Autor Tema: osnove osnova  (Posjeta: 4877 vremena)

twiggy2310

• Gost
osnove osnova
« u: Siječanj 28, 2013, 19:19:52 poslijepodne »
Nadam se da sam na dobrom podforumu postavila pitanje.. ako se želim sama krenuti baviti astrologijom pošto me jako zanima i stalno nekog "vučem za rukav" kad mi treba savjet,odakle je najbolje krenuti? Počela sam dizati neke knjige, ali to je sve puno informacija, svašta-a ništa. Tako da,s čime je najbolje početi?

Offline Baal

• Novi Astronaut
  • *
  • Il capo
Odg: osnove osnova
« Odgovori #1 u: Veljača 06, 2013, 23:28:18 poslijepodne »
I ja se vucem stalno oko toga. Sama astrologija je teska. Ja pocinjem sa znakovima.
Prvo koji je znak kakav i karakteristike.
Posle kuce za koja je sta i planete.
Onda jos tranzite pa nadalje.
Neznam, barem ja tako mislim  :D

Offline Saša

• Administrator
  • Astronaut Heroj
    • Astro Forum
« Odgovori #2 u: Veljača 07, 2013, 23:17:51 poslijepodne »
Baš tako osnove je najbitnije svladati, pa tek onda krenuti dalje...

Kad kažem osnove onda su to naravno u pitanju znakovi i njihove karakteristike, zatim planete i što točno mogu predstaljati  ( da ne ispadne da svaka planeta može označavati sve i svašta kako često ispadne ) i da se toga striktno drži... isto vrijedi i za značenje kuća...

Dakle ako je u pitanju koža oda je samo Sa ili Ve i ništa drugo, ili ako je seljenje onda je 4 i 8 kuća i ništa drugo... znači vrlo striktno pridržavanje što se značenja tiče

Za kasnije najbolje uhvatiti horoskope najbližih za koji znate kad se i što dešavalo i tražiti zašto se to desilo i to baš tada... znači samo za one osobe kod kojih možete dobiti povratnu informaciju što je bilo i kako su se dotične osobe osjećale u nekom momentu jer netreba smetnuti s uma da horoskop pokazuje prvenstveno način kako doživljavamo svijet oko sebe i to naš subjektivni pogled na svijet oko nas...  zar ne?

Offline DražaM

• Novi Astronaut
  • *
  • Novi Astronaut
« Odgovori #3 u: Veljača 27, 2013, 18:44:35 poslijepodne »
Nadam se da sam na dobrom podforumu postavila pitanje.. ako se želim sama krenuti baviti astrologijom pošto me jako zanima i stalno nekog "vučem za rukav" kad mi treba savjet,odakle je najbolje krenuti? Počela sam dizati neke knjige, ali to je sve puno informacija, svašta-a ništa. Tako da,s čime je najbolje početi?
Najbolje nabavi knjige Džona Frolija i to prvo Prava astrologija pa tek onda ostale. Ako kreneš bez reda izgubićeš nit kako stvari ispravno funkcionišu

Offline gemina

• Novi Astronaut
  • *
  • Novi Astronaut
« Odgovori #4 u: Veljača 28, 2013, 14:31:47 poslijepodne »
Tražim po netu tu knjigu, ali je ne nalazim... Ima netko link odakle se može skinuti možda?

twiggy2310

• Gost
« Odgovori #5 u: Travanj 12, 2014, 17:25:07 poslijepodne »
Imam pitanje u vezi s vladajućim planetama, znakovima i sl. Znači, ima određeno koji planet je vladar kojeg znaka i koji znak pripada kojoj kući, ako sam ja dobro shvatila. Kreće se od AC, on mi je vladar 1. kuće i onda idem po redu. Ali ja trebam sama odrediti gdje mi se u karti nalaze ti vladajući planeti. Naprimjer (onako kako sam ja shvatila, vjerojatno nisam dobro shvatila), ako mi je u mojoj karti 7. kuća u Lavu, a kako sam shvatila da je vladar Lava Sunce (tako sam pronašla na Internetu), i to mi se Sunce onda nalazi u 8. kući. Meni je onda bitan taj odnos? Znači nije toliko važno koji mi je znak kuće nego gdje se njezin planet nalazi?
A sada, šta kada je na karti očigledno da je kuća doslovno prepolovljena između 2 znaka, odnosno da se proteže između 2 znaka. Kako ću to onda riješiti? Nadam se da nisam baš previše fulala, ako jesam usmjerite me  ::)

Offline Saša

• Administrator
  • Astronaut Heroj
    • Astro Forum
« Odgovori #6 u: Travanj 14, 2014, 16:49:06 poslijepodne »
Imam pitanje u vezi s vladajućim planetama, znakovima i sl. Znači, ima određeno koji planet je vladar kojeg znaka i koji znak pripada kojoj kući, ako sam ja dobro shvatila. Kreće se od AC, on mi je vladar 1. kuće i onda idem po redu. Ali ja trebam sama odrediti gdje mi se u karti nalaze ti vladajući planeti. Naprimjer (onako kako sam ja shvatila, vjerojatno nisam dobro shvatila), ako mi je u mojoj karti 7. kuća u Lavu, a kako sam shvatila da je vladar Lava Sunce (tako sam pronašla na Internetu), i to mi se Sunce onda nalazi u 8. kući. Meni je onda bitan taj odnos? Znači nije toliko važno koji mi je znak kuće nego gdje se njezin planet nalazi?
A sada, šta kada je na karti očigledno da je kuća doslovno prepolovljena između 2 znaka, odnosno da se proteže između 2 znaka. Kako ću to onda riješiti? Nadam se da nisam baš previše fulala, ako jesam usmjerite me  ::)

Uvijek se gleda znak u kojem kuća počinje, to je vladar kuće, ako 7 počinje u lavu vladar je So...
Znači ako je vladar neke kuće "poslat" u 8 on je tamo sa nekim razlogom, a znak u kojem se nađe daje mu "opremu"

PLANETE su subjekti, aktivne komponente u horoskopu.

ZNACI označavaju PASIVNI POTENCIJAL (mjesto radnje), gdje ta planeta može izraziti svoj potencijal, i način na koji će se izraziti.

ASPEKT je glagol što neki subjekt (planet) sa drugim subjektom (planetom) čini.

AKTIVNO DJELOVANJE preko nekog aspekta ima neku narav (kako ih osoba primjenjuje).
Aktivni potencijali znati gdje se tko nalazi PLANETE U ZNACIMA, ali važno i u kom aspektu - kako ih osoba primjenjuje.
Planete u znacima pokazuju aktivni potencijal.

12 polja predstavljaju područje života, to je mjesto događaja u našem životu.

Offline Silvio Sponza

• Novi Astronaut
  • *
  • Novi Astronaut
« Odgovori #7 u: Siječanj 11, 2015, 02:18:10 prijepodne »
Jedan od najboljih svijetskih astrologa Andre Barbault , ali većina njegovih literatura su na francuskom , a ako znaš taljanski , evo nešto kvalitetno ; http://www.scribd.com/doc/96937670/Andre-Barbault-Piccolo-manuale-di-Astrologia

Offline Silvio Sponza

• Novi Astronaut
  • *
  • Novi Astronaut
« Odgovori #8 u: Siječanj 11, 2015, 02:22:13 prijepodne »
Nešto o astro-psihologiji ; http://www.astro-art.net/tx-144.html