Autor Tema: Kljucni tranzitni aspekti  (Posjeta: 6450 vremena)

Offline roza

• Novi Astronaut
  • *
  • Novi Astronaut
Kljucni tranzitni aspekti
« u: Siječanj 19, 2013, 11:09:14 prijepodne »
Ne znam da li sam na pravom mjestu, al imi se cini da je ovdje mjesto gdje se uci o osnovama astrologije.

Mene bi zanimalo ako bi Sasa mogli napisati kljucne tranzitne aspekte za najvaznije zivotne dogadjaje. Npr: koje tranzitne planete da gledamo u akpektu sa kojim natalnim planetama kad su u pitanju novi posao, selidba, ljubav (pocetak nove veze kao i pooljsanja/pogorsanja u odnosima u trenutnoj vezi), pocetak studija, brak i sl. Sta god mislite da je bitno napisite.

Hvala

Offline Saša

• Global Moderator
  • Astronaut Heroj
    • Astro Forum
Odg: Kljucni tranzitni aspekti
« Odgovori #1 u: Siječanj 20, 2013, 23:28:13 poslijepodne »
Ne znam da li sam na pravom mjestu, al imi se cini da je ovdje mjesto gdje se uci o osnovama astrologije.

Mene bi zanimalo ako bi Sasa mogli napisati kljucne tranzitne aspekte za najvaznije zivotne dogadjaje. Npr: koje tranzitne planete da gledamo u akpektu sa kojim natalnim planetama kad su u pitanju novi posao, selidba, ljubav (pocetak nove veze kao i pooljsanja/pogorsanja u odnosima u trenutnoj vezi), pocetak studija, brak i sl. Sta god mislite da je bitno napisite.

Hvala

Da bi nešto bilo bitno mora se ticati bitne pozicije u natalu i mora bit čim snažniji tranzit. To je osnovno

Što se tiče bitnih točaka u natalu to su one točke koje predstavljaju našu osnovnu strukturu.

Dakle najbitnije točke u svakom natalu su:

So, Mo, ( ili njihovi dispozitori ) te vl. Asc , auz njih po važnosti ide i eventualni planet na Asc ili blizu Asc. Zatim eventualni dispozitor stelija i konačno eventualna planeta sa jako puno aspekata prema drugim planetama ( ili tijelima)

Što se snage planeta tiče, ili hijerarhije planeta , ona se kreće od Mo kao najbrže tijelo i ujedno najmanje vžnosti u tranzitu do najsporijeg i najbitnijeg ( najjačeg ) Pl... dakle što sporija planeta to bitniji događaji, iako se kod tranzita Pl Ne Ur generalno radi o procesima ,  a ne o nekom trenutnom događaju...

Zato se kod takvih teških tranzita koji traju od godinu dana ( ur ) ili do skoro dvije godine ( ne i pl ) zbivaju bitne promjene unutar nekog perioda, gdje se nemože točno odrediti kad je nastala promjena, jer promjena nastaje unutar tog razdoblja... zato se to zovu procesi...

Offline roza

• Novi Astronaut
  • *
  • Novi Astronaut
« Odgovori #2 u: Siječanj 21, 2013, 10:45:09 prijepodne »
Hvala Sasa.

Mene jos zanima ako mozete objasniti sta su to dispozitori.

A nadalje jos vezano za tranzite razumijem objasnjenje, ali svojedobno ste pisali da recimo nova ljubavna veza pocinje samo na odredjene tranzite sad se ne mogu sjetiti tacno na koje, mislim da su u pitanj bili tranziti na Veneru, a ne na saturn npr.
Da li postoje onda ta neka generalna pravila koja vaze za sve, tipa za posao mogu biti te i te planete u pitanju, za brak neke druge ili se opet to gleda iz natala svakom drugacije?

Offline Saša

• Global Moderator
  • Astronaut Heroj
    • Astro Forum
« Odgovori #3 u: Veljača 03, 2013, 12:07:15 poslijepodne »
Hvala Sasa.

Mene jos zanima ako mozete objasniti sta su to dispozitori.

A nadalje jos vezano za tranzite razumijem objasnjenje, ali svojedobno ste pisali da recimo nova ljubavna veza pocinje samo na odredjene tranzite sad se ne mogu sjetiti tacno na koje, mislim da su u pitanj bili tranziti na Veneru, a ne na saturn npr.
Da li postoje onda ta neka generalna pravila koja vaze za sve, tipa za posao mogu biti te i te planete u pitanju, za brak neke druge ili se opet to gleda iz natala svakom drugacije?

Disozitor je vladar znaka u kojem se nalazi neka planeta...

Pa ako ti je neka planeta u znaku blizanca  njen dispozitor je Me

Za veze generalno se gledaju Ve ili Mo ili Ne ili Ma

Za poslove se gledaju vladari poslovnih kuća ili planete u poslovnim kućama ( to se provjerava za vrijme konzultacije i određujese koja je to planeta na osnovi dosadašnjih zaposlenja... znači ništa bez provjere u dosadašnjem životu osobe)

Offline mel

• Novi Astronaut
  • *
  • Novi Astronaut
« Odgovori #4 u: Veljača 04, 2013, 14:47:18 poslijepodne »

[/quote]

[/quote]

a sta je sa vladarima 5,7,8? Mislim, u smislu kada se na vrhovima tih kuća nađu planeti koji sami po sebi nemaju emotivnu komponentu recimo Me ili So,...
Zanima me čisto teorijski, jer znam da ćeš sad prvo reći da treba provjeriti reakcije osobe u prošlosti ;) ali eto ja baš moram pitati :-[

Offline Saša

• Global Moderator
  • Astronaut Heroj
    • Astro Forum
« Odgovori #5 u: Veljača 08, 2013, 00:14:18 prijepodne »

[/quote]

a sta je sa vladarima 5,7,8? Mislim, u smislu kada se na vrhovima tih kuća nađu planeti koji sami po sebi nemaju emotivnu komponentu recimo Me ili So,...
Zanima me čisto teorijski, jer znam da ćeš sad prvo reći da treba provjeriti reakcije osobe u prošlosti ;) ali eto ja baš moram pitati :-[
[/quote]

Uglavnom je kako rekoh... iznimno može kod ženskog horoskopa biti uključeno i So u smislu općenito kao pojam muškosti

Offline DražaM

• Novi Astronaut
  • *
  • Novi Astronaut
« Odgovori #6 u: Veljača 28, 2013, 10:56:05 prijepodne »
za veze se generalno gleda vladar 7 i stanje 7 kuće

Offline nika55

• Novi Astronaut
  • *
  • Novi Astronaut
« Odgovori #7 u: Travanj 13, 2013, 09:10:33 prijepodne »
Saša molim ate ako može odgovor da mi se malo objasni...
Natalno imam egzaktnu opoziciju Sunca i Urana - So na vrhu 11.te a Ur na vrhu 5.te...So Bik Ur Škorpion..
E sad tumačenja su ne baš dobra pa me zanima tvoje mišljenje?
Isto tako SO je u 4.kući odnosno manje od 2 stupnja od 5. polja i čitala sam da bez obzira na kuću u kojoj se nalazi  da se ta opozicija računa 5/11 a ne 4/10..
Buni me to isto tako imam ASC na 28,08 Raka tako se onda može i reći da sam ASC Lav..
Ne sviđaju m ise uopće komentari na tu opoziciju
Molim te možeš mi objasniti..

Offline žeža

• Novi Astronaut
  • *
  • Novi Astronaut
« Odgovori #8 u: Svibanj 03, 2013, 13:39:27 poslijepodne »
Saša molim te objašnjenje meni totalno neukoj...
Natalni jupiter (u vrhu 5. kuće) u sekstilu s tranzitnim jupiterom (7. kući) donosi poboljšanje na poslu, količini love, partnerskim odnosima ili nešto drugo?
Oprosti što sam tu postavila pitanje ali nisam našla odgovoraći topic.
Hvala

Offline Saša

• Global Moderator
  • Astronaut Heroj
    • Astro Forum
« Odgovori #9 u: Svibanj 05, 2013, 20:53:34 poslijepodne »
Natalni jupiter (u vrhu 5. kuće) u sekstilu s tranzitnim jupiterom (7. kući) donosi poboljšanje na poslu, količini love, partnerskim odnosima ili nešto drugo?
Hvala
ovo može aktivirati ili 1 polje ( posvećivanje vlastitim potrebama ) ili 7 polje ( odnosi sa drugim ljudima u što spadaju i partnerski odnosi ) uz to u ovom periodu aktivirana je komunikacija, prijateljski odnosi...

Offline žeža

• Novi Astronaut
  • *
  • Novi Astronaut
« Odgovori #10 u: Svibanj 06, 2013, 07:32:07 prijepodne »
Hvala
ovo može aktivirati ili 1 polje ( posvećivanje vlastitim potrebama ) ili 7 polje ( odnosi sa drugim ljudima u što spadaju i partnerski odnosi ) uz to u ovom periodu aktivirana je komunikacija, prijateljski odnosi...
Hvala Saša puno. Pokušat ću ovo iskoristiti .... komumikacije su moj posao

Offline Bolesna

• Mlađi Astronaut
  • **
  • Novi Astronaut
« Odgovori #11 u: Listopad 05, 2017, 19:22:54 poslijepodne »
Dakle, bokić evribadi...

Uf, al' sam danas dobre volje... Mars i Venera mi čvrsto zagrljeni preskočili ASC, a sutra će isto tako zagrljeni preskočit preko mog natalnog Marsa... I još k tome, Marsov povratak...

Istovremeno, evo mi Sunčeko s Merkurom plazi prek' natalnog Mjeseca, a na to mi puni Mjesec u tranzitu, opičio egzaktnu opoziciju s vrha 8. polja u Ovnu...

Uz sve to, još mi i tranzitni Jupiter dooobro škaklja trigonom natalnu Veneru.

A ljudi moji, sve je to počelo prekjučer, opozicijom tranzitne Venere na natalnog Saturna. Ajmeee, u kakvoj sam komi bila...
I doslovno mi se preko noći sve posložilo.

BTW, k'o što već svi znate, Venera mi vlada 2. i 9. iz 10., Saturn 5. s DESC-a, Mars s ASC-a vlada 8., a Sunčeko i Merkur na sred neba dijele prijestolje.

Dakle, ta opozicija Venere na Saturn me ukomirala. Sva sreća da je Venera ubacila u 6. brzinu pa je kratko trajalo. Da je bila malo sporija, *beš mi sve, bilo bi mrtvih.
Pogađate, glavni uzrok je bila - lova. I polu-komatozno stanje u koje me njen nedostatak bacao već duže vrijeme...

A onda' jućer, posve neočekivano (ne znam kam da tu smjestim Uran (vl. 6. u 8.), jer je još retro i ništa mi ne aspektira trenutno... ...osim možda ako višeorbisni sekstil na Veneru ipak djeluje... (Tr R Ur na 27'05'' Ovna, a natalna Ve na 2'33'' Raka), nazove me moja stara poznanica (bit će da je to Venera), starija (a ovo Saturn) gospođa s kojom sam povezana poslovno (možda ipak Uran, jer vlada 6...?) i ponudi mi doooobar posel...

I tak ja odustah od prodaje stana, selidbe, potencijalne kuće u Zaprešiću, doslovno u roku od jedne minute, a s face mi od jučer ne silazi smajlić. I to onaj razvučen od uha do uha.

Uz, to, nekako me već tjedan dana pere intuicija, da će mi se uskoro javiti jedan stari znanac iz inozemstva i ponuditi također poslovnu suradnju. Nemam pojma kak' mi je on pao na pamet, jer ga nisam ni vid'la ni čula dobrih 14 godina, al' eto... Intuicija da 'oće i mož' ga *ebat....

I onda sinoć pogledam tranzite, lunare, solare, progresije...

I sve ukazuje upravo na to...
Javim ishod.
A sad odo' u skitnju. Nekako mi je u posljednje vrijeme beskorisno i trivijalno sjedit pred računalom...
Puse svima...