i brzo ugasi kao da nikad ništa nije ni bilo  :D

Uostalom koji bi ovan pristao na miran život bez zbivanja... njima treba akcija i da se nešto zbiva inače misle da su mrtvi....  :P to im je stil života, naročito ako i ostatak osnovne strukture aktivnog karaktera...

Offline Arlandria

• Novi Astronaut
  • *
« Odgovori #17 u: Prosinac 08, 2013, 14:45:29 poslijepodne »
To je upravo emocionalno razumiijevanje, dakako, ako su obje osobe svjesne vlastitih emocionalnih reakcija... dakle vrlo snažnih i jakih emocija sa visokom amplitudom, ali kratkim rokom trajanja, znači brzo se zapali ali i brzo ugasi kao da nikad ništa nije ni bilo  :D

Hah, ovo boldano mi je poznato   ::)  No, čini mi se kako sam ipak ja ta koja je svjesnija svega   :P
Ali primijetila sam da, budući da znam da i on ima takav Mjesec, u pojedinim stvarima ne reagiram "na prvu", a prije vjerojatno bih.

Spada li to u razumijevanje i svjesnost tih ovnovskih karakteristka?  :D Naravno, ne mislim tu na povlađivanje nego na  neko kontroliranje vlastite impulzivnosti.

Citat:
Uostalom koji bi ovan pristao na miran život bez zbivanja... njima treba akcija i da se nešto zbiva inače misle da su mrtvi....  :P to im je stil života, naročito ako i ostatak osnovne strukture aktivnog karaktera...

Ne znam puno o toj strukturi aktivnog karaktera, ALI znam da mi je  So u Raku, Mo u, je l', Ovnu  :D, a Asc u Djevici ..a stelij ..a toga baš i, čini mi se, nema.

Ali apsolutno se prepoznajem u ovome  8)  :P Hvala ti Saša  :-*

Offline Saša

• Administrator
  • Astronaut Heroj
    • Astro Forum
« Odgovori #18 u: Prosinac 09, 2013, 12:16:20 poslijepodne »

Hah, ovo boldano mi je poznato   ::)  No, čini mi se kako sam ipak ja ta koja je svjesnija svega   :P
Ali primijetila sam da, budući da znam da i on ima takav Mjesec, u pojedinim stvarima ne reagiram "na prvu", a prije vjerojatno bih.

Spada li to u razumijevanje i svjesnost tih ovnovskih karakteristka?  :D Naravno, ne mislim tu na povlađivanje nego na  neko kontroliranje vlastite impulzivnosti.

Citat:

Ne znam puno o toj strukturi aktivnog karaktera, ALI znam da mi je  So u Raku, Mo u, je l', Ovnu  :D, a Asc u Djevici ..a stelij ..a toga baš i, čini mi se, nema.

Ali apsolutno se prepoznajem u ovome  8)  :P Hvala ti Saša  :-*

Rak i djevica su pasivni karkteri, te je vjerojatno i razlozi kontrole impulzivnosti isto kao i shvaćanje  vlastitog dijela ovnovskog karaktera,  te "uklapljanje" tog dijela karaktera u ličnost... zato i jesmo svi različiti jer svatko napravi svoju posebnu mješavinu karaktera sačinjenu od pojedinih dijelova osnovne strukture... u tvom slučaju kombinacija djevice raka i ovna, gdje bi djevica voljela kontrolu, ovan da je uvijek u pravu a rak da ne otkrije nikom ništa o svom unutarnjem emocionalnom životu  :-X  :D

Offline neprilagodjena

• Novi Astronaut
  • *
  • Novi Astronaut
« Odgovori #19 u: Veljača 21, 2014, 20:43:28 poslijepodne »
dobro vecer nova sam na forumu pa me zanima da li ovdje dajete savjete odnosno tumacenje sinastrijenako vam ja dam podatke....

::) ??? :)

Offline Saša

• Administrator
  • Astronaut Heroj
    • Astro Forum
« Odgovori #20 u: Veljača 21, 2014, 22:20:20 poslijepodne »
dobro vecer nova sam na forumu pa me zanima da li ovdje dajete savjete odnosno tumacenje sinastrijenako vam ja dam podatke....

::) ??? :)

Postavi pitanje dolje u topiku "pitanja vezana uz odnose" a onda ćemo vidjeti da li je potrebna sinastrija ili nije...kad postaviš pitanje navedi početak tog odnosa...

Offline lothriel

• Novi Astronaut
  • *
  • Novi Astronaut
« Odgovori #21 u: Prosinac 17, 2014, 22:27:06 poslijepodne »
POF i vertex osobe A na značanjijim mjestima u karti osobe B ? imaju li uopće kakvog većeg značaja? dosta često se spominju u primjerima ljubavnih parova pa eto .. nešto se prenapuhalo ili ima utjecaja? :-\

Offline Saša

• Administrator
  • Astronaut Heroj
    • Astro Forum
« Odgovori #22 u: Prosinac 19, 2014, 19:16:11 poslijepodne »
POF i vertex osobe A na značanjijim mjestima u karti osobe B ? imaju li uopće kakvog većeg značaja? dosta često se spominju u primjerima ljubavnih parova pa eto .. nešto se prenapuhalo ili ima utjecaja? :-\

Pof i vertex uopće ne gledam... ima toliko važnijih pokazatelja da je potpuno nepotrebno gledati neke minorne detalje... mislim da se često nešto umisli da ima neko značenje u nedostatku realnog pojašnjenja... onda se uvijek nađe nešto što se "potrefi" baš tada... 8) ali to ne znači da je to tako...

Offline ela91

• Novi Astronaut
  • *
  • Novi Astronaut
« Odgovori #23 u: Listopad 15, 2015, 07:31:22 prijepodne »
Saša možeš li preklinjem te da baciš pogled na sinastriju mene i mog bivšeg/nadam se budućeg dečka:)
Ja sam crvene planete on je plavo.. da li misliš da ima nade za nas? I kakva su osećanja sa njegove strane.. e da i jel bi gledao da u ovoj sinastriji postoji aspekt Mars kvadart Pluton ili bi ga zanemario zbog orbisa 6...ali aplikacija je u pitanju...
I ovaj aspekt Mars kvadrat Mesec jel moram ja da se napatim kao mesec?  :-*
http://www.dodaj.rs/?2r/AF/4zTDOUkX/astro61gw13708mikahelena.gif

Offline Saša

• Administrator
  • Astronaut Heroj
    • Astro Forum
« Odgovori #24 u: Studeni 06, 2015, 14:08:27 poslijepodne »
Saša možeš li preklinjem te da baciš pogled na sinastriju mene i mog bivšeg/nadam se budućeg dečka:)
Ja sam crvene planete on je plavo.. da li misliš da ima nade za nas? I kakva su osećanja sa njegove strane.. e da i jel bi gledao da u ovoj sinastriji postoji aspekt Mars kvadart Pluton ili bi ga zanemario zbog orbisa 6...ali aplikacija je u pitanju...
I ovaj aspekt Mars kvadrat Mesec jel moram ja da se napatim kao mesec?  :-*
http://www.dodaj.rs/?2r/AF/4zTDOUkX/astro61gw13708mikahelena.gif

Generalno nije dobro Ma 90 Mo jer vlasnik Mo bude povrijeđen... emocionalno naravno...

Offline Bolesna

• Mlađi Astronaut
  • **
  • Novi Astronaut
« Odgovori #25 u: Srpanj 08, 2017, 18:43:02 poslijepodne »
Dragi Saša...
Imam u vidu koliko su značajni pozitivni i negativni aspekti Sunca i Mjeseca u sinastriji, međutim...
Imam jedan interesantan "slučaj" u svojem životu...

Radi se naime, o tome da su u sinastriji:

1. u konjunkciji ženski (moj) Mjesec i muško (njegovo) Sunce
2. u opoziciji muški (njegov) Mjesec i žensko (moje) Sunce
3. u egzaktnom trigonu muško (njegovo) Sunce sa ženskim (mojim) Suncem

Evo karte:

http://imgur.com/rELYwsi

Kao što vidiš, ima tu još "značajnih" aspekata... (...da ih sad ne nabrajam...)

Uglavnom...
...temeljem onoga što sam ja do sada uspjela iščeprkati na googlu i pročitati iz dostupne mi literature, opisi značenja tih aspekata su i-te-kako pozitivni i poželjni u sinastriji, ali me svejedno konkretno zanima, što ti misliš o tim trostrukim aspektima luminara u sinastriji...?

Offline Saša

• Administrator
  • Astronaut Heroj
    • Astro Forum
« Odgovori #26 u: Srpanj 09, 2017, 10:50:45 prijepodne »
Dragi Saša...
Imam u vidu koliko su značajni pozitivni i negativni aspekti Sunca i Mjeseca u sinastriji, međutim...
Imam jedan interesantan "slučaj" u svojem životu...

Radi se naime, o tome da su u sinastriji:

1. u konjunkciji ženski (moj) Mjesec i muško (njegovo) Sunce
2. u opoziciji muški (njegov) Mjesec i žensko (moje) Sunce
3. u egzaktnom trigonu muško (njegovo) Sunce sa ženskim (mojim) Suncem

Evo karte:

http://imgur.com/rELYwsi

Kao što vidiš, ima tu još "značajnih" aspekata... (...da ih sad ne nabrajam...)

Uglavnom...
...temeljem onoga što sam ja do sada uspjela iščeprkati na googlu i pročitati iz dostupne mi literature, opisi značenja tih aspekata su i-te-kako pozitivni i poželjni u sinastriji, ali me svejedno konkretno zanima, što ti misliš o tim trostrukim aspektima luminara u sinastriji...?

Naravno da su poželjni bilo kakvi aspekti među svjetlima, no ovdje je opet i Ma 90 Mo aspekt koji je apsolutno nepoželjan... to je jedan detalj...

Ono što je zapravo još bitnije je motiv ulaska u odnos odnosno trenutak kad nekog sretnemo... taj momenat je vrlo bitan, jer možemo s nekim imati savršenu sinastrijua opet nikad nećemo imati ništa s tom osobom jer smo je sreli u "krivom" trenutku...

Ako se dvije osobe sretnu i obje su u emocionalno prijemčljivom trenutku one mogu ući u odnos, a sinastrija može samo biti plus ako je dobra ili minus ako je loša i u tom smislu produljiti ili skratiti potencijal odnosa...

Offline Bolesna

• Mlađi Astronaut
  • **
  • Novi Astronaut
« Odgovori #27 u: Srpanj 09, 2017, 12:02:26 poslijepodne »
Naravno da su poželjni bilo kakvi aspekti među svjetlima, no ovdje je opet i Ma 90 Mo aspekt koji je apsolutno nepoželjan... to je jedan detalj...

Ono što je zapravo još bitnije je motiv ulaska u odnos odnosno trenutak kad nekog sretnemo... taj momenat je vrlo bitan, jer možemo s nekim imati savršenu sinastrijua opet nikad nećemo imati ništa s tom osobom jer smo je sreli u "krivom" trenutku...

Ako se dvije osobe sretnu i obje su u emocionalno prijemčljivom trenutku one mogu ući u odnos, a sinastrija može samo biti plus ako je dobra ili minus ako je loša i u tom smislu produljiti ili skratiti potencijal odnosa...

Eh, sad...
Trenutak upoznavanja je bio sve, samo ne emocionalan.  :))
Sjećanje me inače super služi pa znam da sam ja njega prvi puta ugledala s leđa, točno 12.10.1998.
Evo tranzita toga dana na moj natal:

http://imgur.com/gMUUq8q

...i na njegov:

http://imgur.com/WrzCD8h

Formalno smo se upoznali na istom mjestu, par dana kasnije, u jednom ležernom društvu...
Točnoga dana tog formalnog upoznavanja se ne sjećam, ali dogodilo se unutar tjedan dana od trenutka kada sam ja njega ugledala prvi puta.

...a ove karte sam stavila, kad si već spomenuo trenutak upoznavanja, čisto da si možeš predočiti što nam je Nebo serviralo u tom trenutku...

U kakvom smo odnosu, nažalost nije za javnost.

BTW toga mojeg MA 90 njegov MO, on je taj koji izvuče deblji kraj.  :D

Ali je još interesantnije, da ni on meni ne ostane dužan zbog njegovog MA 90 moj NE...  >:D

Detaljnije na PVT ako smijem...?  :-[

Offline Saša

• Administrator
  • Astronaut Heroj
    • Astro Forum
« Odgovori #28 u: Srpanj 09, 2017, 14:07:41 poslijepodne »

Eh, sad...
Trenutak upoznavanja je bio sve, samo ne emocionalan.  :))
Sjećanje me inače super služi pa znam da sam ja njega prvi puta ugledala s leđa, točno 12.10.1998.
Evo tranzita toga dana na moj natal:

http://imgur.com/gMUUq8q

...i na njegov:

http://imgur.com/WrzCD8h

Formalno smo se upoznali na istom mjestu, par dana kasnije, u jednom ležernom društvu...
Točnoga dana tog formalnog upoznavanja se ne sjećam, ali dogodilo se unutar tjedan dana od trenutka kada sam ja njega ugledala prvi puta.

...a ove karte sam stavila, kad si već spomenuo trenutak upoznavanja, čisto da si možeš predočiti što nam je Nebo serviralo u tom trenutku...

U kakvom smo odnosu, nažalost nije za javnost.

BTW toga mojeg MA 90 njegov MO, on je taj koji izvuče deblji kraj.  :D

Ali je još interesantnije, da ni on meni ne ostane dužan zbog njegovog MA 90 moj NE...  >:D

Detaljnije na PVT ako smijem...?  :-[

Itekako je bio emocionalan...

Tvoje riječi:  "kao da me grom ošinuo" i  "izrazito duhovno i do-zla-boga platonski"

Ništa drugo nije potrebno za dešifriranje tog momenta... to je tvoj opis zbivanja koji moramo pronaći u karti... dakle grom = Ur, a platonski = Ne

Dakle traže se aspekti Ne i Ur na tvoju kartu tada...
Ur od 3 do 8 mj 1998 aspektira Mo i od 12 mj 1998 na dalje... to je aspekt koji traje oko godinu dana znači do cca 3 mj 1999 a događaj je pao egzaktno u sredini između dva aspekta, što je jedna od varijanti školskih aspekata djelovanja...ovakav asepekt govori o inelektualnoj privlačnosti, odnos se pretvara da je prijateljski...

drugi aspekt je Ne aspekt koji aspektira MP tvog Mo i Ma i koji kaže treba mi osoba samo da bude kraj mene i da me drži za ruku da je osjetim kraj sebe... to je platonski dio priče...

U kombinaciji ova dva aspekta ispada priča takva kakva jest

Offline Bolesna

• Mlađi Astronaut
  • **
  • Novi Astronaut
« Odgovori #29 u: Srpanj 09, 2017, 14:37:43 poslijepodne »

Itekako je bio emocionalan...

Tvoje riječi:  "kao da me grom ošinuo" i  "izrazito duhovno i do-zla-boga platonski"

Ništa drugo nije potrebno za dešifriranje tog momenta... to je tvoj opis zbivanja koji moramo pronaći u karti... dakle grom = Ur, a platonski = Ne

Dakle traže se aspekti Ne i Ur na tvoju kartu tada...
Ur od 3 do 8 mj 1998 aspektira Mo i od 12 mj 1998 na dalje... to je aspekt koji traje oko godinu dana znači do cca 3 mj 1999 a događaj je pao egzaktno u sredini između dva aspekta, što je jedna od varijanti školskih aspekata djelovanja...ovakav asepekt govori o inelektualnoj privlačnosti, odnos se pretvara da je prijateljski...

drugi aspekt je Ne aspekt koji aspektira MP tvog Mo i Ma i koji kaže treba mi osoba samo da bude kraj mene i da me drži za ruku da je osjetim kraj sebe... to je platonski dio priče...

U kombinaciji ova dva aspekta ispada priča takva kakva jest

Ajmeee, šta si brz...  :-*

Znači, MP su prilično bitni pri analizama...?
OK, sad znam zakaj je ta priča ispala takva kakva jest', al' me ipak zanima da li mi tu osobu, Saturn (ili nešto treće) vraća u život...?

Može li se to iščitati iz nečega...?

...ili je ta moja "intuicija" koju sam ti spominjala, samo rezultat egzaktne konjunkcije mojeg progresivnog Mjeseca i progresivne Venere na njegovu natalnu Veneru, vladaricu njegovog natalnog ASC-a...
...i egzaktna konjunkcija mojeg progresivnog Urana na njegov natalni Uran koji vlada njegovom 5. natalnom...

...ili je pak za taj osjećaj "kriva" opozicija mojeg progresivnog Merkura na njegov natalni Saturn na vrhu njegove natalne 5. kuće...

...da i ne spominjem moj progresivni Mars koji se udobno smjestio u egzaktnu konjunkciju na njegovo natalno Sunce, čime gotovo egzaktnim sekstilom zajedno aspektiraju njegov natalni Mars koji mu natalno vlada 7. kućom... ? ? ? ? ?

A kad pak gledam njegove progresije u odnosu na moj natal, upalo mi je u oči, da je njegova:

1. progresivna os IC/MC egzaktno na mojoj natalnoj osi AS/DESC... ...što podržavaju i njegov progresivni Neptun i Jupiter u egzaktnoj progresivnoj opoziciji, egzaktnim sekstilom odnosno trigonom na te osi.
2. njegovo progresivno Sunce u egzaktnom kvadratu na moj natalni Uran (suvladar moje 5. i vladar moje 6. natalne kuće) i u egzaktnoj opoziciji na moj natalni Jupiter vladar moje 4. natalne, što isto tako gotovo egzaktno podržava i njegova progresivna Venera sekstilom na moj Uran i inkonjunkcijom na moj Jupiter
3. njegov progresivni Merkur u egzaktnoj opoziciji na moju natalnu Veneru
4. a njegov progresivni Mars egzaktno na mojem natalnom Plutonu i kvadratu na moj natalni Merkur...

Uf... Alaj sam se raspisala...

Saša, ima li to što sam navela, tebi nekakvoga smisla a propos onog osjećaja koji sam ti spomenula.... ? ? ?

« Zadnja izmjena: Srpanj 10, 2017, 07:58:49 prijepodne od Bolesna »